0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: rejestracja-podatnika-vat

Artykuły:

Błąd w zgłoszeniu rejestracyjnym do VAT a prawo do odliczenia VAT

Dokonanie rejestracji jest jednym z obowiązków formalnych spoczywających na podatnikach podatku VAT. Czy wiesz, jakie konsekwencje powoduje błąd w zgłoszeniu rejestracyjnym do VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

13 maja 2024

Rejestracja podatnika VAT - jakie są przesłanki odmowy?

Przepisy Ustawy o podatku VAT jasno określają obowiązek jaki spoczywa na czynnych podatnikach VAT odnośnie rejestracji dla celów tego właśnie podatku. Czy rejestracja podatnika VAT zawsze jest przyjmowana przez organ podatkowy? Sprawdź w artykule!

8 kwietnia 2021

Sprzedaż alkoholu a zwolnienie z VAT - czy przysługuje?

Wielu przedsiębiorców korzysta ze zwolnienia od podatku VAT. Są jednak takie artykuły, które niezależnie od wartości sprzedaży, uniemożliwiają korzystanie z tego zwolnienia. Czy sprzedaż alkoholu tez ma taki skutek? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

29 marca 2021

Bycie podatnikiem VAT często się opłaca

W zależności od rodzaju wykonywanych transakcji i rodzaju nabywców, czasem bycie podatnikiem VAT czynnym jest opłacalne. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy w przypadku świadczenia usług na rzecz podatników z innych krajów UE, warto rejestrować się do VAT!

7 stycznia 2016

Jak sprawdzić status podatkowy usługobiorcy z UE?

Prowadzisz interesy z kontrahentem z UE? Ustal jego status podatkowy.

15 stycznia 2014

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. I

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, podatnikami VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą,

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów