0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: darowizna-przedsiebiorstwa

Artykuły:

Przekazanie przedsiębiorstwa członkowi rodziny

Czy przedsiębiorca może przekazać działalność swojej córce, synowi lub innemu członkowi rodziny? Jakie skutki prawne oraz podatkowe rodzi przekazanie? W artykule omawiamy kwestie formalne, jakie obejmują przekazanie przedsiębiorstwa członkowi rodziny.

14 września 2022

Przekazanie przedsiębiorstwa dziecku a korekta podatku VAT

Zachowując tradycję, często zdarza się, że rodzice decydują się na przekazanie przedsiębiorstwa dziecku. W języku prawniczym określane jest to darowizną. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy przekazanie przedsiębiorstwa dziecku powoduje korektę podatku VAT!

30 marca 2021

Jakie konsekwencje podatkowe niesie przejęcie firmy od członka rodziny?

Coraz częściej można się spotkać z przekazywaniem rodzinnych interesów najbliższym osobom dla przedsiębiorcy. Przejęcie firmy od członka rodziny może odbyć się z różnych powodów. Jakie to niesie konsekwencje podatkowe, na gruncie VAT i PIT? Sprawdź!

17 kwietnia 2020

Darowizna przedsiębiorstwa - w jaki sposób jej dokonać?

Darowizna przedsiębiorstwa niesie za sobą wiele wątpliwości, między innymi co do jej opodatkowania na gruncie PIT i VAT oraz o konieczności rejestracji nowej firmy. Sprawdź, z czym wiąże się przekazanie działalności gospodarczej w formie darowizny!

6 maja 2019

Darowizna przedsiębiorstwa na rzecz członka rodziny

Darowizna przedsiębiorstwa na rzecz rodziny może być korzystna podatkowo. Jakie obowiązki mają darczyńca i obdarowany? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, z czym wiąże się przekazanie firmy i jakich formalności należy dopełnić.

17 listopada 2017

Darowizna a obniżenie podatku

24 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów