Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Treści edukacyjne a odpowiedzialność za ich publikowanie w internecie

Osoby prowadzące strony internetowe bądź blogi często zamieszczają na nich treści edukacyjne. Podczas ich publikowania należy mieć jednak na uwadze, że udzielenie nieprawidłowej porady może wiązać się z poniesieniem określonej odpowiedzialności.

15 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Czyn nieuczciwej konkurencji w kampaniach reklamowych a przepisy prawa

Kampanie reklamowe i marketingowe bardzo często polegają na prowadzeniu reklam w Google Ads. Aby wszelkie kampanie były realizowane zgodnie z przepisami prawa, przedsiębiorcy powinni mieć na uwadze co może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji.

14 czerwca 2023

Prawo spółek

Centralna Informacja KRS a dane w systemie integracji rejestrów

Centralna Informacja KRS z oddziałami przy sądach rejestrowych tworzona jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Do jej zadań należy m.in. udostępnianie danych zawartych w poszczególnych rejestrach KRS, do których każdy ma prawo dostępu.

13 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Roboty budowlane a wynagrodzenie - czy można uzależnić je od warunku?

Wykonując roboty budowlane, wykonawcy przeprowadzonych robót należy się wynagrodzenie. W określonych sytuacjach zapłata wynagrodzenia może być uzależniona od różnych warunków. Warunki te nie mogą być jednak sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

7 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

RODO dla blogerów - na co należy zwrócić uwagę?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, RODO dla blogerów musi spełniać ustawowe obowiązki w zakresie ochrony i przetwarzania danych osobowych. Jego stworzenie stanowi wyzwanie dla blogerów, ale jest niezbędne do prawidłowego prowadzenia bloga.

6 czerwca 2023

Prawa konsumenta

Zgoda klienta a możliwość wysłania maila bez jej uzyskania

Zgoda klienta jest niezbędna do wysłania informacji handlowej. Kontakt z taką osobą bez uzyskania od niej zgody stanowi czyn nieuczciwej konkurencji. Istnieją jednak sytuacje, w których dopuszczalny jest kontakt mailowy bez uprzedniego uzyskiwania zgody.

26 maja 2023

Prawo gospodarcze

Udostępnienie umów spółek i zasad ich funkcjonowania oraz inne zmiany w KRS

W grudniu 2022 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Nastąpiło m.in. udostępnienie umów spółek a także zasad funkcjonowania spółek. Jakie zmiany wprowadziła jeszcze nowelizacja? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

25 maja 2023

Prawo gospodarcze

Prawo opcji w zamówieniach publicznych - na czym polega?

Prawo opcji jest instrumentem wykorzystywanym w zamówieniach publicznych. Definicja pojęcia prawa opcji nie została uregulowana w ustawie, dlatego w celu jej wyjaśnienia należy przyjrzeć się praktyce oraz aktualnemu orzecznictwu.

24 maja 2023

Prawo gospodarcze

Podwykonawstwo w zamówieniach publicznych - co warto wiedzieć

Podwykonawstwo w zamówieniach publicznych polega na powierzeniu przez wykonawcę zamówienia części prac lub dostaw innemu przedsiębiorcy, który nazywany jest podwykonawcą. W praktyce podwykonawcy często pełnią kluczową rolę w realizacji zamówień.

23 maja 2023

Prawo gospodarcze

Podróże służbowe – co powinien wiedzieć pracodawca?

Podróże służbowe pracownicy odbywają z polecenia pracodawcy. Pracownikom przysługuje zwrot kosztów poniesionych w związku z odbytą podróżą służbową. Wysokość zwrotu zależy między innymi od czasu trwania podróży służbowej oraz zapewnionego wyżywienia.

22 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów