0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jesień - zimno, ciemno, nudno? Niekoniecznie!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Po upalnym lecie, podczas którego całe dnie można spędzać poza domem, na piknikach czy nad wodą, krótkie jesienne dni wydają się mdłe i nudne, zwłaszcza jeśli jest szaro i pada właściwie bez przerwy. Często chodzimy wtedy z kąta w kąt, bo przecież nikomu nie chce się wyjść z domu. Jednym słowem: nuda! Czy jednak jesień musi być nudna? Warto ją sobie umilać. Spędzanie większej ilości czasu w domu może mieć swoje zalety. Co robić jesienią? Podpowiadamy!

Czym się interesujesz? Rozwiń pasję jesienią!

O zainteresowania jesteśmy pytani w wielu sytuacjach. Zaczyna się już w szkole, kiedy mamy zaprezentować się klasie, przewija się przez wiele lat nauki, by potem powtarzać się np. na rozmowach kwalifikacyjnych. Często odpowiadamy machinalnie: muzyką, literaturą, filmem. Gdy jednak zastanowimy się głębiej, zupełnie nie wiemy, co powiedzieć.

Jesienne długie wieczory, które zazwyczaj spędzamy w domu, to idealny czas, aby rozwinąć swoje zainteresowania. Usiądź więc wygodnie i odpowiedz sobie na pytanie, co tak naprawdę jest twoją pasją. Możesz na przykład zapisać na kartce, jakie tematy cię szczególnie interesują. Dodatkowo stwórz listę książek, które zawsze chciałeś przeczytać, filmów, którymi jesteś zainteresowany czy dyskografii wartych poznania. Wykreślanie kolejnych punktów z listy da ci z pewnością ogromną satysfakcję.

Wiesz już, co cię interesuje? Rozwiń pasję! Jeżeli to jakieś konkretne zagadnienie – poszukaj o nim ciekawych materiałów w bibliotece czy internecie, jeśli chcesz zacząć szydełkować – zamów szydełko i nici, jeżeli chcesz zostać pisarzem - zacznij pisać książkę. Nie odmawiaj sobie przyjemności zwiększania umiejętności!

Jesień to równie dobra pora na zadbanie o sylwetkę, jak wiosna czy lato. Zapisz się na siłownię lub ćwicz w domu. Aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko wystąpienia jesiennej chandry. Poza tym w zdrowym ciele zdrowy duch, pamiętaj o tym!

Jesień nie tylko w domu

Choć kojarzy się raczej z deszczem i zimnem, jesień bywa przecież piękna, złota i ciepła. Z tego faktu również warto korzystać. Wybierz się na długi spacer, wykorzystaj ostatnie dni wysokich temperatur i zabierz bliskich na piknik, podziwiaj piękno przyrody, wybierz się na przejażdżkę rowerem. Korzystaj z pogody, dopóki masz taką możliwość.

Znajdź chwilę, by wybrać się na targ i zakup jesienne, sezonowe produkty. Jabłka, gruszki czy dynie są teraz najpyszniejsze. Korzystaj z dobroci jesieni.

A jeżeli chcesz jesienne wieczory spędzać w domu…

Poszukaj przepisów z wykorzystaniem jesiennych produktów i gotuj. Zwróć uwagę na swoją dietę, zmodyfikuj ją nieco, spraw by była bardziej rozgrzewająca. Spędź nieco czasu w kuchni i eksperymentuj.

Aby poprawić nastrój, wprowadź do domu jesienne dekoracje. Wykorzystaj dynię, kolorowe liście i świeczki o słodkich zapachach. Kup wrzosy, które doskonale dopełnią całość. Dzięki takim elementom wieczory w domu będą jeszcze przyjemniejsze.

Kiedy za oknem pada, w domu panuje półmrok, przykryj się ciepłym kocem i sięgnij po książkę, włącz film lub ulubioną płytę. Zrelaksuj się, wypij kubek gorącej czekolady i przede wszystkim odpocznij.

Jeżeli natomiast leżenie nie jest dla ciebie, zabierz się za jesienną reorganizację szafy. Sprawdź, czego potrzebujesz, zrób listę zakupów, schowaj letnie rzeczy. Upewnij się, że w szafie nie brakuj ciepłych swetrów i szalików. Przejrzyj też obuwie, w końcu nikt nie lubi, kiedy marzną mu stopy.

Zafunduj sobie dzień tylko dla siebie. Za tobą intensywny tydzień? Wyśpij się, zostań w ciepłym łóżku, jak długo masz ochotę, oglądaj, czytaj, rób to, co sprawia ci największą przyjemność. Weź długą kąpiel, zrób domowe SPA, zadbaj o swoją skórę. Odpręż się i zrelaksuj.

Ostatnio bardzo popularną rozrywką i sposobem na stres dla wielu dorosłych są… kolorowanki. To zajęcie niesamowicie uspokaja. Na rynku dostępna jest szeroka oferta wzorów, wystarczy zakupić kredki czy mazaki i do dzieła! Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy to rozrywka dla nas – wydrukujemy kilka stron z internetu. Uwaga! Ta zabawa bardzo wciąga, ale z pewnością nie pożałujesz!

Jesień to doskonały czas, by robić wszystko to, na co latem brakowało nam czasu. Inspiracji jest bardzo dużo, dzięki czemu każdy odnajdzie coś, co także jemu sprawi przyjemność. Nie dajmy się jesiennej chandrze i wykorzystajmy tę porę roku tak mocno, jak tylko się da.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów