0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-20

Artykuły:

Sztuczna inteligencja, kryzys i technologie – znamy tematykę XXIV Kongresu PR!

Już 19 i 20 września 2024 w Rzeszowie odbędzie się Kongres PR! Eksperci podejmą tematy takie jak: sztuczna inteligencja, kryzys i nowe technologie. Kliknij, aby poznać więcej szczegółowych informacji na ten temat i kup bilet na wydarzenie!

20 czerwca 2024

Umowa na zastępstwo - co powinna zawierać?

Umowa na zastępstwo jest zawierana w celu zatrudnienia pracownika na stanowisko osoby, która z uzasadnionych powodów nie może pracować. Jakie prawa ma taki pracownik? Jak powinna wyglądać taka umowa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

20 czerwca 2024

Ile wynosi najniższa krajowa netto 2024? Minimalna krajowa płaca w 2024 roku

Co roku wartość minimalnego wynagrodzenia wzrasta. W 2024 roku płaca minimalna będzie się zmieniać dwa razy. Do końca czerwca wynosi 4 242 zł, a od lipca 4 300 zł. Ile z tej kwoty pracownik otrzyma na rękę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

20 czerwca 2024

Działalność nierejestrowana na gruncie VAT - jak ją rozliczać?

Dla celów VAT działalność na próbę jest traktowana jako działalność zarobkowa, która może rodzić konieczność zapłaty podatku nawet u osób niezarejestrowanych w CEiDG. Jak zatem powinna być rozliczana działalność nierejestrowana na gruncie VAT? Sprawdź!

20 czerwca 2024

Opłaty ponoszone za granicą za paliwo oraz autostrady jako koszt firmowy

Wielu podatników w ramach prowadzonej działalności wykonuje zagraniczne podróże służbowe z wykorzystaniem samochodu osobowego prywatnego lub firmowego. Sprawdź, czy opłaty ponoszone za granicą za paliwo oraz autostrady podlegają ujęciu w KPIR?

20 czerwca 2024

Nowelizacja KPC i KPK – posiedzenia zdalne i doręczenia przez portal informacyjny

Nowelizacja KPC i KPK wprowadza zmiany jeżeli chodzi o funkcjonowanie portalu informacyjnego w kontekście postępowania cywilnego, postępowania karnego i funkcjonowania sądów. Co dokładnie się zmieni i czego jeszcze można się spodziewać? Przeczytaj!

20 czerwca 2024

Zapłata za fakturę z prywatnego konta - czy to błąd?

Czy możliwa jest zapłata za fakturę z prywatnego konta, gdy posiadam rachunek firmowy z którego dokonuje płatności?

20 czerwca 2024

Zasady rozliczania podatku od WNT nowych środków transportu

Artykuł szczegółowo omawia zasady opodatkowania transakcji WNT nowych środków transportu. Sprawdź, jakie warunki muszą być spełnione, aby transakcja była uznana za WNT i jaka jest definicja nowych środków transportu w świetle ustawy VAT!

20 czerwca 2024

Kiedy pracownik może wykorzystać urlop wychowawczy?

Komu przysługuje urlop wychowawczy w 2024 i jakie warunki należy spełnić aby móc z niego skorzystać? W jakim terminie należy złożyć wniosek o urlop wychowawczy? Czy pracownik w trakcie urlopu wychowawczego może podjąć pracę? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

20 czerwca 2024

Składki ZUS 2024 dla jednoosobowej działalności gospodarczej — sprawdź koszty prowadzenia JDG

Zastanawiasz się, ile wynoszą Twoje składki ZUS 2024 roku? Czy liczba dni w miesiącu ma wpływ na wysokość składek? Czy przedsiębiorca może skorzystać z jakiś ulg? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

20 czerwca 2024

Dokumenty klienta w biurze rachunkowym – co z nimi zrobić, gdy klient ich nie odebrał?

Co zrobić z dokumentacją klienta, gdy jej nie odbiera? Ten problem dotyczy wielu! Jak przechowywać dokumenty klienta w biurze rachunkowym. Jak je prowadzić oraz w jaki sposób oddać klientowi po zakończeniu współpracy? Przeczytaj pełny artykuł i sprawdź!

20 czerwca 2024

Konto firmowe a konto prywatne w działalności gospodarczej

Zakładając działalność gospodarczą przedsiębiorcy często zadają pytanie, czy trzeba zakładać osobne konto firmowe? Przeczytaj i sprawdź, jakie są zalety posiadania konta firmowego oraz kiedy transakcje powinny być wykonane za pomocą przelewów bankowych!

20 czerwca 2024

Wadliwe rozwiązanie umowy o pracę — skutki podatkowe

Przepisy Kodeksu pracy regulują zakres roszczeń pracowników w sytuacji, gdy nastąpiło wadliwe rozwiązanie umowy o pracę. Jakie opcje żądań ma pracownik, jeżeli uważa, że fakt rozwiązania z nim umowy o pracę jest nieprawidłowy? Sprawdź artykuł!

20 czerwca 2024

Czas pracy osoby niepełnosprawnej - czy możliwe są nadgodziny?

Osoby, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności mają specjalne uprzywilejowania. Czas pracy osoby niepełnosprawnej jest ściśle określony. Czy taki pracownik może wykonywać pracę w nadgodzinach? Odpowiadamy w artykule.

20 czerwca 2024

Wydatki na rzecz kontrahentów w kosztach firmowych

Wydatki na rzecz kontrahentów są często wyłączane z kosztów firmowych. Zazwyczaj są kwalifikowane do kosztów reprezentacji ze względu na koszty żywności, napojów czy usług gastronomicznych. Sprawdź, jak odpowiednio kwalifikować i dokumentować te koszty!

20 czerwca 2024

Wycena aktywów i pasywów - jak jej dokonać?

Wycena aktywów i pasywów przypada nie rzadziej niż na dzień bilansowy. Czy wiesz, jakie są zasady dokonania prawidłowej wyceny aktywów i pasywów na dzień bilansowy zgodnie z ustawą o rachunkowości? Sprawdź, jak dokonać wyceny na koniec roku obrotowego!

20 czerwca 2024

Dział spadku w przypadku śmierci spadkobiercy

Dział spadku to element dziedziczenia, który ma za zadanie podzielić majątek spadkowy między spadkobierców. Co w przypadku, gdy w trakcie postępowania o dział spadku jeden ze spadkobierców umiera? Czy w jego miejsce wchodzą jego spadkobiercy? Sprawdź!

20 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów