0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: niezdolnosc-do-pracy

Artykuły:

Świadczenie specjalne - w jakich okolicznościach jest wydawane?

Świadczenie specjalne są przyznawane przez ZUS w drodze wyjątku, dla osób które nie spełniają niezbędnych wymogów do jego otrzymania w zwykłym trybie. Komu się należą? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

17 maja 2023

Całkowita niezdolność do pracy - jakie są warunki przyznania renty?

Na podstawie orzeczenia lekarskiego ZUS wydaje decyzje o uprawnieniach do renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, której wysokość zależy m.in. od okresów składkowych i nieskładkowych. Dowiedz się, czym jest całkowita niezdolność do pracy?

5 kwietnia 2023

Jakie wyróżniamy dowody stwierdzające niezdolność do pracy?

Niezdolność do pracy z powodu choroby najczęściej powoduje absencję pracownika, która zostaje usprawiedliwiona poprzez odpowiednie zaświadczenie lekarskie. Jakie istnieją dowody stwierdzające niezdolność do pracy - odpowiadamy w niniejszym artykule!

17 stycznia 2023

Renta stała - czym jest i kto ją otrzyma?

Czy renta stała przysługuje wyłącznie na okres orzeczonej niezdolności do pracy osobie, u której istnieje rokowanie odzyskania tej zdolności po upływie 5 lat od dnia badania. Przeczytaj i dowiedz się kto otrzymuje taki rodzaj renty!

11 lutego 2022

COVID-19 to choroba zawodowa!

Czy COVID-19 to choroba zawodowa? Decyzję w tym temacie podejmuje sanepid. W przypadku, kiedy zostanie uznane, że pracownik ma chorobę zawodową, przysługują mu liczne świadczenia z ZUS! Sprawdź, jakie to świadczenia i kto je wypłaca!

16 października 2020

Świadczenie chorobowe od pierwszego dnia niezdolności do pracy

Świadczenie chorobowe przysługuje pracownikowi od 31. dnia nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego. Przewidziane są jednak od niej wyjątki. Sprawdź jaki jest okres wyczekiwania na świadczenie chorobowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

29 grudnia 2017

Renta z tytułu niezdolności do pracy - sposób obliczania

Renta z tytułu niezdolności do pracy obliczana jest na podstawie dwóch filarów - jeden z nich to część socjalna, obligatoryjna dla wszystkich, drugi natomiast zależny jest od stażu pracy oraz wysokości otrzymywanych wynagrodzeń. Dowiedz się więcej!

30 sierpnia 2017

Rozwiązanie umowy po długiej chorobie pracownika

Przedłużająca się absencja w pracy związana z chorobą pracownika nie zapewnia nieograniczonej ochrony trwałości stosunku pracy. Rozwiązanie umowy po długiej chorobie następuje z przyczyn od pracownika niezawinionych. Przeczytaj i dowiedź się więcej!

16 sierpnia 2017

Renta z tytułu niezdolności do pracy - dla kogo?

W sytuacji kiedy osoba ubezpieczona z rożnych przyczyn jest niezdolna do wykonywania swoich obowiązków, po spełnienie pewnych warunków zyskuje prawo do renty. Komu i na jakich warunkach przysługuje renta z tytułu niezdolności do pracy? Przeczytaj o tym!

18 lipca 2017

Dokumenty do ZUS w celu wypłaty zasiłków

Poznaj formalności związane z uzyskaniem zasiłków z ZUS.

6 października 2016

Odwołanie od orzeczenia lekarza ZUS

Zdarzają się sytuacje, kiedy osoba posiadająca orzeczenie o niezdolności do pracy wydane przez swojego lekarza prowadzącego zostaje wezwana do stawienia się przed lekarzem orzecznikiem ZUS w celu zweryfikowania

18 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów