0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: aml

Artykuły:

Czy biuro rachunkowe powinno przygotowywać wnioski o wpis do CRBR?

CRBR został utworzony w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Rejestr jest jawny, a dostęp bezpłatny. Czy biuro rachunkowe powinno przygotowywać wnioski o wpis do CRBR za klienta? Sprawdź, kto i kiedy powinien złożyć wniosek!

17 stycznia 2023

Procedura AML, czyli nowe obowiązki dla biur rachunkowych

Procedura AML w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest o charakterze regulacji indywidualnej. Zatem biura rachunkowe nie powinny stosować gotowych wzorców a powinna być dostosowana indywidualnie do potrzeb.

13 stycznia 2023

Oszuści atakują! — Kanga Exchange ponownie udaremniła krypto scam

Globalna cyfryzacja niezaprzeczalnie przyczyniła się do powiększenia stale rosnącej liczby oszustw finansowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat różnych sposobów na wypranie skradzionych pieniędzy

1 grudnia 2022

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

W myśl ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu to zamknięty krąg podmiotów wyznaczonych do wypełniania obowiązków przewidzianych ustawą. Sprawdź, kogo obowiązuje ustawa i o jakich obowiązkach mowa.

10 września 2021

Płatność gotówkowa od klienta, a przepisy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy

Płatność gotówkowa w kwocie powyżej 10 tys. euro nie jest zabroniona nowymi przepisami, pod warunkiem, że firma zostanie objęta przepisami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i staje się instytucją obowiązaną, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

22 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów