0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: puste-faktury

Artykuły:

Puste faktury – konsekwencje podatkowe wystawiania fikcyjnych faktur

Puste faktury to dokumenty, które zostały wystawione jednak nie odzwierciedlają rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Jakie konsekwencje rodzi wystawienie pustej faktury oraz odliczenie podatku VAT naliczonego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

20 kwietnia 2022

Należyta staranność w VAT - kryteria oceny

Należyta staranność w VAT służy podatnikom w zapobieganiu zakwestionowania prawa do odliczenia podatku naliczonego przez ograny podatkowe. Sprawdź, jakich formalnych przesłanek powinien dokonać podatnik podczas weryfikacji kontrahenta i danej transakcji.

29 listopada 2018

Kary za fałszywe faktury - jak wysokie są sankcje?

Wprowadzenie fikcyjnych faktur do obiegu gospodarczego grozi otrzymaniem kary pieniężnej. Jak wysokie są sankcje za wystawianie faktur niezgodnych z prawem? Jakie grożą kary za fałszywe faktury? Więcej informacji znajdziesz czytając nasz artykuł.

27 października 2017

Pusta faktura - konsekwencje wystawienia

Jeżeli wystawiona przez podatnika faktura nie odnosi się do realnie dokonanej transakcji, jest to tzw. pusta faktura. Nie zawiera ona błędu jednak dokumentuje czynność, która w rzeczywistości się nie odbyła. Co zrobić z takim fantem? Wyjaśniamy w artykule

24 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów