0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Postępowanie zażaleniowe - najważniejsze informacje

W ostatnich latach postępowanie zażaleniowe w sprawach cywilnych zostało kilka razy znowelizowanie. Dowiedz się, jak postępowanie zażaleniowe w sprawach cywilnych wygląda obecnie, kiedy można złożyć zażalenie do sądu II instancji lub do Sądu Najwyższego!

10 kwietnia 2024

Ochrona danych

Dostęp do danych i ich wykorzystywania - nowe rozporządzenie UE

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 13 grudnia 2023 roku wprowadziło szczegółowe zasady dotyczące udostępniania danych oraz praw i obowiązków z tym związanych. Jak wygląda dostęp do danych i ich wykorzystywania? Sprawdź!

9 kwietnia 2024

Prawo gospodarcze

Raportowanie ESG - wpływu na środowisko, aspektów społecznych i ładu korporacyjnego

Raportowanie ESG ujawnia informacje związane ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych. Czym jest ESG? Jaki ma wpływ na działalność firmy? Przeczytaj artykuł, aby poznać więcej szczegółów na temat raportowania ESG!

3 kwietnia 2024

Ochrona danych

Naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa a dochodzenie roszczeń

Przepisy polskiego prawa chronią poufność informacji, jeżeli informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Jak dochodzić roszczeń związanych z naruszeniem poufności? Dowiedz się, jakie konsekwencje powoduje naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa!

29 marca 2024

Prawa autorskie

Roszczenia z tytułu naruszenia praw autorskich a dochodzenie

Roszczenia z tytułu naruszenia praw autorskich są podległe szczególnej procedurze uregulowanej przez Kodeks postępowania cywilnego. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zasady dochodzenia roszczeń z tytułu prawno-autorskich!

28 marca 2024

Prawo gospodarcze

Marketing usług weterynaryjnych – jakie działania są prawnie dozwolone?

Marketing usług weterynaryjnych jest ściśle regulowany przez ustawę o zakładach leczniczych dla zwierząt. Jakie informacje można udostępniać w zakresie usług weterynaryjnych? Jakie działania są dozwolone, a jakie są zakazane? Przeczytaj!

27 marca 2024

Prawo gospodarcze

Rozporządzenie GSR2 – General Safety Regulation

W zakresie bezpieczeństwa pojazdów wprowadzone zostało rozporządzenie GSR2. Celem nowych przepisów jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Jakie wymogi przewiduje GSR2? Przeczytaj artykuł i poznaj więcej szczegółów na ten temat!

26 marca 2024

Prawo gospodarcze

Sprzedaż kursów online a obowiązki prawne

Sprzedaż kursów online podlega ustawie o prawach konsumenta jako sprzedaż treści lub usług cyfrowych. Jakie obowiązki prawne wiążą się z tą działalnością? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej szczegółów o sprzedaży kursów online!

25 marca 2024

Ochrona danych

Ujawnienie danych osobowych w mediach społecznościowych a konsekwencje

Czy ujawnienie danych osobowych w mediach społecznościowych stanowi przetwarzania danych w rozumieniu RODO i podlega wymogom rozporządzenia? W jakich przypadkach możliwe jest zastosowanie danych na użytek prywatny? Sprawdź!

22 marca 2024

Prawo gospodarcze

Marketing medyczny – jak prowadzić marketing podmiotów leczniczych?

Działalności, które zajmują się prowadzeniem podmiotów leczniczych mogą mieć problemy, aby reklamować swoje działania. Czy wiesz, jak legalnie informować o działalności leczniczej? Przeczytaj i dowiedz się, jak powinien wyglądać marketing medyczny!

21 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów