0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Relaks po pracy – co możemy robić jesienią?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Bycie przedsiębiorcą sprawia, że czujemy na sobie ogromną odpowiedzialność – za swój  biznes, za pracowników, właściwie za wszystko, co z firmą związane. Dlatego też trudno nam w pełni się zrelaksować i zapominamy o tym, jak ważne jest pozbycie się stresu. Dzięki temu, że poświęcimy czas na relaks po pracy, będziemy mieli więcej energii, zwiększy się nasza kreatywność, odporność, będziemy mieli siłę do jeszcze efektywniejszej pracy. Co możemy robić jesienią? Jak spędzać wolny czas, by naprawdę wypocząć? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Relaks przedsiębiorcy – czy to w ogóle możliwe?

Wielu przedsiębiorców jest tak zaangażowanych w życie swojej firmy, że ani na chwilę nie potrafią oddzielić życia prywatnego od zawodowego. To na pewno znany wielu z nas scenariusz – po pracy ciągle można się z nami skontaktować, jesteśmy ciągle online, odpowiadamy na maile, jak tylko je dostaniemy, nawet w wolnych chwilach myślimy o tym, co powinniśmy zrobić kolejnego dnia w firmie. Oczywiście zaangażowanie we własny biznes jest nieuniknione, zdarza się, że musimy spędzać całe dnie w pracy, jednak pamiętajmy, by mimo wszystko każdego dnia znaleźć czas dla siebie, nawet jeśli miałoby to być 10 minut.

Jesienią zaczyna się często gorący okres w firmach – powracają pracownicy, zleceniodawcy, klienci, naprawdę dużo się dzieje. Tym bardziej powinniśmy postawić na relaks po pracy, by mieć energię do wytężonej pracy. Co możemy robić w tym czasie?

Relaks po pracy jesienią

Co robić jesienią, kiedy dni są coraz krótsze, a pogoda często pogarsza nasz humor? Jakie jesienne aktywności zapewnią nam dobry relaks po pracy?

 1. Jesienne spacery
  Złote liście, piękne kolory, specyficzny zapach jesieni w powietrzu, piękne lasy i parki – to wszystko sprawia, że doskonałą jesienną aktywnością okazują się spacery. Warto wybrać się na nie nie tylko w towarzystwie, lecz także pozwalać sobie zostać samemu ze swoimi myślami. Posłuchajmy odgłosów natury, zauważmy, jak pięknie jest wokół nas, posłuchajmy ulubionej muzyki. Oczywiście rozmowa z bliską osobą również będzie relaksująca. Czas na świeżym powietrzu z pewnością sprawi, że poczujemy się lepiej. Poszukajmy kasztanów czy żołędzi, poczujmy się przez chwilę jak dzieci. Nawet jeśli pogoda nie rozpieszcza nas pięknym słońcem, nie odmawiajmy sobie takich chwil, które zdecydowanie pomogą nam się zrelaksować.

 1. Aktywność fizyczna
  Latem często robimy sobie wolne – od diety, aktywności. Wolimy jak najwięcej czasu spędzać, korzystając z pięknej pogody, wyjeżdżamy na urlop i nie chcemy się ograniczać. Jednak pamiętajmy, że aktywność fizyczna to doskonały sposób na odreagowanie, pomaga nam w zrelaksowaniu się i zapomnieniu o tym, co nas trapi. Jesień to doskonały czas na zapisanie się na siłownie – w końcu nie kusi nas piękna słoneczna pogoda, szybko robi się ciemno, wieczory są długie. Spędzenie ich na ćwiczeniach może nam bardzo pomóc w pozbyciu się napięcia.

 1. Wspólny czas z rodziną
  Długie jesienne wieczory to także idealny czas na spędzanie czasu z rodziną. Relaks po pracy wcale nie musi być jednoosobowy! Planszówki, wspólne gotowanie, oglądanie dobrego filmu – z pewnością znajdziemy aktywności, które będą przyjemne dla wszystkich. Dzięki temu nie tylko zrelaksujemy się, lecz także będziemy pielęgnować relacje, które przez nawał pracy mogą być nadszarpnięte.

 1. Długie kąpiele
  Czy może być coś bardziej relaksującego w zimny, jesienny dzień niż ciepła, długa kąpiel? Z pewnością jest to jeden z najlepszych sposobów na relaks po pracy. Przyjemnie pachnące olejki czy sole do kąpieli, relaksująca muzyka, przygaszone światło i dużo ciepłej wody sprawią, że napięte mięśnie się rozluźnią, a my naprawdę odetchniemy.

 1. Dobra książka
  Dobrym sposobem na jesienne wieczory jest także sięgnięcie po książkę. Ciepły napój, koc i dobra lektura to relaks w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeśli masz problem z relaksem po pracy, możesz wybrać lekturę z twojej branży i jednocześnie nauczyć się czegoś nowego.

 2. Czas offline
  W dzisiejszych czasach jesteśmy przywiązani do telefonu, tabletu. Ciągle dostajemy powiadomienia o nowych mailach, wiadomościach na komunikatorach itp. Nierzadko kładziemy się z telefonem do łóżka. Cierpi na tym nasz relaks po pracy i sen. Dlatego warto w ciągu dnia znaleźć czas, który spędzimy całkowicie offline. To pozwoli nam się wyciszyć i odpocząć.

 1. Dzień wolny

Jeśli prowadzimy jednoosobową działalność i nie zatrudniamy pracowników, zdarzyć się może, że spędzamy całe dnie przy swoich zadaniach, nawet jeśli nie mamy ani energii, ani motywacji. Kiedy czujemy się źle, nie jesteśmy produktywni, a wiemy, że możemy sobie na to pozwolić, warto wziąć dzień wolny. Zrelaksujmy się, pobądźmy sami ze sobą, odpocznijmy, a kolejny dzień z całą pewnością zaczniemy z lepszą energią.

Relaks po pracy, szczególnie dla przedsiębiorców, często nie jest łatwy. Jednak zdecydowanie warto o nim pamiętać, bo działa zbawiennie nie tylko na nasz organizm, lecz także na poziom naszej pracy. Wykorzystajmy jesień na odpoczynek, by być efektywniejszym w tę ponurą porę roku!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów