0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Najciekawsze aplikacje online dla biznesmena

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jaki typ aplikacji jest obecnie najpopularniejszy? Przeglądarka internetowa, rzecz jasna. Ma ją każdy sprzęt komputerowy - zarówno stacjonarny, jak i mobilny. Część z nich pozwala na w pełni przenośną personalizację, oferując możliwość utworzenia indywidualnego konta użytkownika. Logując się na nie z dowolnego komputera, dostajemy błyskawiczny dostęp do wszystkich naszych ustawień - haseł, zakładek, odwiedzonych stron i zainstalowanych w przeglądarce aplikacji. Wydaje się, że jednym z największych udogodnień ery mobilnego internetu jest możliwość korzystania z oprogramowania wprost w przeglądarce WWW - bez konieczności ściągania, instalowania i konfiguracji. Co istotne, znakomita większość najprzydatniejszych aplikacji jest darmowa, oferując przy tym funkcjonalność zbliżoną do klasycznych, instalowanych stacjonarnie rozwiązań. W dzisiejszym tekście przedstawiamy doskonałe aplikacje online, które powinny znaleźć się w “arsenale” każdego przedsiębiorcy.

Pakiet biurowy i aplikacje online

Edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny to najbardziej powszechne aplikacje biurowe, obecne w firmach z całego świata od trzech dekad. Teraz można z nich korzystać z poziomu przeglądarki internetowej - wystarczy mieć konto Google zintegrowane z dyskiem tej firmy. Co prawda aplikacje online od Google oferują mniej funkcji niż standardowe pakiety instalowane stacjonarnie, ale ich przewagą jest możliwość równoległej pracy kilku osób nad jednym dokumentem. Integracja z Gmailem pozwala na błyskawiczne udostępnianie gotowych treści innym, a także, co jest możliwe w przypadku dodawanych jako załącznik dokumentów, modyfikowanie ich na bieżąco.

Aplikacje online i tworzenie prezentacji

Pakiet biurowy od Google oferuje też tworzenie prezentacji multimedialnych, ale lepszym wyborem jest aplikacja online o nazwie Prezi. Z jej podstawowych pakietów można korzystać za darmo przez miesiąc. Natomiast później warto zapłacić, ponieważ z pomocą Prezi można wykreować fantastyczne wizualnie prezentacje, a na dodatek istniejące w chmurze, a więc łatwe do udostępnienia dla wybranych odbiorców.

Edytor i galerie obrazów - aplikacje online

W kwestii przeglądania i edycji zdjęć Google również ma coś dla każdego - to aplikacja online o nazwie Picasa. To internetowy album z fotografiami, który można udostępniać każdemu zainteresowanemu. Dodatkową funkcją jest prosty i intuicyjny edytor graficzny, za pomocą którego możemy retuszować, modyfikować i przycinać zaimportowane do Picasy zdjęcia. Nie jest to co prawda Photoshop, ale dla większości użytkowników zupełnie wystarcza.

Aplikacje online i rysowanie wykresów 

Spotkanie biznesowe bez wykresów i diagramów obrazujących dane zagadnienie, jest jak rozmowa kwalifikacyjna bez CV. Liczby, wskaźniki i procenty znacznie łatwiej zrozumieć i przyswoić, gdy są zaprezentowane w graficznej postaci. Podobnie jest w przypadku projektowania oprogramowania lub stron internetowych - bez obrazowej rozpiski kolejnych procesów się nie obędzie. Aby ułatwić sobie życie, można skorzystać z Cacoo, łatwej w obsłudze aplikacji online do rysowania wykresów i diagramów.

Prowadzenie firmy - software as a service i aplikacje online

Jeśli szukasz narzędzia, które odciąży cię w twoich codziennych obowiązkach związanych z własnym biznesem, postaw na propozycję od wfirmy.pl. Wykupienie optymalnego abonamentu na rok, zawierającego:

  • księgowość internetową,

  • oprogramowanie CRM,

  • program do faktur,

  • obsługę kadr i płac,

  • aplikację do analiz,

to miesięczny koszt 33,33 zł netto. Tyle zapłacisz za dużą pizzę z kilkoma dodatkami - a chyba lepiej zainwestować te pieniądze w rozwój firmy, prawda?

Dysk internetowy i aplikacje online

Technologia cloud computing, czyli przechowywanie danych w internetowych chmurach, to trend o największej przyszłości. To właśnie na niej opiera się cała koncepcja aplikacji online. Warto ją wykorzystać do tworzenia kopii zapasowych ważnych plików, których utrata byłaby niebezpieczna dla działalności firmy. W tej kategorii jest kilka ciekawych propozycji: Dysk Google, zintegrowany z pakietem biurowym tej firmy, wygodny OneDrive od Microsoftu oraz DropBox.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów