0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatek od nieruchomości w tarczy antykryzysowej - rozwiązania w czasie kryzysu

Wielkość tekstu:

Epidemia koronawirusa zatrzęsła całym gospodarczym światem. W efekcie, rząd uchwalił tzw. Tarczę antykryzysową, której założenia mają pomóc przedsiębiorcom przetrwać ten wyjątkowo trudny czas. Wśród wielu ogłoszonych udogodnień, ustawodawca wprowadził także zmiany w zakresie płatności za podatek od nieruchomości. Podatek od nieruchomości w tarczy antykryzysowej - sprawdź  jakie rozwiązania zaproponowały władze!

Podatek od nieruchomości w tarczy antykryzysowej - wydłużenie terminów

W zakresie podatku od nieruchomości, ustawodawca wprowadza m.in. wydłużenie terminów płatności rat podatku, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 r., ale nie dłużej niż do dnia 30 września 2020 r. W przypadku osób fizycznych rozwiązanie to będzie mogło mieć zastosowanie do raty płatnej do 15 maja, a w przypadku osób prawnych, do rat za: kwiecień, maj i czerwiec, płatnych do: 15 kwietnia, 15 maja i 15 czerwca.

Zwolnienie z zapłaty podatku od nieruchomości

Poza wydłużeniem terminów zapłaty, wprowadzono całkowite zwolnienie (za część roku 2020), z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. 

Przedstawione rozwiązania mogą zostać wprowadzone na podstawie uchwały rady gminy, wobec przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu, z powodu epidemii koronawirusa COVID- 19. W uchwale zostaną wówczas wskazani tylko ci przedsiębiorcy, którzy będą mogli skorzystać ze wsparcia.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów