0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: darowizna-przedsiebiorstwa

Artykuły:

Przekazanie przedsiębiorstwa a PCC - jak rozliczyć?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność mają możliwość przekazania przedsiębiorstwa w formie odpłatnego zbycia lub darowizny. Jak wygląda przekazanie przedsiębiorstwa a PCC? Sprawdź, czy taka czynność podlega pod podatek od czynności cywilnoprawnych!

17 maja 2023

Przekazanie przedsiębiorstwa a PIT - jak rozliczyć?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą dokonać przekazania przedsiębiorstwa w formie odpłatnego zbycia lub darowizny. Jak wygląda przekazanie przedsiębiorstwa a PIT? Sprawdź, czy taka czynność jest neutralna na gruncie podatku dochodowego!

16 maja 2023

Przekazanie przedsiębiorstwa a VAT - jak rozliczyć?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą mają możliwość przekazania przedsiębiorstwa w formie odpłatnego zbycia lub darowizny. Jak wygląda przekazanie przedsiębiorstwa a VAT? Sprawdź, czy taka czynność jest neutralna na gruncie VAT!

15 maja 2023

Przekazanie przedsiębiorstwa członkowi rodziny

Czy przedsiębiorca może przekazać działalność swojej córce, synowi lub innemu członkowi rodziny? Jakie skutki prawne oraz podatkowe rodzi przekazanie? W artykule omawiamy kwestie formalne, jakie obejmują przekazanie przedsiębiorstwa członkowi rodziny.

14 września 2022

Przekazanie przedsiębiorstwa dziecku a korekta podatku VAT

Zachowując tradycję, często zdarza się, że rodzice decydują się na przekazanie przedsiębiorstwa dziecku. W języku prawniczym określane jest to darowizną. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy przekazanie przedsiębiorstwa dziecku powoduje korektę podatku VAT!

30 marca 2021

Jakie konsekwencje podatkowe niesie przejęcie firmy od członka rodziny?

Coraz częściej można się spotkać z przekazywaniem rodzinnych interesów najbliższym osobom dla przedsiębiorcy. Przejęcie firmy od członka rodziny może odbyć się z różnych powodów. Jakie to niesie konsekwencje podatkowe, na gruncie VAT i PIT? Sprawdź!

17 kwietnia 2020

Darowizna przedsiębiorstwa - w jaki sposób jej dokonać?

Darowizna przedsiębiorstwa niesie za sobą wiele wątpliwości, między innymi co do jej opodatkowania na gruncie PIT i VAT oraz o konieczności rejestracji nowej firmy. Sprawdź, z czym wiąże się przekazanie działalności gospodarczej w formie darowizny!

6 maja 2019

Darowizna przedsiębiorstwa na rzecz członka rodziny

Darowizna przedsiębiorstwa na rzecz rodziny może być korzystna podatkowo. Jakie obowiązki mają darczyńca i obdarowany? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, z czym wiąże się przekazanie firmy i jakich formalności należy dopełnić.

17 listopada 2017

Darowizna a obniżenie podatku

24 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów