0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Norwegia okiem turysty: co warto zwiedzić w Oslo?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Norwegia to piękny kraj, który zdecydowanie warto odwiedzić. Wycieczka będzie tym bardziej udana, im lepiej wszystko zaplanujemy. Warto zapoznać się również ze wszystkimi wytycznymi, które należy znać przed wyjazdem. Kraj oferuje mnóstwo ciekawych, cudownych miejsc. Jednym z nich jest z pewnością stolica, Oslo. Spędzenie wakacji w tym mieście będzie strzałem w dziesiątkę. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Oszczędzaj z Oslo Pass

Dzięki karcie Oslo Pass, którą możemy wykupić zależnie od potrzeb na 24, 48 lub 72 godziny, zyskujemy nieograniczony dostęp do wielu możliwości. Po pierwsze możemy podróżować komunikacją miejską za darmo, korzystać z parkingów czy nawet popłynąć statkiem. Karta uprawnia do bezpłatnego zwiedzania muzeów i innych atrakcji, korzystania z otwartych basenów, wspinaczki, a nawet specjalnych ofert w restauracjach i sklepach.

Oslo Pass zapewnia także zniżki na zwiedzanie miasta. Dzięki karcie możemy sporo zaoszczędzić. W 2015 roku za 24-godzinny dostęp zapłacimy 320 NOK, 48 godzin to koszt 470 NOK, natomiast 72 – 590 NOK. Oczywiście dla dzieci i seniorów obowiązuje ok. 50% zniżki. Podróże komunikacją miejską oraz opłacenie każdej atrakcji osobno stanowią zdecydowanie większe wydatki.

Muzeum Fram w Oslo

Muzeum Fram w Oslo to miejsce ekspozycji statku polarnego z przełomu XIX i XX wieku. To nim odkrywcy przybywali na brzeg Antarktydy, aby zdobywać biegun południowy. Historia ta jest niezwykle ciekawa, a wystawa opisuje ją we wspaniały sposób. Zobaczymy tam bardzo dużo pamiątek, fotografii czy map. Na środku muzeum usytuowany jest sam statek, który niewątpliwie stanowi największą atrakcją tego miejsca. Można nie tylko na niego patrzeć, lecz także wejść na pokład, zwiedzić i odczuć ten fragment historii na własnej skórze.

co warto zobaczyć w oslo 

Muzeum Łodzi Wikingów w Oslo

W Muzeum Łodzi Wikingów można zobaczyć dwie drewniane łodzie z IX wieku. Są to bezsprzecznie najstarsze znane eksponaty tego typu. Oprócz łodzi można zobaczyć również mniejsze statki, różnego rodzaju narzędzia, przedmioty kuchenne, sanie czy powozy konne. Każdy miłośnik wikingów powinien udać się do Oslo i zobaczyć ten ważny fragment historii.

co warto zobaczyć w oslo 

Park Vigelanda w Oslo

Zwiedzanie Oslo musi być jednoznaczne z odwiedzeniem Parku Vigelanda. To niesamowite miejsce, w którym znajduje się 212 rzeźb wykonanych przez Gustawa Vigelanda i jego pomocników. W centralnym punkcie znajduje się największa z nich, przedstawiająca 122 nagie ciała ułożone w kształt walca. Jest ona bardzo wysoka, wraz z cokołem mierzy ponad 17 m, nikogo więc nie dziwi wrażenie, jakie wywiera. Park to również doskonałe miejsce do odpoczynku, grillowania i spędzania czasu z bliskimi.

 co warto zobaczyć w oslo 

Twierdza Akershus w Oslo

Twierdza Akershus to nie tylko miejsce, gdzie przeprowadzane są obchody świąt narodowych. Znajduje się w niej również Królewskie Mauzoleum, Muzeum Ruchu Oporu oraz Muzeum Sił Zbrojnych. Dzięki temu Twierdza przyciąga tysiące turystów przybywających do Oslo. W muzeach zobaczyć można niemal całą historię wojskowości norweskiej oraz różnego rodzaju dokumenty i pamiątki po partyzantach. 

co warto zobaczyć w oslo

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów