0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: import-towarow-z-chin

Artykuły:

Brak rejestracji do IOSS a sprzedaż towarów importowanych

Brak rejestracji do IOSS wpływa na sposób opodatkowania sprzedaży na odległość importowanych towarów. Pomimo, że rejestracja do tej procedury jest fakultatywna, to skorzystanie z niej może ułatwić rozliczenia podatkowe dotyczące SOTI.

30 maja 2023

Import towarów z Chin - co warto wiedzieć?

Coraz większą popularnością cieszy się import towarów z Chin. Po stronie podatników pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób rozliczyć taką transakcję w zależności od miejsca przeprowadzenia odprawy celnej. Sprawdź, jak rozliczyć import towarów z Chin!

21 stycznia 2021

Import z Chin - czy możliwe jest zwolnienie z cła i VAT?

Podatnicy dokonujący importu z Chin mają obowiązek zgłoszenia towaru do odprawy celnej. Jednak import towarów z Chin pod pewnymi warunkami może zostać zwolniony z opłat celnych i podatku VAT. Sprawdź, kiedy import z Chin nie podlega opłatom celnym i VAT!

28 lutego 2017

Import towarów handlowych powinien być potwierdzony fakturą

Aby ująć koszt w KPiR niezbędne jest posiadanie dowodu zakupu - w tym przypadku faktury. Może się Pan zwrócić do dostawcy z Chin o przesłanie dokumentu w formie elektronicznej.

16 października 2013

Podatek VAT (cz. 2) - Czynności podlegające opodatkowaniu VAT cz. II

Za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o VAT, uznaje się wywóz towarów z terytorium kraju

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów