0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Cash back - na czym polega i jak z niego skorzystać?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jesteśmy przyzwyczajeni, że wszędzie płacimy kartą. Nieważne, czy będzie to opłata za karnet fitness, czy bułki w piekarni - kartę zawsze mamy w portfelu. Jednak ciągle sporo jest miejsc, w których sprzedawcy nie oferują płatności kartą lub wymagają minimalnej kwoty zamówienia rzędu 20 zł. Co zrobić, gdy jesteśmy w mieście, a w pobliżu nie znaleźliśmy bankomatu? Zawsze możemy skorzystać z usługi cash back.

Cash back - dla kogo i na czym polega?

Usługa cash back jest dostępna od momentu aktywacji karty. Pobrana kwota odpowiednio pomniejsza limit bezgotówkowy na karcie, a bank nie ustanawia dodatkowych limitów dla tej usługi. Obie operacje - zakupy i wypłata - są autoryzowane i rozliczane poprzez jedną transakcję, która obciąża nasz rachunek ich sumą.

Aby skorzystać z usługi cash back, wystarczy posiadać kartę płatniczą wydaną przez Visę lub MasterCard®. Nie ma potrzeby dodatkowej aktywacji usługi.

Cash back to najogólniej mówiąc możliwość wypłaty gotówki przy okazji płacenia za zakupy. Aby skorzystać z tej usługi, należy zrobić zakupy na dowolną kwotę (wydana suma nie ma jednak znaczenia - 300 zł możemy wypłacić bez względu na to, czy na zakupy wydamy złotówkę czy 200 zł), a następnie poinformować sprzedawcę, że chcemy wypłacić pieniądze.

Cash back - gdzie mogę wypłacić pieniądze?

Lista punktów usługowych oferujących możliwość wypłaty cash back jest długa i liczy ponad 64 tys. takich miejsc. W punktach handlowo-usługowych świadczących tę usługę jest umieszczone logo Visa lub MasterCard cash back, najczęściej na oknie sklepu, przy drzwiach lub przy kasie.

O możliwość skorzystania z takiej oferty można zapytać również samego sprzedawcę. Punktami, które oferują usługę cash back to przede wszystkim sieć sklepów Żabka, Vobis, delikatesy Piotr i Paweł, salony Empik czy supermarkety Real.

Cash back - ile mogę wypłacić i ile wynosi dzienny limit?

Użytkownicy kart z funkcją cash back mogą w ramach jednej transakcji wypłacać do 300 zł. Z tej usługi można korzystać kilkakrotnie w ciągu dnia – za każdym razem, gdy płacimy kartą za zakupy w punktach oznaczonych logo Cash back. Jedynym ograniczeniem jest wysokość limitu ustanowionego dla naszej karty, do którego doliczane są transakcje cash back – zależnie od regulaminu banku naszej karty.

Czy usługa ta jest płatna? Na szczęście w większości banków nie pobierana jest dodatkowa opłata. Decyzje o tym, czy użytkowników kart obciążać opłatą za korzystanie z usługi cash back pozostają w wyłącznej gestii poszczególnych banków, z którymi zawarliśmy umowę. Jednak, aby mieć całkowitą pewność - o szczegóły najlepiej zapytać w banku.

Cash back - jakie korzyści niesie dla klientów ta usługa?

Korzystanie z usługi cash back niesie za sobą wiele zalet, oto niektóre z nich:

  • wygoda i szeroki dostęp do gotówki,

  • bezpieczna wypłata pieniędzy zawsze przy użyciu kodu PIN,

  • oszczędność czasu - jednocześnie kupujemy i wypłacamy,

  • brak dodatkowych opłat - dla klientów większości banków,

  • prostota - większość czynności wykonuje sprzedawca.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów