0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-02-06

Artykuły:

NIP-7 – wzór z omówieniem zgłoszenia identyfikacyjnego

Ustawa o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników nakłada na przedsiębiorców obowiązek dokonania zgłoszenia identyfikacyjnego. W przypadku osób fizycznych właściwym formularzem jest NIP-7. Poznaj wzór z omówieniem!

6 lutego 2023

Ujęcie w KPiR towaru wniesionego aportem do spółki jawnej przez wspólnika

Towar wniesiony do spółki osobowej powinien zostać w odpowiedni sposób zaksięgowany w ewidencji księgowej. Jak zatem dokonać zapisów w KPiR? Przeczytaj i sprawdź, jak wygląda ujęcie w KPiR towaru wniesionego aportem do spółki jawnej przez wspólnika!

6 lutego 2023

Refundacja okularów - kiedy i jak często przysługuje pracownikowi?

Pracodawca zatrudniający pracowników ma określane ustawowo obowiązki, jednym z nich jest refundacja okularów pracownikom. Kiedy refundacja okularów jest obligatoryjna? Jakie kwoty należy zwracać pracownikom? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

6 lutego 2023

Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2023 r.

Podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu jest kluczowe, aby mieć dostęp do bezpłatnej opieki medycznej. Nowe przepisy diametralnie się zmieniają, a wraz z tym sposób jak powinna być obliczona składka zdrowotna. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

6 lutego 2023

Czy pracownik musi mieć upoważnienie do podpisywania faktur?

Zastanawiałeś się ostatnio, czy można zlecić wystawienie faktur podmiotom trzecim? Czy pracownik powinien mieć upoważnienie do podpisywania faktur? Wszystko, co należy wiedzieć na temat wystawiania faktur VAT znajdziesz w poniższym artykule!

6 lutego 2023

Ukryte zyski w CIT estońskim - na co trzeba uważać?

CIT estoński jest atrakcyjną formą opodatkowania. Podmioty, które zdecydowały się z niego skorzystać powinny uważać na tzw. ukryte zyski. Przeczytaj w artykule, czy koszty użytkowania samochodów używanych przez pracowników stanowią ukryte dywidendy!

6 lutego 2023

Pełnomocnik spółki - jak prawidłowo go ustanowić?

Zawarcie umowy między spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, a członkiem jej zarządu obwarowane jest koniecznością spełnienia wymogów wymienionych w kodeksie spółek handlowych. Sprawdź, jak prawidłowo powinien zostać ustanowiony pełnomocnik spółki!

6 lutego 2023

Czym jest i komu należy się dodatek pielęgnacyjny w 2023 r.?

O dodatek pielęgnacyjny mogą starać się osoby uprawnione do emerytury lub renty. Jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać? Ile wynosi dodatek pielęgnacyjny i gdzie złożyć odpowiedni wniosek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 lutego 2023

Kiedy nakazać wykorzystanie urlopu wypoczynkowego?

Większość osób z utęsknieniem czeka na urlop. Zdarza się jednak, że cześć pracowników ma problem z wybraniem urlopu. Czy pracodawca może nakazać wykorzystanie urlopu wypoczynkowego pracownikowi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 lutego 2023

Działalność nierejestrowana a kwota wolna od podatku

Działalność nierejestrowana jest to uproszczona forma działalności którą podatnicy chętnie wykorzystują. Taka forma działalności podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Czy działalność nierejestrowana może skorzystać z kwoty wolnej od podatku?

6 lutego 2023

Zerowa zaliczka na podatek dochodowy - zasady rozliczenia

Podatnicy rozliczający podatek dochodowy za pomocą skali podatkowej lub podatku liniowego muszą wpłacać do urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy. Jednak co zrobić, gdy wyjdzie zerowa zaliczka na podatek dochodowy? Dowiedz się, czytając artykuł!

6 lutego 2023

Przeliczanie faktur w walutach obcych dla celów VAT

Wystawianie oraz księgowanie faktur w walucie obcej wymaga zastosowania właściwego kursu przeliczeniowego. Przeczytaj artykuł i poznaj zasady pozwalające na prawidłowe przeliczanie faktur w walutach obcych dla celów VAT według odpowiedniego kursu.

6 lutego 2023

Skala podatkowa – nowy próg podatkowy i kwota wolna a Polski Ład

Skala podatkowa jest jedną z najchętniej wybieranych form opodatkowania działalności. Polski Ład, który stał się faktem dla podatników wprowadził istotne zmiany w opodatkowaniu skalą podatkową. Sprawdź, jak zmieniła się wysokość I progu oraz kwoty wolnej!

6 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów