0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak zarabiać na blogu - sposób na zarabianie w sieci

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Dyskusje o zarobkach blogerów nie cichną, co więcej, często wzbudzają one niezwykle negatywne emocje. Sposób zarabiania jest jednak na tyle kuszący, że wiele osób chce zostać zawodowymi blogerami i utrzymywać się z pisania lub pokazywania swoich stylizacji. Dlatego też często padającym pytaniem jest: jak zarabiać na blogu? Postaramy się wyjaśnić tę kwestię.

Ile może zarobić bloger?

Niestety, bardzo trudno jest uśrednić zarobki blogerów, ponieważ każdy z nich ma zupełnie odmienny cennik - jedna osoba może dostać za recenzję książki 3000 zł, a inna 30. Wszelkie badania w tej kwestii mogą być niemiarodajne. Poza tym wielu blogerów zatrudnia już pracowników, dlatego też zarobki dzielone są na kilka osób.

Mimo ogromnej popularności blogów w Polsce temat jak zarabiać na blogu jest wciąż bardzo świeży i znaczne sumy zarabia przede wszystkim ścisła czołówka najpopularniejszych blogerów, tak więc trudno jednoznacznie określić, ile pieniędzy może przynieść blog. W sieci można spotkać osoby, które otrzymują kilkaset złotych, ale i takie, które spokojnie miesięcznie mogą liczyć na 10 tysięcy i więcej. Wszystko zależy od tego, jak silna jest dana marka. Na nią oczywiście trzeba solidnie zapracować.

Czego potrzebujemy, by zacząć zarabiać?

Nie wszystkie blogi zarabiają, właściwie znaczna większość takich stron nie zarabia ani złotówki. Co jednak zrobić, żeby przyciągnąć reklamodawców?

Przede wszystkim nie powinno się zakładać bloga z nastawieniem na zarabianie, ważna jest pasja i teksty naprawdę wysokiej jakości. Blog nie obroni się bez porządnej treści, chyba że główną treścią tego miejsca są fotografie.

Musisz też mieć świadomość, że jeżeli nie trafiasz w niszę i prowadzisz tysięcznego bloga o modzie, masz bardzo małe szanse na przebicie się na szczyt. Jeżeli chcesz być profesjonalnym blogerem, musisz przemyśleć jak zarabiać na blogu, krok po korku.

Nie zamykaj się tylko na jeden sposób zarabiania, z drugiej strony jednak nie możesz przesadzić. Jeżeli twoja strona będzie jedną wielką reklamą, odpychać będzie nie tylko czytelników, lecz także potencjalnych reklamodawców.

Sposoby na to jak zarabiać na blogu 

  • Dobrym sposobem, wskazywanym przez blogerów, na to, jak zarabiać na blogu, są artykuły sponsorowane.

Pamiętajmy jednak, że żaden reklamodawca nie zdecyduje się na to, jeżeli na naszym blogu nie znajdzie dobrych treści. To m.in. dlatego warto nad nimi pracować, dbać o ich jakość i poprawność.

  • Innym sposobem, na to jak zarabiać na blogu, jest zamieszczanie na nim reklam.

Blogerzy korzystają  m.in. z takich systemów reklamowych jak AdSense. Reklamy są zazwyczaj dopasowane do treści, które można znaleźć na blogu, dzięki czemu zwiększa się prawdopodobieństwo, że będą one przynosiły zyski. Na czym można zarobić? Sposobów jest wiele - kliknięcia w reklamę, konkretne akcje, zamówienia itd.

  • Pieniądze przynieść mogą również programy partnerskie oraz łączące je sieci afiliacyjne.

Chodzi tutaj o linkowanie konkretnych usług i produktów w tekście i pobieranie prowizji za każdy zakup wygenerowany dzięki reklamie na blogu. Taki sposób zarabiania sprawdzi się z pewnością u blogerów, którzy stworzyli już społeczność i mają odbiorców, którzy ufają twórcy.

  • Opłacalna jest również bezpośrednia współpraca z markami bądź z agencjami, które pomagają w tego rodzaju kampaniach.

Formy są dowolne i zależą jedynie od umowy między marką a blogerem.

  • Coraz więcej blogerów tworzy również płatne materiały, szkolenia, otwiera swoje sklepy internetowe, które również mogą generować wysokie zyski.

Jest to szczególnie opłacalne jeśli bloger skupia wokół siebie społeczność, która mu ufa i ma pewność, że wszystko będzie jak najwyższej jakości.

  • Aktualnie w zarabianiu mogą również pomóc wszelkie portale społecznościowe.

Wiele kampanii odbywa się dzisiaj właśnie na Instagramie czy Snapchacie. Dlatego też nie warto ograniczać się tylko do bloga i profilu na Facebooku, gdzie informujemy o nowych wpisach.

Zarabianie na blogu w czasach, gdy tego typu stron jest bardzo dużo, z pewnością nie jest łatwe, nie jest jednak niemożliwe. Warto pamiętać o tym, że trudno będzie nam stworzyć dobrze prosperującą markę, jeżeli będziemy myśleć tylko o tym jak zarabiać na blogu. Siłą blogerów są bowiem ich czytelnicy, którzy szybko wyczuwają fałsz. Kiedy przestają nam ufać, przestajemy istnieć w sieci.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów