0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wypełnianie ankiet sposobem na dorobienie

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Patrzysz co miesiąc z niezadowoleniem na stan swojego konta i czujesz się zawiedziony, że Twoja pensja jest tak mała, a do tego nie masz żadnych perspektyw na awans. A może jesteś freelancerem i brakuje Ci zleceń w danym miesiącu, a sumy, które do tej pory wpłynęły na Twoje konto nie są satysfakcjonujące. Nie wystarcza Ci nawet na drobne wydatki dla siebie, zaczynasz tracić zapał do pracy i szukania kolejnych klientów. Nie czekaj więc bezczynnie, aż chandra Cię dopadnie. Wykorzystaj ten okres przestoju. Zrób coś, co nie wymaga żadnego doświadczenia, jedynie odrobinki wolnego czasu, a przecież go masz w nadmiarze. Istnieje wiele możliwości, z którym możesz skorzystać, żeby sobie dorobić. Jedną z nich jest wypełnianie ankiet.

Słów kilka o wypełnianiu ankiet

Nie nastawiaj się, że na tej pracy zarobisz miliony złotych, chyba że skupisz się tylko na tym. Jednak wypełnianie ankiet na dłuższą metę jest nużące i, spójrzmy prawdzie w oczy, nieco otępiające. Zatem wypełnianie ankiet jest idealnym sposobem dorobienia do miesięcznego wynagrodzenia.

Sporą zaletą tego typu pracy jest brak konieczności wychodzenia z domu, a także fakt, iż nie wymagają one od Ciebie dużego wysiłku intelektualnego. W związku z tym możesz je wypełniać w zasadzie zawsze, np. gdy obudzisz się rano i nie do końca jeszcze łapiesz kontakt ze światem, gdy chcesz akurat sobie zrobić przerwę we właściwej pracy lub wieczorem, kiedy jesteś już za bardzo zmęczony, żeby zabrać się za kolejny projekt, czy też artykuł. Oczywiście wypełnianiem ankiet mogą zajmować się nie tylko freelancerzy, ale i pracownicy etatowi, kiedy po ośmiu godzinach wracają do domu.

Zatem wypełniać ankiety właściwie może każdy. Chociaż ten sposób zarobku jest najbardziej idealny dla mam będących na urlopie macierzyńskim, czy tatusiów opiekujących się dziećmi, a także dla emerytów studentów i freelancerów.

Na początku może wpaść Ci do głowy pytanie: „Po co ja właściwie to robię?”. Otóż poszczególne firmy tworzące ankiety potrzebują opinii, np. na temat swoich produktów lub usług. Taka wiedza jest bezcenna i wpływa na analizę rynku. Sprawdza, czego aktualnie na nim brakuje, na co jest popyt. Daje także dokładny i obiektywny pogląd na produkty danej firmy. Dzięki temu może ona racjonalnie ocenić, co wymaga gruntownych zmian, jakie drobne poprawki wprowadzić, czego więcej wyprodukować, a co w ogóle wycofać ze sprzedaży. Opinia publiczna jest niezwykle ważna zwłaszcza dla firm, które budują świadomość marki.

Zatem na wypełnianiu ankiet korzystają obie strony – Ty dostajesz odpowiednie do ilości wypełnionych ankiet wynagrodzenie, a firma zlecająca zyskuje opinię o produkcie.

PAMIĘTAJ: zaproszenia do płatnych ankiet wysyłane są drogą poczty elektronicznej, dlatego często sprawdzaj swój e-mail. Ponadto wyłącz filtr antyspamowy, bo zdarza się tak, że ankiety lądują w tej zakładce.

Rejestracja

Aby otrzymać od danej firmy ankiety musisz zapisać się do panelu. Rejestracja jest prosta i bezpłatna, zazwyczaj wystarczy wypełnić formularz proszący o Twoje najważniejsze dane, czyli np. Twoje zainteresowania, wiek itp. Na jego podstawie generowane są później ankiety dopasowane do Twojego profilu. Warto co jakiś czas go uaktualniać. Jeśli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie, zaznacz to, firmy chętnie korzystają z opinii profesjonalistów.

PAMIĘTAJ: zawsze podawaj prawdziwe dane, bo one służą nie tylko to stworzenia Twojego ankietowego profilu, ale przede wszystkim do wysyłania wynagrodzenia.

Najlepiej zarejestrować się w kilku firmach, bo firmy tylko raz na jakiś czas wysyłają ankiety w zależności od tego, jakie w danej chwili jest zapotrzebowanie na otrzymanie obiektywnej opinii. Im więcej paneli, tym więcej ankiet – im więcej ankiet, tym więcej pieniędzy. Warto także zainteresować się panelami zagranicznymi, bo te proponują lepsze wynagrodzenia. Natomiast jeśli nie otrzymasz od razu żadnej ankiety, nie zniechęcaj się i miej na uwadze fakt, że niektóre firmy wysyłają je tylko raz w miesiącu.

Wiele firm wśród nowo zarejestrowanych uczestników programu losuje cenne nagrody. Taka rejestracja wówczas staje się podwójnie opłacalna.

PAMIĘTAJ: większość rejestracji w danym panelu wymaga jej potwierdzenia. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł brać udziału w płatnych ankietach. Ponadto wypełniaj jak największą ilość ankiet, bo nieaktywni respondenci są usuwani z bazy danych panelu.

Wynagrodzenia

Wynagrodzenia najczęściej przyjmują formę punktów, które później można wymienić na pieniądze, bony lub nagrody rzeczowe, a także na doładowania telefonów komórkowych. Wypłaty pieniężne wahają się w granicach od 3 zł do 30 zł za wypełnienie jednej ankiety (zależy to głównie od jej długości i rodzaju), która zajmuje średnio od 10 do 30 minut. Pieniądze najczęściej przelewane są na konto bankowe, czasem na konto PayPal, więc dobrze by było, jakbyś je założył. W przypadku zagranicznych paneli możliwe są wypłaty w postaci czeków, które można zrealizować w polskich bankach (jednak nie we wszystkich!).

PAMIĘTAJ: większość z paneli ma swoje programy partnerskie, zaproś do nich swoich znajomych i tym samym zyskasz szansę na większy zarobek, bo dostaniesz dodatkowe wynagrodzenie za znajomego, który zarejestruje się w panelu.

Firmy proponujące wypełnianie ankiet

  • McSurvey Polska – za wypełnianie ankiet otrzymujesz punkty, które możesz wymieniać później na bony zakupowe do takich sklepów jak: Saturn, perfumeria Douglas, MediaMarkt czy Decathlon. Ponadto wszyscy uczestnicy biorą udział w losowaniach nagród. Do panelu można zapraszać znajomych. Po dokonaniu rejestracji wymagane jest jej potwierdzenie.
  • Cenne Opinie – udział w ankietach jest bezpłatny. Za każdą wypełnioną ankietę otrzymuje się nagrodę, która następnie można wymienić na talony upominkowe znanych marek, m.in. Tesco i Zalando.
  • IPSOS – ta firma zajmuje stricte prowadzeniem badań. Jednak tutaj system wynagrodzeń niestety jest losowy, tzn. wypełniasz krótką ankietę, która daje Ci prawo do wzięcia udziału w kwartalnych losowaniu nagród – trzy bony prezentowe o wartości 500 zł każdy. 
  • Brand Institute – do tego panelu należy aż ponad 7 mln respondentów z całego świata. Niestety zarejestrować się do niego mogą tylko osoby pełnoletnie. Za jedną ankietą Brand Institiute płaci nawet do 15$. Wypłaty wpływają na konto PayPal, więc warto takie mieć. Pamiętaj, że status Twojego konta powinien być aktywny – Account Status: Active w zakładce Account Details. Panel jest w języku angielskim (i pięciu innych), polskiej wersji językowej na razie nie posiada.

Wypełnianie ankiet to jeden z najłatwiejszych sposobów dorobienia. A do tego większość z nich jest całkiem przyjemna np. mogą Cię poprosić o zrecenzowanie jakiegoś filmu lub zapytać czy lubisz dane batoniki, a nawet jakich kosmetyków używasz i co zazwyczaj umieszczasz na grillu. Co więcej, masz szansę ocenienia produktu, którego jeszcze nie ma na rynku. Spójrzmy prawdzie w oczy – kto nie lubi wyrażać własnego zdania, które dodatkowo zostanie opłacone?

Należy jednak dodać, że ankiety warto wypełniać uczciwie i rzetelnie, żeby zdobyć zaufanie firm i otrzymywać w przyszłości więcej ankiet. Większość paneli posiada swoje filtry, które potrafią wyłapać niezgodne z prawdą niuanse. Ponadto niektóre ankiety zawierają tzw. okienka testowe, jeśli będziesz je wypełniać, zyskasz w oczach firm generujących dane ankiety, staniesz się cennym respondentem i otrzymasz więcej ankiet do wypełnienia.

Paneli jest mnóstwo w Internecie, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Im większej liczby paneli jesteś uczestnikiem, tym więcej zyskasz. I nie przejmuj się tym, że masz dużą konkurencję, bo jest ona wciąż mała w stosunku do rynku ankietowego np. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce badania rynku nie są jeszcze tak popularne jak w innych krajach, ale trzeba przyznać, że prężnie się rozwijają.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów