Poradnik Przedsiębiorcy

Powered by

wFirma.pl

Poznaj
niezbędne narzędzia
do zarządzania
Twoją firmą!

Dostępne
na wszystkie
platformy

Apple Windows Android BlackBerry

Najciekawsze aplikacje online dla biznesmena

Jaki typ aplikacji jest obecnie najpopularniejszy? Przeglądarka internetowa, rzecz jasna. Ma ją każdy sprzęt komputerowy - zarówno stacjonarny, jak i mobilny. Część z nich pozwala na w pełni przenośną personalizację, oferując możliwość utworzenia indywidualnego konta użytkownika. Logując się na nie z dowolnego komputera, dostajemy błyskawiczny dostęp do wszystkich naszych ustawień - haseł, zakładek, odwiedzonych stron i zainstalowanych w przeglądarce aplikacji. Wydaje się, że jednym z największych udogodnień ery mobilnego internetu jest możliwość korzystania z oprogramowania wprost w przeglądarce WWW - bez konieczności ściągania, instalowania i konfiguracji. Co istotne, znakomita większość najprzydatniejszych aplikacji jest darmowa, oferując przy tym funkcjonalność zbliżoną do klasycznych, instalowanych stacjonarnie rozwiązań. W dzisiejszym tekście przedstawiamy doskonałe aplikacje online, które powinny znaleźć się w “arsenale” każdego przedsiębiorcy.

Pakiet biurowy i aplikacje online

Edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny to najbardziej powszechne aplikacje biurowe, obecne w firmach z całego świata od trzech dekad. Teraz można z nich korzystać z poziomu przeglądarki internetowej - wystarczy mieć konto Google zintegrowane z dyskiem tej firmy. Co prawda aplikacje online od Google oferują mniej funkcji niż standardowe pakiety instalowane stacjonarnie, ale ich przewagą jest możliwość równoległej pracy kilku osób nad jednym dokumentem. Integracja z Gmailem pozwala na błyskawiczne udostępnianie gotowych treści innym, a także, co jest możliwe w przypadku dodawanych jako załącznik dokumentów, modyfikowanie ich na bieżąco.

Aplikacje online i tworzenie prezentacji

Pakiet biurowy od Google oferuje też tworzenie prezentacji multimedialnych, ale lepszym wyborem jest aplikacja online o nazwie Prezi. Z jej podstawowych pakietów można korzystać za darmo przez miesiąc. Natomiast później warto zapłacić, ponieważ z pomocą Prezi można wykreować fantastyczne wizualnie prezentacje, a na dodatek istniejące w chmurze, a więc łatwe do udostępnienia dla wybranych odbiorców.

Edytor i galerie obrazów - aplikacje online

W kwestii przeglądania i edycji zdjęć Google również ma coś dla każdego - to aplikacja online o nazwie Picasa. To internetowy album z fotografiami, który można udostępniać każdemu zainteresowanemu. Dodatkową funkcją jest prosty i intuicyjny edytor graficzny, za pomocą którego możemy retuszować, modyfikować i przycinać zaimportowane do Picasy zdjęcia. Nie jest to co prawda Photoshop, ale dla większości użytkowników zupełnie wystarcza.

Aplikacje online i rysowanie wykresów 

Spotkanie biznesowe bez wykresów i diagramów obrazujących dane zagadnienie, jest jak rozmowa kwalifikacyjna bez CV. Liczby, wskaźniki i procenty znacznie łatwiej zrozumieć i przyswoić, gdy są zaprezentowane w graficznej postaci. Podobnie jest w przypadku projektowania oprogramowania lub stron internetowych - bez obrazowej rozpiski kolejnych procesów się nie obędzie. Aby ułatwić sobie życie, można skorzystać z Cacoo, łatwej w obsłudze aplikacji online do rysowania wykresów i diagramów.

Prowadzenie firmy - software as a service i aplikacje online

Jeśli szukasz narzędzia, które odciąży cię w twoich codziennych obowiązkach związanych z własnym biznesem, postaw na propozycję od wfirmy.pl. Wykupienie optymalnego abonamentu na rok, zawierającego:

  • księgowość internetową,

  • oprogramowanie CRM,

  • program do faktur,

  • obsługę kadr i płac,

  • aplikację do analiz,

to miesięczny koszt 33,33 zł netto. Tyle zapłacisz za dużą pizzę z kilkoma dodatkami - a chyba lepiej zainwestować te pieniądze w rozwój firmy, prawda?

Dysk internetowy i aplikacje online

Technologia cloud computing, czyli przechowywanie danych w internetowych chmurach, to trend o największej przyszłości. To właśnie na niej opiera się cała koncepcja aplikacji online. Warto ją wykorzystać do tworzenia kopii zapasowych ważnych plików, których utrata byłaby niebezpieczna dla działalności firmy. W tej kategorii jest kilka ciekawych propozycji: Dysk Google, zintegrowany z pakietem biurowym tej firmy, wygodny OneDrive od Microsoftu oraz DropBox.