0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-21

Artykuły:

Wypłata nienależnego wynagrodzenia – jak odzyskać pieniądze od pracownika?

Czy wypłata nienależnego wynagrodzenia podlega zwrotowi? Kiedy pracodawca może żądać zwrotu pieniędzy? Czy pracownik zobowiązany może zostać do zwrotu również innych świadczeń od pracodawcy? Kiedy przedawnia się roszczenie o zwrot wypłaty? Sprawdź!

21 czerwca 2024

Ulga na powrót - kto może z niej skorzystać?

W 2022 roku wprowadzono kilka ulg i preferencji podatkowych. Jedną z nich jest „ulga na powrót”, która ma zachęcić Polaków żyjących za granicą do powrotu do kraju. Na czym polega i jakie warunki należy spełnić, aby z niej skorzystać? Przekonaj się!

21 czerwca 2024

Czy koszty podróży służbowych mogą stanowić koszty podatkowe?

Wysyłając pracownika na wyjazd służbowy, pracodawca musi wziąć pod uwagę kwestie finansowe. Dowiedz się, czy koszty podróży służbowych mogą stanowić koszty podatkowe? Sprawdź, kiedy wydatki na wizę i szczepienia pracownika mogą być ujęte w kosztach!

21 czerwca 2024

Usługi doradztwa przez internet a podatek VAT - co musisz wiedzieć?

Analizując rozliczenie usługi doradztwa przez internet w kontekście podatku VAT należy zwrócić uwagę na aspekt miejsca świadczenia usługi oraz możliwości zwolnienia podmiotowego z VAT. Jak w takim przypadku właściwie rozliczyć podatek VAT? Sprawdź!

21 czerwca 2024

Ulga na złe długi przy sprzedaży na rzecz konsumenta - czy można rozliczyć?

Ulga na złe długi funkcjonuje w ustawach o PIT i VAT, jednak różni się w zależności od rodzaju podatku. W artykule analizujemy, czy możliwe jest ulga na złe długi przy sprzedaży na rzecz konsumenta, uwzględniając specyfikę obu regulacji. Sprawdź!

21 czerwca 2024

Zapłata za faktury z rachunku małżonka – czy można ująć w kosztach?

Czy zapłata za faktury z rachunku małżonka wpływa na ujęcie wydatku w kosztach podatkowych w działalności gospodarczej?

21 czerwca 2024

Jak zwiększyć efektywność pracowników w biurze rachunkowym?

Nowoczesny system w biurze rachunkowym zwiększa efektywność pracy i obsługi klientów. Jakie korzyści płyną z automatyzacji procesów i jak wpływa to na zarządzanie biurem oraz jak zwiększyć efektywność pracowników w biurze rachunkowym? Przeczytaj!

21 czerwca 2024

Umowa zlecenie 2024 - warunki pracy, zasady na umowie zlecenie

Umowa zlecenie 2024 - jakie elementy powinna zawierać? Jakie składki są naliczane z tytułu tego typu umów? Czy pobierana jest z aliczka na podatek dochodowy? Ile wynosi stawka godzinowa na umowie zlecenie? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na powyższe pytani

21 czerwca 2024

Na czym polega zakaz przygotowań do rozwiązania stosunku pracy?

Nowelizacja Kodeksu Pracy wprowadza istotne zmiany w zakresie ochrony praw pracowniczych. Zmiany mają mieć wpływ na stałość zatrudnienia. Dowiedz się, na czym polega zakaz przygotowań do rozwiązania stosunku pracy i jakich grup pracowników dotyczy!

21 czerwca 2024

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego - jak dokonać?

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego to kluczowy moment w procesie zamykania roku obrotowego. Jest to formalna akceptacja przedstawionych danych finansowych przez uprawniony organ. Sprawdź, na czym polega ta procedura oraz jakie obowiązują terminy!

21 czerwca 2024

Wyłudzona dostawa, czyli zagrożenie dla przedsiębiorców

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą może zostać ofiarą oszustwa jakim jest wyłudzona dostawa. Czy taka transakcja podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Przeczytaj artykuł i poznaj opinię Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego!

21 czerwca 2024

Praca podczas urlopu wychowawczego - czy jest możliwa?

Czy praca podczas urlopu wychowawczego jest zgodna z obowiązującym prawem? Ekspert odpowiada na to pytanie. Przeczytaj!

21 czerwca 2024

Przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę

W określonych sytuacjach pracodawca, chcąc rozwiązać umowę z pracownikiem, ma obowiązek przekazać pracownikowi, jaka jest przyczyna wypowiedzenia. Czy taki obowiązek jest zawsze? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

21 czerwca 2024

Pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego – najważniejsze informacje

Aby stanowić podstawę do egzekucji, tytuł wykonawczy musi mieć klauzulę wykonalności. Istnieje jednak przypadek, gdy występuje pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o klauzuli wykonalności!

21 czerwca 2024

Jakie są skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności?

Skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności mogą dotknąć sprzedawcy, jak i nabywcy. Podatnicy muszą być świadomi konsekwencji za niestosowanie się do obligatoryjnego MPP, które są określone bezpośrednio w ustawie o VAT. Co to za sankcje? Sprawdź

21 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów