0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Obowiązek zdematerializowania akcji już od stycznia 2021 roku!

Z czym wiąże się obowiązek zdematerializowania akcji? Jak należy się przygotować? Czy każda spółka będzie musiała założyć stronę internetową? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak nowe zasady dotyczące ochrony danych osobowych wpłyną na obrót akcjami!

16 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Jakie zmiany umowy są dozwolone w Prawie zamówień publicznych?

Zamówienia publiczne objęte są wyjątkowym reżimem. Stronami umowy jest wybrany w specjalnej procedurze przedsiębiorca oraz podmiot publiczny, który zobowiązał się do właściwego wydatkowania środków publicznych. Jakie zmiany umowy są dozwolone w Pzp?

23 października 2020

Ochrona danych

Umowa NDA - co powinna zawierać i czy warto ją zawrzeć?

Czym jest i jakie elementy powinna zawierać umowa NDA? Czy warto zawrzeć tego typu umowę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego należy chronić poufne informacje w przedsiębiorstwie oraz kiedy warto zawrzeć umowę o zachowaniu w poufności!

23 października 2020

Ochrona danych

Tajemnica przedsiębiorstwa - co grozi za jej naruszenie?

Czym jest tajemnica przedsiębiorstwa i jak ją chronić? Jakie są konsekwencja karne za ujawnienie tajemnicy innego przedsiębiorcy? Przeczytaj i dowiedz się, co możesz zrobić w przypadku, gdy nieuczciwa konkurencja ujawni tajemnicę Twojego przedsiębiorstwa!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Zabezpieczenie roszczeń na nowych zasadach – na czym polega?

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe przepisy mające na celu zapobieganie zatorom płatniczym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega zabezpieczenie roszczeń w transakcji handlowej oraz czym różni się od typowego zabezpieczenia roszczeń.

9 kwietnia 2022

Umowy

Umowa z programistą - co w niej zawrzeć?

Umowa z programistą powinna zawierać szczegółowe informacje na temat funkcjonalności oraz gwarancji dostarczonego przez niego oprogramowania. Ważne będzie również uregulowanie zapisu o prawach autorskich. Pobierz darmowy wzór umowy z programistą!

25 czerwca 2022

Prowadzenie biznesu

Czyn nieuczciwej konkurencji - czym jest legalna reklama?

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Jednak czy wiesz, w jaki sposób stworzyć reklamę, która nie będzie uznana za czyn nieuczciwej konkurencji? Jakie są dobre obyczaje w reklamie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

17 stycznia 2022

Prawo spółek

Prosta spółka akcyjna – rewolucja w świecie spółek?

Prosta spółka akcyjna ma być nowym rodzajem spółki kapitałowej. Taka forma prowadzenia działalności gospodarczej ma być znacznym ułatwieniem w szczególności dla start-upów. Czym dokładnie ma się charakteryzować i jak funkcjonować prosta spółka akcyjna?

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Tworzenie strony internetowej - na co zwrócić uwagę?

Strony internetowe to podstawowe narzędzie wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Tworzenie strony internetowej powinno odbywać się na podstawie zawartej wcześniej umowy. Co taka umowa powinna zawierać? Jak chronić prawa autorskie?

2 września 2021

Prawo gospodarcze

Umowa sprzedaży na raty - jakie są koszty odstąpienia?

Umowa sprzedaży na raty należy do szczególnego typu umowy sprzedaży. Wiąże się ona z zawarciem przez konsumenta kredytu konsumenckiego z instytucją pożyczkową. Dowiedz się więcej na temat możliwości oraz kosztach odstąpienia od umowy sprzedaży na raty!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów