0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Norwegia okiem turysty: miejsca, które musisz zobaczyć

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zdaniem wielu podróżujących ludzi, Norwegia to jedno z najpiękniejszych państw na świecie. Charakterystyczne dla tego kraju fiordy, mnóstwo wartych odwiedzenia miejsc oraz piękno przyrody sprawia, że to miejsce przyciąga. Jeżeli tylko możemy, naprawdę powinniśmy zdecydować się na taką wycieczkę. Co koniecznie musimy zobaczyć?

Norwegia: magia stolicy

Planując wycieczkę po Norwegii, zdecydowanie nie można pominąć zwiedzania jej stolicy. Oslo to niezwykłe miejsce, między innymi dla miłośników historii. Znajdziemy tam bardzo dużo muzeów, których ekspozycje są po prostu niesamowite. Miejscem godnym uwagi jest z pewnością Muzeum Łodzi Wikingów, gdzie możemy zobaczyć oryginalne łodzie z IX wieku oraz inne przedmioty i pojazdy należące do tych wojowników. Z kolei w twierdzy Akershus oprócz Królewskiego Mauzoleum znajdziemy również Muzeum Ruchu Oporu i Muzeum Sił Zbrojnych

co warto zobaczyć w norwegii

Dwa ostatnie miejsca pozwalają obejrzeć pamiątki po norweskich partyzantach oraz poznać niemal całą historię wojskowości tego kraju. Idealnym miejscem do odpoczynku na świeżym powietrzu stanie się z całą pewnością Park Vigelanda. Znajduje się w nim 212 rzeźb, które wykonał Gustaw Vigeland oraz jego pomocnicy. W głównym punkcie tego miejsca mieści się największa z nich, mierząca ponad 17 metrów. Zwiedzanie Oslo ułatwi kupno karty Oslo Pass, dzięki której znacznie zmniejszymy koszty i będziemy mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. 

co warto zobaczyć w norwegii

Norwegia: fiordy

Fiordy to jedno z najbardziej charakterystycznych skojarzeń z Norwegią. Trudno więc pominąć je w swoich planach. W tym kraju jest ich bardzo dużo, poza tym są niesamowicie piękne i zazwyczaj łatwo dostępne. Najdłuższym i najgłębszym jest Sognefjord. Znajduje się on w regionie Sogn og Fjordane i naprawdę doskonale nadaje się do wędrówek. Oprócz zabytków architektury można na przykład zobaczyć kilka jęzorów lodowca, a niektóre biura podróży organizują również na nim piesze wycieczki.

Wieś Fjærland to z kolei prawdziwa gratka dla miłośników książek, ponieważ znajduje się tam kilkanaście antykwariatów. Fiord jest tak długi, że dokładne zwiedzenie każdego miejsca może zająć kilka dni, które z pewnością nie będą nudne czy monotonne. Niezwykle popularny stał się również Kjeragbolten, czyli wielki głaz zaklinowany w uskoku pomiędzy skałami. Wygląda naprawdę niesamowicie, a panorama rozciągająca się z tej wysokości zapiera dech w piersiach.

Norwegia: Droga Trolli

Droga Trolli to niezwykła trasa. Składa się z kilkunastu serpentyn i położna jest wśród gór, co sprawia, że z punktu widokowego przedstawia się ona po prostu niesamowicie. Dodatkowo najbardziej wysunięta część punku jest położona tuż nad przepaścią, wrażenia są więc nie do opisania. Jeżeli jednak samo oglądanie to dla nas za mało, warto pokonać tę drogę samochodem. Podczas trasy możemy podziwiać nie tylko piękne szczyty, lecz także wodospad o nazwie Siedem Sióstr. Z pewnością ten fragment Norwegii przynosi niesamowicie dużo adrenaliny.

Opisane miejsca to tylko niewielki fragment tego, co oferuje nam Norwegia. Warto wybrać się do tego kraju, ponieważ z całą pewnością odnajdziemy w nim coś, co nas prawdziwie zachwyci i sprawi, że trudno nam będzie zapomnieć o tej wyprawie. Powinno się dokładnie zaplanować swój pobyt, aby nie ominąć niczego, co nas zainteresuje. W Norwegii z pewnością nie można narzekać na nudę! 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów