0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: jednorazowy-odpis-amortyzacyjny

Artykuły:

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych o wartości powyżej 10 000 zł

Czy wiesz, że możliwa jest jednorazowa amortyzacja środka trwałego, którego wartość przekracza 10 000 zł? Przedsiębiorcy mogą skorzystać z niej w ramach pomocy de minimis lub ulgi na fabrycznie nowe środki trwałe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

18 października 2022

Amortyzacja a wartość początkowa do 10.000 PLN

Amortyzacja związana jest z posiadaniem w majątku firmowych środków trwałych lub WNiP. Czy wiesz kiedy należy dokonywać amortyzacji, w jaki sposób ujmowane są w kosztach odpisy amortyzacyjne i ile wynosi limit amortyzacji jednorazowej? Dowiedz się więcej!

22 marca 2022

Jednorazowy odpis amortyzacyjny w KPiR - jak ująć?

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy wykorzystują rożnego rodzaju składniki majątku. Niektóre z nich zostają zaliczone do środków trwałych i podlegają amortyzacji. Przeczytaj i dowiedz się, kiedy możliwy jest jednorazowy odpis amortyzacyjny!

14 grudnia 2017

Jednorazowa amortyzacja w działalności gospodarczej małżonka

Podatnicy, którzy w danym roku podatkowym rozpoczynają prowadzenie działalności lub posiadają status małego podatnika, mogą skorzystać z przywileju jednorazowej amortyzacji. Jak wygląda jednorazowa amortyzacja w działalności gospodarczej małżonka?

10 listopada 2017

Kiedy ująć w KPiR jednorazowy odpis amortyzacyjny?

Kiedy można zastosować jednorazowy odpis amortyzacyjny? Kto może skorzystać z tego przywileju? Jakie składniki majątku można w ten sposób amortyzować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat amortyzacji jednorazowej!

30 sierpnia 2017

Jednorazowy odpis amortyzacyjny a zmiana przeznaczenia samochodu

Przedsiębiorca korzystający z samochodu firmowego w działalności gospodarczej niekiedy zmienia przeznaczenie pojazdu. Jednakże jakie konsekwencje związku z tym ponosi przedsiębiorca jeśli zastosował jednorazowy odpis amortyzacyjny? Przeczytaj artykuł!

24 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów