Poradnik Przedsiębiorcy

Powered by

wFirma.pl

Poznaj
niezbędne narzędzia
do zarządzania
Twoją firmą!

Dostępne
na wszystkie
platformy

Apple Windows Android BlackBerry

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej?

Strona internetowa służy promocji firmy. Dzięki niej można łatwiej trafić do odbiorców, ale można też na niej dodatkowo zarobić. Wszystko zależy od zaangażowania i pomysłowości przedsiębiorcy. Posiadanie własnej strony internetowej stwarza wiele możliwości. Jeżeli strona jest popularna, daje możliwość dotarcia do większego grona potencjalnych klientów firmy. Wystarczy przystąpić do wybranego programu partnerskiego i wiedzieć, jak zarabiać na własnej stronie internetowej.

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej - program partnerski

Program partnerski to umowa polegająca na współpracy między sprzedawcą towarów lub usług, a osobą promującą dany produkt w zamian za prowizję. Na własnej stronie internetowej umieszcza się reklamę partnera. Kluczem do sukcesu jest liczba osób odwiedzających stronę, ponieważ zysk najczęściej jest w postaci:

  • pay-per-lead (zapłać za przekierowanie) - czyli prowizji za nakłonienie internauty do wykonania jakiejś czynności, np. wypełnienia ankiety lub rejestracji w serwisie;
  • pay-per-click (zapłać za kliknięcie) - czyli prowizji za sprowadzenie internauty na stronę partnera poprzez klikniecie w baner lub w link (np. 15 groszy za klikniecie w baner);
  • pay-per-sale (zapłać za sprzedaż) - czyli prowizji za nakłonienie internauty do zakupu produktu lub usługi (jest to obecnie najpopularniejsza metoda).

Wypłata wypracowanego zysku najczęściej następuje w momencie osiągnięcia uzgodnionego między partnerami pułapu kliknięć lub sprzedaży.

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej - największy zysk

Czy istnieje recepta na to, jak zarabiać, nie wkładając w to dużego wysiłku? Nie - zawsze podstawą zarabiania w internecie jest ciężka pracxa. Zanim zatem strona osiągnie zadowalający pułap oglądalności, zadbać należy o jej prawidłowy rozwój. Priorytetowym zadaniem jest dbanie o jej stałą aktualność. Nie ma nic bardziej zniechęcającego użytkowników, jak nieaktualna treść witryny. Kolejną ważną kwestią jest pozycjonowanie strony. Bez tego, strona będzie niewidoczna w Internecie i nikt na nią nie wejdzie. Takie działania mają jednak wymierną korzyść także dla samego właściciela strony. Jeżeli strona jest ciekawa, może on pozyskać znacznie większą liczbę klientów.

Ważne jest także odpowiednie dopasowanie reklam do treści strony internetowej. Wybierając program partnerski, watro kierować się preferencjami swoich odbiorców. Łatwiej będzie ich wówczas zachęcić do kliknięcia w baner reklamowy lub skorzystania z danej usługi.

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej - wybór programu 

Dobry program partnerski to taki, który:

  • opiera się na znanej, solidnej marce;
  • oferuje sensowny poziom prowizji (wynagrodzenia) pozwalający w jakiejś perspektywie uzbierać przynajmniej minimalną kwotę wypłaty;
  • posiada regulamin i jasne zasady współpracy;
  • jest możliwy do zastosowania, a oferowany produkt jest w kręgu zainteresowań odwiedzających stronę.

Obecnie do najatrakcyjniejszych firm partnerskich należą instytucje finansowe (sprzedaż kredytów, lokat, kont bankowych), sklepy internetowe (odzież, sprzęt komputerowy, perfumy) oraz firmy księgowe (banery reklamowe). Na uwagę zasługuje także program partnerski Google AdSense. Reklamy AdSense są prawie tak popularne jak sam Google. Można je spotkać na bardzo wielu stronach małych i średnich firm. Praktycznie zlewają się z treścią witryny, będąc trudne do zauważania. I na tym polega ich siła.

Rejestracja do systemu AdSense jest dość prosta. Wystarczy tylko podać swoje dane i namiary na stronę internetową, a na podane przy rejestracji konto bankowe od razu wpływają drobne pieniądze. Natomiast wypłata zarobionych poprzez reklamę pieniędzy następuje w chwili osiągnięcia wpływów z ilości kliknięć przekraczających kwotę 100$. Bardzo często pułap ten udaje się osiągnąć w ciągu miesiąca. Potwierdza to tezę, mówiącą, że jeśli wie się, jak zarabiać na własnej stronie internetowej, nie jest to wcale trudne.