0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Najciekawsze aplikacje na smartfona, o których być może nie wiesz

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Facebook, Gmail, przeglądarka internetowa czy chociażby YouTube - zapewne już dawno zainstalowałeś te najpopularniejsze aplikacje na smartfona. Czy wiesz jednak, że dzięki swojemu telefonowi możesz dużo więcej?

Ciekawe aplikacje na smartfona

Era smartfonów i aplikacji jest obecnie w fazie rozkwitu. Z dnia na dzień pojawią się nowe programy, które dają dużo nowych możliwości, o których nie mamy pojęcia. Odbieranie poczty, czatowanie ze znajomymi, czy chociażby oglądanie filmów to już standard. Czym jeszcze zaskoczy nas nowa technologia?

Licznik kalorii

Bardzo popularne ostatnio są aplikacje na smartfona przydatne w planowaniu naszej diety. Program FatSecret, który możemy za darmo ściągnąć ze sklepu Google Play, umożliwia nam nie tylko liczenie kalorii w naszych codziennych posiłkach, ale także zaplanowanie diety czy regularnych ćwiczeń na siłowni. Aplikacja umożliwia ręczne zapisywanie spożywanych posiłków, ale także skanowanie kodów kreskowych najbardziej popularnych produktów, co pozwala zautomatyzować proces aktualizacji danych w aplikacji. Program wylicza, czy danego dnia spożyliśmy wystarczającą ilość pożywienia, a także zależność między jego poszczególnymi składnikami. Jeśli chcemy być fit, aplikacja ta na pewno nam w tym pomoże.

Przenośny skaner

Jesteś w podróży i nagle okazało się, że musisz pilnie wysłać skan ważnego dokumentu? A może jesteś w domu, a twój skaner odmówił posłuszeństwa? Nic się nie martw - istnieją aplikacje na smartfona, dzięki którym w mig wyjdziesz z opresji. Zrób zdjęcie telefonem i bezproblemowo przekonwertuj plik na format PDF za pomocą aplikacji PDF Scaner FREE. Dzięki temu swobodnie będziesz mógł wysłać dokument za pomocą poczty e-mail. Aby skan był dobrej jakości, wystarczy jedynie zadbać o dobre światło podczas robienia zdjęcia oraz zachowanie zadowalającej ostrości fotografii.

Swoje dane miej zawsze ze sobą

Trzymasz dane w chmurze? Możesz mięć do nich dostęp z każdego miejsca na Ziemi - wystarczy ci do tego tylko smartfon. Aplikacja Dropbox i jej podobne umożliwiają zapisywanie i administrowanie danymi przy pomocy komputerów, smartfonów i tabletów w każdym miejscu z dostępem do internetu. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz przechowywać danych, które zajmują sporo miejsca w pamięci twojego smartfona.

Gdzie jest mój tramwaj?

Znasz na pamięć rozkład jazdy twojego autobusu miejskiego lub tramwaju (albo korzystasz z aplikacji jakdojade.pl), ale często nie pokrywa się on z realną godziną przyjazdów? Nie chcesz się czekać i denerwujesz się, kiedy pojazd się spóźnia? Możesz być na bieżąco. Aplikacja taka jak iMPK (ta konkretna dotycząca wrocławskich linii) umożliwia podgląd na żywo tras maszyn MPK znajdujących się aktualnie w ruchu publicznym dzięki nadajnikom GPS, w które są one zaopatrzone. Dzięki temu programowi zawsze będziesz wiedzieć, kiedy przyjedzie autobus, na który czekasz.

Pobujaj w obłokach...

Lubisz przyglądać się gwiazdom, ale niezupełnie znasz ich rozkład i nazwy? Istnieją aplikacje na smartfona, które Ci w tym pomogą. Program Sky Map umożliwi ci podglądanie mapy gwiazd z miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Wystarczy, że uruchomisz aplikację i skierujesz telefon na niebo przed siebie - twój smartfon pokaże ci, jaką gwiazdę i konstelację widzisz i jak się one nazywają. Program przydatny dla niespełnionych astronomów.

... ale nie trać zbyt wiele czasu

Twoi znajomi wytykają ci, że zamiast rozmawiać z nimi, ciągle bawisz się swoim telefonem? Rodzice twierdzą, że smartfon przykleił ci się do ręki? Zapewne się z tym nie zgadzasz. Jeśli chcesz się jednak upewnić, czy nie używasz swojego telefonu zbyt często, pomoże ci w tym... twój własny telefon (z odpowiednią aplikacją). Program Quality Time pozwoli ci sprawdzić, ile czasu i jak często korzystasz z telefonu i jakie aplikacje zabierają najwięcej czasu.

Buduj tkankę mięśniową razem z telefonem

Po ściągnięciu ze sklepu Google aplikacji Atlas Ćwiczeń KFD.PL otrzymasz bezpłatny dostęp do opisów najbardziej popularnych ćwiczeń, które z pewnością przydadzą ci się na siłowni. Informacje na ich temat oraz specjalne tutoriale mogą okazać się przydatne w procesie budowania tkanki mięśniowej i uniknięcia przykrych kontuzji.

Aplikacje na smartfona - duże ułatwienie w codziennym życiu 

Telefony komórkowe to obecnie nieograniczona baza danych, z której możemy skorzystać w każdej potrzebie. Odpowiednie aplikacje na smartfona pomogą nam zadbać o nasze zdrowie, samopoczucie, bezpieczeństwo czy stan wiedzy. Mogą ułatwić nam życie na wiele sposobów, dlatego warto się nimi zainteresować i znaleźć takie, które będą dla nas najbardziej pomocne. Niektórzy wybiorą te wspomagające dietę i treningi a inni zainteresują się aplikacjami, które pomogą im w organizacji czasu. Warto jednak pamiętać, by korzystać z nich z głową i nie dać się uzależnić od cyfrowego świata.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów