0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-09-21

Artykuły:

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 2) - Jak wypełnić VAT-R?

Formularz VAT-R jest informacją o rejestracji lub aktualizacji w zakresie podatku VAT lub zwolnienia z podatku VAT. Czy wiesz, kiedy konieczne jest wypełnianie formularza VAT-R oraz w jaki sposób tego dokonać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

21 września 2023

Luka w numeracji faktur – jak sobie poradzić?

W celu zapewnienia ewidencjonowania wystawianych faktur obowiązkiem podatnika jest ich numerowanie. Co należy zrobić w sytuacji kiedy pojawi się luka w numeracji faktur? Jak w takim przypadku zachować wymaganą ciągłość? Odpowiadamy w artykule!

21 września 2023

Podanie o praktyki - wzór z szerokim omówieniem

Większość młodych ludzi swoją karierę zawodową zaczyna od odbycia praktyk. Warto postarać się, żeby podanie o praktyki zostało napisane jak najlepiej. Przekonaj się, jak powinno wyglądać oraz pobierz darmowy wzór podania w dwóch formatach PDF i DOCX!

21 września 2023

Zaległy urlop wypoczynkowy należy wykorzystać do 30 września

Jeżeli pracownik nie wykorzysta przysługujących mu dni wolnych w ciągu bieżącego roku, może z nich skorzystać do końca września roku następnego. Czy jest to obowiązkowe? Czy zaległy urlop wypoczynkowy można zamienić na ekwiwalent? Dowiedz się więcej!

21 września 2023

Czy praca bez wynagrodzenia jest możliwa?

Pracownik zatrudniony na umowę o pracę nie może zrzec się swojej pensji. Pracodawca także nie może zmusić zatrudnionego do darmowej pracy. A czy praca bez wynagrodzenia jest możliwa w przypadku umowy zlecenie lub o dzieło? Przeczytaj artykuł!

21 września 2023

Błędy w przelewach split payment - jak ich uniknąć?

Wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności wiąże się z wieloma wątpliwościami ze strony osób prowadzących działalność gospodarczą. Czy błędy w przelewach split payment da się uniknąć? Jak to zrobić? Podpowiadamy w artykule!

21 września 2023

Likwidacja fundacji - jak skutecznie ją przeprowadzić?

Fundacja może zostać rozwiązana, gdy spełniony zostanie jeden z dwóch warunków: osiągnięcie celów statutowych lub wyczerpanie się majątku. Jak ją przeprowadzić i o czym należy pamiętać? Omawiamy w naszym artykule!

21 września 2023

Czy zrzeczenie się wynagrodzenia za pracę jest możliwe?

Pracownik co do zasady nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia ani przenieść tego prawa na inną osobę. Każdemu pracownikowi należy się wynagrodzenie za wykonaną pracę. Czy zrzeczenie się wynagrodzenia jest zawsze nieważne? Przeczytaj!

21 września 2023

Przedpłata na poczet nieskonkretyzowanego świadczenia na gruncie VAT

Na gruncie podatku VAT otrzymanie zaliczki czy też przedpłaty generuje obowiązek podatkowy w zakresie otrzymanej kwoty. Mogą jednak pojawić się sytuacje, w których ma miejsce przedpłata na poczet nieskonkretyzowanego świadczenia. Jak ją rozliczyć w VAT?

21 września 2023

Jak poprawić błędy w wypowiedzeniu umowy o pracę?

Każdemu może zdarzyć się nieścisłość przy wykonywaniu swoich obowiązków. Co jednak stanie się w sytuacji, kiedy pojawią się błędy w wypowiedzeniu umowy o pracę sporządzonym przez pracodawcę, które zostało następnie wręczone pracownikowi? Sprawdź!

21 września 2023

Import towarów w JPK V7 – prawidłowe wykazanie transakcji

W jaki sposób prawidłowo powinien zostać wykazany import towarów w JPK V7 w sytuacji gdy odprawa celna odbyła się w Polsce?

21 września 2023

VIU-DO – jak wypełnić deklarację rozliczeniową w procedurze OSS?

Podatnicy zarejestrowani w procedurze VAT OSS zobowiązani są składać deklaracje rozliczeniowe VIU-DO. Jak wypełnić deklarację i gdzie należy ją złożyć? W artykule przedstawiamy krok po kroku, jak wypełnić deklarację rozliczeniową w procedurze OSS!

21 września 2023

Zwrot środka trwałego uzyskanego w ramach pomocy de minimis a limity

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnego rodzaju wsparcia finansowego. Co jeżeli dojdzie do zwrotu uzyskanej zapomogi? Jak wygląda zwrot środka trwałego uzyskanego w ramach pomocy de minimis? Czy powoduje on powrót do pierwotnego limitu pomocowego?

21 września 2023

Nadpłata podatku - w jakich sytuacjach powstaje?

Rzadko występującą, ale bardzo korzystną sytuacją dla przedsiębiorcy jest nadpłata podatku. W jakich sytuacjach jest ona możliwa i w którym momencie powstaje? Czym się różni nadpłata podatku od jego zwrotu? Sprawdź, kiedy US będzie zobligowany do zwrotu!

21 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów