0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Dodatek za godziny nocne a wynagrodzenie urlopowe

Czy wypłacony dodatek za godziny nocne ma wpływ na wysokość wynagrodzenia urlopowego pracownika? Owszem ma - tak więc jak należy poprawnie obliczyć wysokość wynagrodzenia urlopowego z uwzględnieniem składników zmiennych wynagrodzenia? Sprawdź sam!

3 lutego 2023

Podatek VAT

Obowiązkowy MPP a brak adnotacji na fakturze

Obowiązkowy MPP (mechanizm podzielonej płatności) został wprowadzony pod koniec 2019 roku w celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa. Co grozi zarówno sprzedawcy jak i nabywcy za brak adnotacji o MPP na fakturze? Przeczytaj nasz artykuł!

2 grudnia 2022

Urlopy i inne

Urlop ojcowski w dokumentach rozliczeniowych ZUS małego i dużego płatnika

Na dzień 30. listopada roku zatrudniałeś do 20 pracowników - a może jesteś większym przedsiębiorcą? Przeczytaj artykuł i dowiedź się jakie obowiązki posiadasz jako mały, a jakie jako duży, płatnik ZUS gdy Twój pracownik składa podanie o urlop ojcowski.

20 lipca 2022

Podatek VAT

Komunikat IE-599 a stawka 0% w eksporcie

Eksport towarów to dostawa towarów poza terytorium Unii Europejskiej transportowanych lub wysyłanych z Polski. Jaką stawką podatku VAT jest opodatkowany eksport? Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać ze stawki 0%? Czym jest komunikat IE-599?Sprawdź!

5 października 2022

Podatek VAT

Aktualizacja rachunku na białej liście – wniosek do szefa KAS o sprostowanie danych w rejestrze

Przepisy dotyczące białej listy wiążą się z dotkliwymi sankcjami. Istotne jest aby sprawdzać dane zarówno własne jak i kontrahentów aby uniknąć konsekwencji. Aktualizacja rachunku na białej liście - jak dokonać zmian i sprostowania danych podatnika?

30 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Danina solidarnościowa - czym jest i jak ją obliczać?

Przychody uzyskane od 2019 roku dla części podatników mogą powodować zobowiązania do płacenia składki na rzecz Funduszu Solidarnościowego. Sprawdź, której grupy przedsiębiorców dotyczy danina solidarnościowa oraz jak należy obliczyć wysokość tej składki!

28 kwietnia 2022

Podatki dochodowe

Odsetki zagraniczne - zasady opodatkowania

Niezależnie od miejsca uzyskania przychodów z tytułu zagranicznych dochodów odsetkowych, podatnik zobowiązany jest rozliczyć je we własnym kraju. Dowiedz się, jak należy opodatkować odsetki zagraniczne na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych.

23 kwietnia 2022

Podatki dochodowe

Osoba samotnie wychowująca dzieci - komu przysługuje ulga?

Osoba samotnie wychowująca dzieci ma prawo skorzystać z wyjątkowo preferencyjnych zasad przy składaniu zeznań rocznych. Rozliczenie podatku w ten sposób jest korzystne zarówno dla osób dobrze zarabiających jak i uzyskujących niskie dochody. Sprawdź!

12 września 2022

Księgowość firm

Wprowadzenie prywatnej nieruchomości do firmy - warto wiedzieć!

Przedsiębiorco, zastanawiasz się czy wprowadzenie prywatnej nieruchomości do firmy jest możliwe? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakich czynności w związku z tym powinieneś dokonać oraz w jaki sposób rozliczyć je w podatkowej księdze przychodów i rozchodów!

12 listopada 2021

Ordynacja podatkowa

Sprawozdanie finansowe - jakie są sankcje za jego niezłożenie?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych wiąże się z wymogiem, dotyczącym sporządzenia corocznego sprawozdania finansowego. Co w sytuacji, gdy nie zostanie ono sporządzone? Kto ponosi za to odpowiedzialność? Jakie sankcje grożą za niezłożone sprawozdanie finansowe?

6 sierpnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów