0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Strona internetowa służy promocji firmy. Dzięki niej można łatwiej trafić do odbiorców, ale też dodatkowo na niej zarobić. Wszystko zależy od zaangażowania i pomysłowości przedsiębiorcy. Posiadanie własnej strony internetowej stwarza wiele możliwości. Jeżeli  jest ona popularna, daje możliwość dotarcia do większego grona potencjalnych klientów firmy. Wystarczy przystąpić do wybranego programu partnerskiego i wiedzieć, jak zarabiać na własnej stronie internetowej.

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej - sprawdzone sposoby:

Program partnerski

Program partnerski to umowa polegająca na współpracy między sprzedawcą towarów lub usług, a osobą promującą dany produkt w zamian za prowizję. Na własnej stronie internetowej umieszcza się reklamę partnera. Kluczem do sukcesu jest liczba osób odwiedzających stronę, ponieważ zysk najczęściej występuje w postaci:

  • pay-per-lead (zapłać za przekierowanie) - czyli prowizji za nakłonienie internauty do wykonania jakiejś czynności, np. wypełnienia ankiety lub rejestracji w serwisie;

  • pay-per-click (zapłać za kliknięcie) - czyli prowizji za sprowadzenie internauty na stronę partnera poprzez kliknięcie w baner lub w link (np. 15 groszy za kliknięcie w baner);

  • pay-per-sale (zapłać za sprzedaż) - czyli prowizji za nakłonienie internauty do zakupu produktu lub usługi (jest to obecnie najpopularniejsza metoda).

Wypłata wypracowanego zysku najczęściej następuje w momencie osiągnięcia uzgodnionego między partnerami pułapu kliknięć lub sprzedaży.

Dobry program partnerski to taki, który:

  • opiera się na znanej, solidnej marce;

  • oferuje sensowny poziom prowizji (wynagrodzenia) pozwalający w jakiejś perspektywie uzbierać przynajmniej minimalną kwotę wypłaty;

  • posiada regulamin i jasne zasady współpracy;

  • jest możliwy do zastosowania, a oferowany produkt jest w kręgu zainteresowań odwiedzających stronę.

Obecnie do najatrakcyjniejszych firm partnerskich należą instytucje finansowe (sprzedaż kredytów, lokat, kont bankowych), sklepy internetowe (odzież, sprzęt komputerowy, perfumy) oraz firmy księgowe (banery reklamowe).

AdSense

Kolejnym sposobem na zarabianie na własnej stronie jest system AdSense - narzędzie udostępniane przez firmę Google. Polega na zarejestrowaniu konta w systemie i wyznaczeniu na swojej stronie miejsca, gdzie będą pojawiały się reklamy. Są one wyświetlane użytkownikom na podstawie ich preferencji. Taka funkcja to targetowanie behawioralne. W tym przypadku istnieje jednak kilka zagrożeń:

  • wyświetlanie reklam blokowane jest przez program AdBlock,

  • nie przynosi to dużych zysków,

  • ponieważ reklamy dopasowane są do ich odbiorców, a nie do tematyki strony, może zdarzyć się, że pojawi się u nas reklama produktu, który wcześniej odradzaliśmy.

Jednak warto zauważyć, że reklamy AdSense są prawie tak popularne jak sam Google. Można je spotkać na bardzo wielu stronach małych i średnich firm. Praktycznie zlewają się z treścią witryny, będąc trudne do zauważenia. I na tym polega ich siła.

Rejestracja do systemu AdSense jest dość prosta. Wystarczy tylko podać swoje dane i namiary na stronę internetową, a na podane przy rejestracji konto bankowe od razu wpływają drobne pieniądze. Natomiast wypłata zarobionych przez reklamę pieniędzy następuje w chwili osiągnięcia wpływów z liczby kliknięć przekraczających kwotę 100$. Bardzo często pułap ten udaje się osiągnąć w ciągu miesiąca. Potwierdza to tezę mówiącą, że jeśli wie się, jak zarabiać na własnej stronie internetowej, nie jest to wcale trudne.

Sprzedaż reklam

Jeśli skupiasz wokół swojej strony dużą społeczność, możesz sprzedawać miejsca reklamowe samodzielnie. Co prawda duże przedsiębiorstwa korzystają zazwyczaj z sieci afiliacyjnych, jednak warto zamieścić również informację na temat kosztów reklamy na twojej stronie.

Zadbaj o content na swojej stronie

Content marketing nieustannie rośnie w siłę. Nic dziwnego. To nie czysta reklama, to odpowiedź firmy na potrzeby klientów i oferowanie im wartości dodanej w postaci ciekawych, edukacyjnych treści. Dzięki temu można przyciągnąć konkretną grupę docelową i zbudować jej lojalność oraz zaangażowanie wobec marki.

Dobry content przyciągnie więc na twoją stronę nie tylko czytelników zainteresowanych treścią, lecz także reklamodawców, którzy będą chcieli za pomocą artykułu lub rekomendacji wypromować swój produkt.

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej i co przynosi największy zysk?

Czy istnieje recepta na to, jak zarabiać na własnej stronie internetowej, nie wkładając w to dużego wysiłku? Nie - zawsze podstawą zarabiania w internecie jest ciężka praca. Zanim zatem strona osiągnie zadowalający pułap oglądalności, zadbać należy o jej prawidłowy rozwój. Priorytetowym zadaniem jest dbanie o jej aktualność. Nie ma nic bardziej zniechęcającego użytkowników, jak nieaktualna treść witryny.

Kolejną ważną kwestią jest pozycjonowanie strony. Bez tego będzie ona niewidoczna w internecie i nikt na nią nie wejdzie. Takie działania mają jednak wymierną korzyść także dla samego właściciela strony. Jeżeli jest ona ciekawa, może on pozyskać znacznie większą liczbę klientów.

Ważne jest także odpowiednie dopasowanie reklam do treści strony internetowej. Wybierając program partnerski, warto kierować się preferencjami swoich odbiorców. Łatwiej będzie ich wówczas zachęcić do kliknięcia w baner reklamowy lub skorzystania z danej usługi. 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów