0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-02-07

Artykuły:

Jak powinna zostać wystawiona korekta WDT po zmianie formy opodatkowania?

WDT może podlegać skorygowaniu w przypadku gdy nastąpi zwrot towarów. W takim przypadku sprzedawca zobligowany jest do wystawienia faktury korygującej. Sprawdź, jak powinna zostać wystawiona korekta WDT po zmianie formy opodatkowania w działalności?

7 lutego 2023

Dochód na cele wyliczenia składki zdrowotnej

Ustalenie wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorców do tej pory nie jest dla każdego zrozumiałe. Inaczej Co składa się na dochód na cele wyliczenia składki zdrowotnej? Czy obliczenie podstawy jest takie jak dla PIT? Podpowiadamy!

7 lutego 2023

Ulepszenie fabrycznie nowego środka trwałego a odpisy amortyzacyjne

Fabrycznie nowe środki trwałe mogą być amortyzowane jednorazowo w ramach preferencyjnej amortyzacji fabrycznie nowych środków trwałych. Pojawia się jednak wątpliwość czy ulepszenie fabrycznie nowego środka trwałego można zamortyzować jednorazowo? Sprawdź!

7 lutego 2023

Podróż służbowa prezesa a składka zdrowotna

Podróż służbowa prezesa oznacza prawo do otrzymania z tego tytułu wynagrodzenia. Jak wygląda zgłoszenie podróży służbowej prezesa do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Czy podróż służbowa prezesa oznacza dodatkowe wynagrodzenie? Wyjaśniamy w artykule!

7 lutego 2023

Wywłaszczenie – czym jest i jakie są uprawnienia strony postępowania?

Wywłaszczenie nieruchomości umożliwia realizację celu publicznego poprzez pozbawienie dotychczasowego właściciela prawa własności nieruchomości. Sprawdź, kiedy może mieć miejsce wywłaszczenie nieruchomości oraz jakie są uprawnienia strony postępowania!

7 lutego 2023

Certyfikat rezydencji podatkowej - papierowy czy elektroniczny?

Certyfikat rezydencji podatkowej to dokument potwierdzający miejsce zamieszkania osoby fizycznej dla celów rozliczeń podatkowych. Sprawdź, kto wydaje taki dokument, kiedy jest on przydatny oraz czy może być sporządzony w formie elektronicznej!

7 lutego 2023

Urlop dla poratowania zdrowia - kto i kiedy może z niego skorzystać?

Roczny urlop dla poratowania zdrowia mogą wykorzystać nauczyciele, którzy spełniają kilka warunków. Jeśli złożą wniosek poparty orzeczeniem lekarskim, dyrektor szkoły musi im takiego urlopu udzielić. Czy w okresie urlopu otrzymują wynagrodzenie? Sprawdź!

7 lutego 2023

Kwota wolna od podatku a działalność gospodarcza w 2023 roku!

Kwota wolna od podatku jest kwotą, zwalniającą z zapłaty podatku dochodowego. Niezależnie od osiąganych dochodów jej wartość jest stała. Prowadząc działalność i pracując jednocześnie na etacie należy ją rozliczyć w działalności. Przeczytaj nasz artykuł!

7 lutego 2023

Zatrudnienie emeryta na podstawie umowy o pracę

Czy zatrudnienie emeryta wiąże się z obowiązkiem opłacania za niego składek ZUS? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

7 lutego 2023

Leasing samochodu osobowego - kompendium wiedzy

Leasing samochodu osobowego to bardzo popularny i zarazem opłacalny sposób finansowania pojazdu w firmie. Jak wygląda rozliczanie pojazdu osobowego w leasingu? Czy nadal jest to tak korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców? Przeczytaj i sprawdź!

7 lutego 2023

Ważne terminy podatkowe - kiedy zapłacić VAT, dochodowy oraz ZUS

Poznaj wszystkie ważne terminy podatkowe związane z obowiązkami, jakie nakładają na przedsiębiorców przepisy. Sprawdź, kiedy musisz rozliczyć się z podatku dochodowego, składek ubezpieczeniowych oraz podatku VAT. Wszystko o terminach podatkowych!

7 lutego 2023

Wykup samochodu z leasingu a jego późniejsza sprzedaż

Leasing to coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców metoda finansowania zakupu auta. Często mogą bowiem odkupić pojazd od leasingodawcy po niższej cenie. Sprawdź, jak należy rozliczyć wykup samochodu z leasingu oraz jego późniejszą sprzedaż.

7 lutego 2023

Nota korygująca - najważniejsze informacje

Nabywca, który dostał źle wypełnioną fakturę kosztową lub korygującą, nie ma prawa do wystawienia faktury korygującej. Po spełnieniu określonych warunków, nota korygująca może zostać wystawiona przez nabywcę i przekazana do sprzedającego. Sprawdź!

7 lutego 2023

Obowiązek podatkowy VAT - czy zależy od momentu wystawienia faktury?

Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT jest ważny zarówno dla sprzedawcy, jak i nabywcy. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy VAT? Czy data powstania obowiązku zależna jest od momentu wystawienia faktury? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

7 lutego 2023

Jak otrzymać bon na zasiedlenie?

Osoby bezrobotne do 30. roku życia mogą ubiegać się o bon na zasiedlenie, który można otrzymać w związku z podjęciem pracy poza miejscem zamieszkania. Jakie dokładnie warunki trzeba spełnić, by otrzymać taki bon? Przeczytaj artykuł!

7 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów