Poradnik Przedsiębiorcy

Powered by

wFirma.pl

Poznaj
niezbędne narzędzia
do zarządzania
Twoją firmą!

Dostępne
na wszystkie
platformy

Apple Windows Android BlackBerry

Subiektywny przegląd filmów idealnych na jesienne wieczory

Kiedy dni stają się krótsze, doceniamy długie wieczory, które możemy spędzać w domu. Zwłaszcza jeżeli za oknem jest szaro i pada. To doskonała pogoda, by usiąść wygodnie na kanapie, przykryć się ciepłym kocem, sięgnąć po kubek herbaty i obejrzeć dobry film. Jesienią idealnie sprawdzi się coś radosnego, ciepłego, ale też poruszającego i przywodzącego na myśl lato. Przedstawiamy subiektywny przegląd filmów idealnych na jesienne wieczory.

Magiczna skrzynka na listy

Zakochujesz się w osobie, która mieszka w tym samym domu, co ty. Brzmi cudownie, prawda? Ukochany człowiek zawsze jest przy twoim boku. Problem polega na tym, że co prawda łączy was mieszkanie, ale dzieli… czas – dokładnie dwa lata. Jedyne co możecie zrobić, to zostawiać listy, w skrzynce, która nie zna różnicy między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Dom nad jeziorem to wzruszająca, na pewno poruszająca opowieść o dwójce ludzi, którzy oddaliby wszystko, aby się spotkać. Ciekawym zabiegiem jest oddzielenie dwóch światów, w których żyją bohaterowie, przez kolorystykę. Obraz robi się chłodniejszy, kiedy widzimy Alexa, natomiast cieplejsze barwy pojawiają się w ujęciach z Kate. To tylko jeden z elementów składających się na spójną i ciekawą całość. Dom nad jeziorem to doskonały film na jesienne wieczory.

Pogoda ducha przenosi góry

Film Nietykalni swojego czasu bił rekordy popularności. Ciepła i niezwykle optymistyczna historia, bawiła i wzruszała miliony. Każdego, kto widział ten film, nie zdziwią wysokie oceny i zachwyty nad nim. Losy niepełnosprawnego milionera i jego opiekuna z nie do końca czystą przeszłością z pewnością wywołają dużo uśmiechu. Opowieść pokazuje, że w każdej sytuacji można być radosnym człowiekiem i nie warto się poddawać. W szare, deszczowe wieczory z pewnością poprawimy sobie tą pozycją humor.

Królowie lata jesienią

Jeżeli tęsknimy za latem i jego klimatem, zdecydowanie powinniśmy obejrzeć ten film. Dzięki niej możemy poczuć się jak na wakacjach. Młodzi chłopcy są znudzeni ciągłymi nakazami rodziców, postanawiają więc wybudować domek w lesie i zamieszkać w nim. Przeżywają pierwsze miłości, rozczarowania, niesamowite przygody, a przy okazji są zabawni, ironiczni i interesujący. Królowie lata to wciągający film, który wbrew pozorom nie jest przeznaczony tylko dla młodzieży.

W letnim klimacie

Pozostańmy w letnim klimacie. Wygrzewając się pod kocem, często tęsknimy za słońcem, dlatego też idealnym filmem na jesień z pewnością będzie Pod słońcem Toskanii. Główna bohaterka, Frances, rozwodzi się i nie czuje z tym najlepiej. Chce całkowicie zmienić swoje życie i otoczenie, dlatego postanawia kupić dom w Toskanii. Budynek musi przejść generalny remont, w którym pomaga polska ekipa budowlana. Frances zaczyna na nowo cieszyć się życiem i odzyskuje pogodę ducha. Oprócz ciekawej historii, film oczarowuje nas również cudownymi krajobrazami Toskanii, które z pewnością sprawią, że zrobi się nam nieco cieplej.

Jesień to idealny czas na nadrobienie filmowych zaległości. Domowe seanse na pewno pozwolą nam się zrelaksować i odpocząć i  rozjaśnią krótkie, szare dni.