0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Subiektywny przegląd filmów idealnych na jesienne wieczory

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Kiedy dni stają się krótsze, doceniamy długie wieczory, które możemy spędzać w domu. Zwłaszcza jeżeli za oknem jest szaro i pada. To doskonała pogoda, by usiąść wygodnie na kanapie, przykryć się ciepłym kocem, sięgnąć po kubek herbaty i obejrzeć dobry film. Jesienią idealnie sprawdzi się coś radosnego, ciepłego, ale też poruszającego i przywodzącego na myśl lato. Przedstawiamy subiektywny przegląd filmów idealnych najesienne wieczory.

Magiczna skrzynka na listy

Zakochujesz się w osobie, która mieszka w tym samym domu, co ty. Brzmi cudownie, prawda? Ukochany człowiek zawsze jest przy twoim boku. Problem polega na tym, że co prawda łączy was mieszkanie, ale dzieli… czas – dokładnie dwa lata. Jedyne co możecie zrobić, to zostawiać listy, w skrzynce, która nie zna różnicy między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Dom nad jeziorem to wzruszająca, na pewno poruszająca opowieść o dwójce ludzi, którzy oddaliby wszystko, aby się spotkać. Ciekawym zabiegiem jest oddzielenie dwóch światów, w których żyją bohaterowie, przez kolorystykę. Obraz robi się chłodniejszy, kiedy widzimy Alexa, natomiast cieplejsze barwy pojawiają się w ujęciach z Kate. To tylko jeden z elementów składających się na spójną i ciekawą całość. Dom nad jeziorem to doskonały film na jesienne wieczory.

Pogoda ducha przenosi góry

Film Nietykalni swojego czasu bił rekordy popularności. Ciepła i niezwykle optymistyczna historia, bawiła i wzruszała miliony. Każdego, kto widział ten film, nie zdziwią wysokie oceny i zachwyty nad nim. Losy niepełnosprawnego milionera i jego opiekuna z nie do końca czystą przeszłością z pewnością wywołają dużo uśmiechu. Opowieść pokazuje, że w każdej sytuacji można być radosnym człowiekiem i nie warto się poddawać. W szare, deszczowe wieczory z pewnością poprawimy sobie tą pozycją humor.

Królowie lata jesienią

Jeżeli tęsknimy za latem i jego klimatem, zdecydowanie powinniśmy obejrzeć ten film. Dzięki niej możemy poczuć się jak na wakacjach. Młodzi chłopcy są znudzeni ciągłymi nakazami rodziców, postanawiają więc wybudować domek w lesie i zamieszkać w nim. Przeżywają pierwsze miłości, rozczarowania, niesamowite przygody, a przy okazji są zabawni, ironiczni i interesujący. Królowie lata to wciągający film, który wbrew pozorom nie jest przeznaczony tylko dla młodzieży.

W letnim klimacie

Pozostańmy w letnim klimacie. Wygrzewając się pod kocem, często tęsknimy za słońcem, dlatego też idealnym filmem na jesień z pewnością będzie Pod słońcem Toskanii. Główna bohaterka, Frances, rozwodzi się i nie czuje z tym najlepiej. Chce całkowicie zmienić swoje życie i otoczenie, dlatego postanawia kupić dom w Toskanii. Budynek musi przejść generalny remont, w którym pomaga polska ekipa budowlana. Frances zaczyna na nowo cieszyć się życiem i odzyskuje pogodę ducha. Oprócz ciekawej historii, film oczarowuje nas również cudownymi krajobrazami Toskanii, które z pewnością sprawią, że zrobi się nam nieco cieplej.

Jesień to idealny czas na nadrobienie filmowych zaległości. Domowe seanse na pewno pozwolą nam się zrelaksować i odpocząć i  rozjaśnią krótkie, szare dni.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów