Prowadzenie biznesu
Jak założyć działalność tłumacza - krok po kroku
Tłumaczenia coraz częściej stają się niezbędnym elementem funkcjonowania wielu firm. Coraz większa liczba przedsiębiorców korzysta z usług tłumacza. Być może to pomysł na biznes właśnie dla Ciebie? Zobacz, jak krok po kroku założyć działalność tłumacza!
11 maja 2022
Przedsiębiorca w chmurze obliczeniowej
Cloud computing polega na korzystaniu z chmury obliczeniowej czyli wirtualnej przestrzeni. Jest to technologia która zyskuje na popularności. Sprawdź, jak porusza się przedsiębiorca w chmurze obliczeniowej! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
25 czerwca 2017
Controlling - na czym polega i jak go stosować?
Controlling w kontekście planistycznym oznacza kontrolę aktualnego stanu firmy. Działania takie umożliwiają stworzenie długofalowego planu działania oraz określenia możliwych do osiągnięcia celów wraz ze sposobami ich osiągnięcia. Dowiedz się więcej!
17 stycznia 2022
Zarządzanie grupą znajomych, czyli jak skutecznie kierować ludźmi
Pracując w jednym dziale, współpracownicy zazwyczaj mają ze sobą dobry kontakt, często się zaprzyjaźniają. Problemem może być awans jednego z członków zespołu na jego kierownika. Dowiedz się, jakie są metody na zarządzanie grupą znajomych w pracy!
23 lipca 2018
Jakie możliwości stwarza system OGNIVO?
Czym jest system OGNIVO? Czy system OGNIVO umożliwia bezpieczną i szybką komunikację pomiędzy bankami a innymi podmiotami? Z czego składa się ten system? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy system OGNIVO jest darmową aplikacją!
29 września 2020
Rzecznik prasowy w firmie - konieczność czy kaprys?
Zakładając firmę warto się zastanowić czy dobrym posunięciem nie byłoby zatrudnienie rzecznika prasowego. Z jednej strony słyszy się, że jest to zbędny wydatek z drugiej, że jest on niezbędny. Sprawdź, czy rzecznik prasowy w firmie jest konieczny!
6 marca 2020
Aplikacja do tworzenia prezentacji - jak wybrać?
Masz dość standardowych prezentacji które są nieatrakcyjne dla odbiorców? Chciałbyś stworzyć ciekawą, nowoczesną prezentację? Sprawdź, która aplikacja do tworzenia prezentacji jest dla ciebie najlepsza. Odpowiedź, znajdziesz w artykule!
6 marca 2019
Błędne doręczenie - w jaki sposób można się od niego odwołać?
Czym jest skuteczne doręczenie korespondencji w postępowaniu cywilnym? Kiedy jest mowa o błędnym doręczeniu? Czy przypadek, w którym pismo zostanie odebrane przez matkę też będzie błędnym doręczeniem? Sprawdź dokładnie, czym jest błędne doręczenie!
30 października 2019
Zwolnienia i ulgi podatkowe w Specjalnych Strefach Ekonomicznych
Zwolnienia i ulgi podatkowe oferowane w specjalnych strefach ekonomicznych przyciągają rzeszę inwestorów. Jakie specjalne strefy ekonomiczne występują w Polsce i na jakich warunkach przedsiębiorcy mogą uzyskać ulgę podatkową? Sprawdź!
15 listopada 2019
Zawarcie ugody z dłużnikiem - jakie płyną z tego korzyści?
Czy zawsze opłaca się odzyskiwać wierzytelność za pomocą egzekucji komorniczej? Kiedy bardziej korzystne będzie zawarcie ugody z dłużnikiem? Jak to zrobić i czy wierzyciel może odnieść korzyści z tego typu działań? Dowiedz się tego, czytając nasz artykuł!
11 listopada 2016
Rekompensata za koszty odzyskiwania należności
Walczyłeś o odzyskanie należności? Zastanawiasz się, czy przysługuje Ci rekompensata za koszty odzyskiwania należności? Dowiedz się, co zrobić w przypadku, gdy dłużnik ma kilka długów wobec jednego wierzyciela. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej
22 września 2021
E-sąd - jak założyć profil w systemie sądownictwa elektronicznego?
Powszechny dostęp do internetu spowodował również ewolucję w systemie sądownictwa. Dopuszczalne stały się postępowania w systemie sądownictwa elektronicznego przez tzw. e-sąd. Czy wiesz, w jaki sposób należy założyć profil w e-sądzie? Dowiedz się więcej!
21 lipca 2022
Długi spadkowe po zmarłych bliskich - jak ich uniknąć?
W przypadku śmierci bliskich możliwe jest zarówno dziedziczenie ich majątku jak i długów. Czy wiesz, jakie są metody, aby nie wpaść w długi spadkowe po zmarłych bliskich? Ustawodawca przewidział 3 sposoby. Dowiedz się jakie, czytając nasz artykuł!
5 sierpnia 2021
Definicja niewypłacalności - Prawo restrukturyzacyjne
Niewypłacalność oznacza zdefiniowanie momentu, w którym podmiot przestaje być w stanie regulować swoje zobowiązania. Dotychczasowa obowiązująca definicja nie spełniała swoich założeń. Sprawdź, jak została zmodyfikowana definicja niewypłacalności!
11 listopada 2016
Postępowanie restrukturyzacyjne - korzystne zmiany dla przedsiębiorcy?
Ustawa prawo restrukturyzacyjne wprowadziła wiele zmian mających na celu poprawę sytuacji niewypłacalnych przedsiębiorców. Jednym z takich sposobów jest postępowanie restrukturyzacyjne. Dowiedz się, jak nowa ustawa zmieniła sytuację przedsiębiorców!
17 listopada 2018