0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Pobierz darmowy e-book epaka.pl i dowiedz się więcej o rynku franczyzy

Wielkość tekstu:

Chcesz zacząć swoją karierę w biznesie, ale boisz się rynkowych zawirowań? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem może okazać się forma współpracy jaką jest model franczyza. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prowadzeniu działalności franczyzowej oraz o funkcjonowaniu tego modelu w branży kurierskiej, to zachęcamy do pobrania darmowego e-booka od epaka.pl. Nim jednak przejdziemy do samego e-booka, warto przybliżyć kilka wstępnych kwestii.

Bezpieczeństwo + samodzielność = franczyza

Trudno o bardziej stabilny i bezpieczny model biznesowy niż system franczyzowy. Franczyzobiorca nie tylko działa pod uznaną na rynku marką, ale także otrzymuje od niej gruntowne wsparcie (np. w zakresie wiedzy technicznej, know-how, czy marketingu). Jednak w żadnej mierze taki biznesowy parasol, jaki roztacza franczyzodawca nad franczyzobiorcą, nie ogranicza samodzielnego rozwoju tego drugiego. O tym, że takie rozwiązanie jest efektywne, przynosi zadowalające rezultaty, świadczą twarde dane – na tę chwilę na terenie Polski funkcjonuje aż ponad 1300 różnych sieci franczyzowych (raport Franczyza.org.pl). Przedsiębiorcy działający w sieci franczyzowej jako franczyzobiorcy bardzo często rozwijają później inne biznesowe gałęzie, korzystając z bezcennego doświadczenia, jakie nabyli pod okiem franczyzodawcy.

Franczyza w branży kurierskiej

Każdy, kto rozważa rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach franczyzy, zastanawia się, która branża będzie do tego najlepsza.

Największe sukcesy odnoszą biznesy franczyzowe działające na rynku sprzedaży detalicznej, w segmencie gastronomicznym, a także w sektorze KEP (usługi kurierskie, ekspresowe i przesyłkowe).

Obecnie na ostatnim z wymienionych rynków panuje prawdziwy rozkwit. Postępująca digitalizacja sprzedaży powoduje, że produkty coraz częściej dostarczane są do klienta za pośrednictwem firm kurierskich. I tak w 2021 roku w Polsce codziennie dostarczano blisko 2 miliony paczek (statystyki z raportu firmy Gemius) – zapewne w zdecydowanej większości tych przesyłek znajdowały się towary zakupione przez sieć.

Dołącz do franczyzowej rodziny epaka.pl

Jeśli rozważać prowadzenie działalności gospodarczej w branży usług kurierskich, to od razu na myśl nasuwa się system sieci franczyzowej epaka.pl. Jest to serwis internetowy umożliwiający porównanie ofert największych firm kurierskich działających na terenie kraju, a także zamówienie usług tej wybranej. epaka.pl to jednak nie tylko strona internetowa, ale także nowoczesna aplikacja mobilna oraz – i tu przechodzimy do kwestii modelu franczyzowego – duża sieć stacjonarnych punktów nadań i odbioru przesyłek epaka.pl.

Zatem, jeśli interesuje Cię perspektywa rozpoczęcia tej formy działalności w branży usług kurierskiej, to możesz dołączyć do epaka.pl i otworzyć swój punkt, w którym klienci będą nadawać i odbierać przesyłki, a także dokonywać zakupu materiałów potrzebnych do pakowania.

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących samej franczyzy, a także możliwości, jakie daje w tej kwestii epaka.pl?

Pobierz darmowy e-book Franczyza. Bezpieczny biznes

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów