0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawa i obowiązki

Kontrola biur rachunkowych - co może zostać skontrolowane?

Prowadzenie biura rachunkowego wiąże się z możliwością przeprowadzenia przez odpowiednie instytucje jego kontroli. Jakie są zasady prowadzenia kontroli wobec biur rachunkowych? Sprawdź, jak przebiega kontrola biur rachunkowych i jaki może być jej zakres!

25 listopada 2022

Prowadzenie biznesu

Biznes w internecie a kary nakładane na przedsiębiorców

Prowadząc biznes w internecie należy uważać na obostrzenia i zasady, których nieprzestrzeganie może się wiązać z obowiązkiem zapłaty kary pieniężnej. Sprawdź, jakie kary czyhają na przedsiębiorców działających w internecie oraz w jaki sposób ich uniknąć!

25 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Akt notarialny - kiedy może zostać unieważniony?

Dla pewnych czynności prawnych konieczna jest forma aktu notarialnego. W niektórych przypadkach ma miejsce sytuacja, gdy sporządzony akt notarialny zostaje uznany za nieważny. Przeczytaj w artykule, kiedy akt notarialny może zostać unieważniony!

22 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Opłaty za rejestrację znaku towarowego - ile wynoszą?

Znak towarowy to oznaczenie usług lub towarów, które ma na celu wyróżnienie przedsiębiorstwa na tle innych firm, dlatego warto go chronić. Taka ochrona wiąże się jednak z kosztami. Czy wiesz, ile wynoszą opłaty za rejestrację znaku towarowego? Sprawdź!

21 listopada 2022

Prawa i obowiązki

Nagrywanie rozmów z klientami - czy jest dozwolone?

Czy wiesz, w jakich sytuacjach nagrywanie rozmów z klientami jest możliwe? Sprawdź, czy takie nagranie stanowi dowód w postępowaniu karnym oraz czy nagrywanie rozmów przez przedsiębiorcę wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych i podlega pod RODO?

18 listopada 2022

Prawa autorskie

Kiedy występuje odpowiedzialność za plagiat?

W razie kradzieży cudzego utworu twórcy przysługują roszczenia i uprawnienia określone w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mowa wówczas o plagiacie. Czym jest plagiat? Kiedy występuje odpowiedzialność za plagiat? Odpowiadamy w artykule!

28 października 2022

Prawo spółek

Na czym polega prawo weta w spółce z o.o.?

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nierzadko przewiduje, że dany wspólnik bądź określone udziały są uprzywilejowane. Jednym z nich jest uprzywilejowanie głosowe przez wprowadzenie prawa weta. Na czym polega prawo weta w spółce z o.o.? Sprawdź!

26 października 2022

Prawo pracy

Wynagrodzenie za nadgodziny dla kierownika - kiedy należy wypłacić?

Czy nadgodziny kadry kierowniczej mogą mieć tylko charakter sporadyczny i występować z konieczności? Czy wypłaca się za nie normalne wynagrodzenie i dodatek za pracę ponad normę? Kiedy należy wypłacić wynagrodzenie za nadgodziny dla kierownika? Sprawdź!

26 października 2022

Prawo gospodarcze

Czy możliwa jest zmiana ostatecznej decyzji administracyjnej?

Zgodnie z ogólną zasadną ostateczna decyzja administracyjna jest niezmienna. Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego dopuszczają jednak wyjątki, w których możliwa jest zmiana. Kiedy zatem możliwa jest zmiana ostatecznej decyzji administracyjnej?

24 października 2022

Windykacja

Układ konsumencki – najważniejsze informacje!

W przypadku niewypłacalności osoby fizycznej dobrym rozwiązaniem może okazać się układ konsumencki. Na czym polega układ konsumencki? Jak złożyć wniosek o otwarcie postępowania o zawarcie układu konsumenckiego? Jakie inne kroki należy podjąć? Odpowiadamy!

21 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów