0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: ulga-na-dziecko

Artykuły:

Rozliczenie roczne PIT - co można odliczyć od podatku?

Czy wiesz, że prowadząc działalność gospodarczą bądź osiągając dochody z umów cywilnoprawnych lub etatu jesteś zobowiązany do złożenia zeznania rocznego PIT z tytułu podatku dochodowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co można odliczyć od podatku!

20 lutego 2023

Prawo do ulgi na dziecko w zeznaniu rocznym a rozwód małżonków

Prawo do ulgi na dziecko jest korzystne dla wielu podatników. Jednak zdarzają się przypadki specjalne kiedy to rodzice są w separacji lub po rozwodzie. Dowiedz się, od czego zależy możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej w przypadku rozwodu rodziców!

12 stycznia 2023

Ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi?

Ustawodawca zapowiada kolejne zmiany w prawie podatkowym. Zmianie ma ulec m.in. ulga dla klasy średniej, stawka PIT (z 17% na 12%) oraz kwota zarobków, jakie może osiągnąć dziecko. Sprawdź, ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi w zeznaniu!

15 lipca 2022

Ulga 1500 zł dla osób samotnie wychowujących dzieci

Wraz z Polskim Ładem wprowadzono istotne zmiany, jeśli chodzi o rozliczanie samotnych rodziców- w tym powstała nowa ulga 1500 zł. Kto może z niej korzystać i jakie warunki należy spełnić? Odpowiadamy w artykule! przeczytaj i dowiedz się więcej!

9 maja 2022

Ulga na dzieci w PIT - zmiany wprowadzone przez Polski Ład

Wraz z 2022 rokiem weszły nowe zmiany dotyczące odliczania ulgi na dzieci przez rodziców. Polski Ład doprecyzował zasady jej ustalania. Rodzic ma prawo do odliczenia ulgi na każde małoletnie dziecko. Sprawdź, czy zawsze jest to możliwa ulga na dzieci!

1 marca 2022

Ulga na dziecko – komu przysługuje i jak ją rozliczyć?

Ulga na dziecko to jedna z dostępnych ulg podatkowych dla podatników, o którą mogą pomniejszyć należny podatek do zapłaty. Kto może skorzystać z ulgi prorodzinnej? Czy forma opodatkowania dochodu ma znaczenie? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!

21 stycznia 2022

Jakie są najczęstsze pytania o zeznanie roczne?

Rozliczenie zeznania rocznego może być dla wielu podatników kłopotliwe. Z jakich ulg i odliczeń można skorzystać? Jaki formularz wypełnić? Jakie są najczęstsze pytania o zeznanie roczne? Jakich błędów unikać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

22 marca 2021

Rozliczenie jako samotny rodzic przy zawieszonej działalności na podatku liniowym - warto wiedzieć

Rozliczenie jako samotny rodzic może być dla przedsiębiorcy dość kłopotliwe. W artykule wyjaśniamy czy istnieje możliwość rozliczania jako osoba samotnie wychowująca dziecko przy zawieszonej działalności na podatku liniowym? Dowiedz się więcej!

19 marca 2021

Ulga na dziecko z poprzedniego małżeństwa - jak rozliczyć?

Jakie są zasady korzystania z ulgi prorodzinnej oraz jak prawidłowo wykazać ją w zeznaniu rocznym? Kiedy mamy do czynienie z wykonywaniem władzy rodzicielskiej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy ulga na dziecko z poprzedniego małżeństwa jest możliwa.

16 lipca 2020

Ulgi w zeznaniu rocznym - wykaz z objaśnieniem

Po zakończonym roku podatkowym każdy przedsiębiorca ma obowiązek złożenia zeznania rocznego. Czy wiesz, że w wielu przypadkach można skorzystać z ulgi w zeznaniu rocznym która może powodować mniejszą wartość podatku podlegającą wpłacie? Dowiedz się!

24 stycznia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów