Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: alimenty

Artykuły:

Przestępstwo niealimentacji - jak wygląda postępowanie karne?

Często rodzice mimo obowiązku, uchylają sie od płacenia alimentów na swoje dziecko. Przestępstwo niealimentacji jest karana. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wyglada przebieg postępowania karnego przeciwko dłużnikowi alimentacyjnemu!

19 października 2022

Alimenty z wynagrodzenia pracownika

Pobierane alimenty potrącane z wynagrodzenia pracownika przez pracodawcę to często spotykana praktyka wśród polskich przedsiębiorców. Jest to uproszczona procedura potrąceń rozszczeń alimentacyjnych bez konieczności udziału komornika sądowego. Sprawdź!

3 sierpnia 2021

Świadczenie alimentacyjne dla byłego małżonka – kiedy jest dopuszczalne?

Czym jest świadczenie alimentacyjne? Czy byłemu małżonkowi mogą się należeć alimenty? A jeżeli tak, to od czego zależy ich przyznanie oraz wysokość? Czy przy przyznawaniu alimentów ważna jest wina rozwodowa? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

21 kwietnia 2020

Obowiązek alimentacyjny – kto oprócz dzieci ma prawo do świadczeń alimentacyjnych?

Kogo dotyczy obowiązek alimentacyjny? Czy tylko dzieci mają prawo do otrzymywania świadczeń alimentacyjnych? Co zrobić, gdy osoba zobowiązana uchyla się od płacenia alimentów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

19 marca 2020

Alimenty – wypłata wynagrodzenia bezpośrednio do rąk dzieci

W jakich sytuacjach alimenty mogą być wypłacane bezpośrednio do rąk dziecka? Czy wiek dziecka decyduje o terminie zakończenia obowiązku alimentacyjnego? Czym są należyte starania? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i poznaj odpowiedzi na te pytania!

3 marca 2020

Kiedy pracodawca płaci alimenty - czym jest zajęcie egzekucyjne?

Komornik sądowy może dokonać zajęcia wynagrodzenia za pracę dłużnika w ramach prowadzonych przez niego czynności. Jak zajęcie egzekucyjne wpływa na wynagrodzenie? Co w tej sytuacji musi zrobić pracodawca? Przeczytaj i dowiedz się!

6 maja 2019

Alimenty – komu i w jakiej wysokości przysługują?

Alimenty to świadczenie, nie zawsze wyrażone w pieniądzu, które osoba zobowiązana – z reguły krewny – spełnia na rzecz osoby bliskiej, najczęściej pozostającej w trudnej sytuacji. Kiedy można ich żądać? Komu i w jakiej wysokości przysługują? Sprawdźmy.

16 października 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów