0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Urlop ojcowski w dokumentach rozliczeniowych ZUS małego i dużego płatnika

Na dzień 30. listopada roku zatrudniałeś do 20 pracowników - a może jesteś większym przedsiębiorcą? Przeczytaj artykuł i dowiedź się jakie obowiązki posiadasz jako mały, a jakie jako duży, płatnik ZUS gdy Twój pracownik składa podanie o urlop ojcowski.

30 listopada 2023

Podatek VAT

Aktualizacja rachunku na białej liście – wniosek do szefa KAS o sprostowanie danych w rejestrze

Przepisy dotyczące białej listy wiążą się z dotkliwymi sankcjami. Istotne jest aby sprawdzać dane zarówno własne jak i kontrahentów aby uniknąć konsekwencji. Aktualizacja rachunku na białej liście - jak dokonać zmian i sprostowania danych podatnika?

9 listopada 2023

Podatek VAT

Obowiązkowy MPP a brak adnotacji na fakturze

Obowiązkowy MPP (mechanizm podzielonej płatności) został wprowadzony pod koniec 2019 roku w celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa. Co grozi zarówno sprzedawcy jak i nabywcy za brak adnotacji o MPP na fakturze? Przeczytaj nasz artykuł!

13 października 2023

Podatki dochodowe

Danina solidarnościowa – rozliczenie w 2022 roku

Danina solidarnościowa dotyczy części społeczeństwa, której dochód przekracza kwotę 1 000 000 zł. Wówczas podatnicy są zobowiązani do zapłaty 4% od kwoty nadwyżki. Jak rozliczyć daninę solidarnościową? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

29 czerwca 2023

Podatki dochodowe

Odpłatne zbycie nieruchomości ze spadku od 2019 roku

Odpłatne zbycie nieruchomości dotyczy sytuacji, gdy zostanie ona sprzedana przed upływem 5 lat. Jednak obowiązujące od stycznia 2019 roku regulacje wprowadziły trzy przypadki, zgodnie z którymi odpłatne zbycie odziedziczonej nieruchomości nie wystąpi.

20 czerwca 2023

Podatek VAT

Komunikat IE-599 a stawka 0% w eksporcie

Eksport towarów to dostawa towarów poza terytorium Unii Europejskiej transportowanych lub wysyłanych z Polski. Jaką stawką podatku VAT jest opodatkowany eksport? Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać ze stawki 0%? Czym jest komunikat IE-599?Sprawdź!

22 maja 2023

Prawo pracy

Dodatek za godziny nocne a wynagrodzenie urlopowe

Czy wypłacony dodatek za godziny nocne ma wpływ na wysokość wynagrodzenia urlopowego pracownika? Owszem ma - tak więc jak należy poprawnie obliczyć wysokość wynagrodzenia urlopowego z uwzględnieniem składników zmiennych wynagrodzenia? Sprawdź sam!

3 lutego 2023

Podatki dochodowe

Danina solidarnościowa - czym jest i jak ją obliczać?

Przychody uzyskane od 2019 roku dla części podatników mogą powodować zobowiązania do płacenia składki na rzecz Funduszu Solidarnościowego. Sprawdź, której grupy przedsiębiorców dotyczy danina solidarnościowa oraz jak należy obliczyć wysokość tej składki!

28 kwietnia 2022

Podatki dochodowe

Odsetki zagraniczne - zasady opodatkowania

Niezależnie od miejsca uzyskania przychodów z tytułu zagranicznych dochodów odsetkowych, podatnik zobowiązany jest rozliczyć je we własnym kraju. Dowiedz się, jak należy opodatkować odsetki zagraniczne na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych.

23 kwietnia 2022

Podatki dochodowe

Osoba samotnie wychowująca dzieci - komu przysługuje ulga?

Osoba samotnie wychowująca dzieci ma prawo skorzystać z wyjątkowo preferencyjnych zasad przy składaniu zeznań rocznych. Rozliczenie podatku w ten sposób jest korzystne zarówno dla osób dobrze zarabiających jak i uzyskujących niskie dochody. Sprawdź!

12 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów