0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza

Artykuły:

Jednoosobowa działalność gospodarcza na pełnych księgach rachunkowych

Wykonywanie działalności gospodarczej w jakiejkolwiek formie zawsze wymaga rzetelnego prowadzenia rachunkowości firmowej. Czy jednoosobowa działalność gospodarcza jest zobowiązana zatem do prowadzenia pełnej księgowości? Odpowiadamy w artykule!

17 stycznia 2023

Optymalizacja składek ZUS – czyli jak legalnie nie płacić składek na ubezpieczenie społeczne

Kto powinien płacić składki na ubezpieczenie społeczne? Czy są sposoby na to, żeby przedsiębiorca nie płacił składek za siebie na ZUS? Jak się okazuje, są! Czy optymalizacja składek ZUS jest legalna? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

21 października 2022

Jednoosobowa działalność gospodarcza - co warto wiedzieć?

Jednoosobowa działalność gospodarcza, dowiedz się kiedy i Jak ją założyć? Od czego tak naprawdę zacząć i gdzie złożyć druk rejestracyjny CEIDG-1? Jak uzyskać NIP oraz REGON i która forma opodatkowania będzie najlepsza? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

15 maja 2022

Formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej

W Polsce istnieje kilka form prowadzenia działalności gospodarczej. Wybór takiej formy do jedna z pierwszych decyzji, jaką musza podjąć nowi przedsiębiorcy. Poznaj dostępne formy organizacyjno-prawne działalności i sprawdź jakie mają wady i zalety!

17 marca 2022

Jednoosobowa działalność gospodarcza - czy warto założyć?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najczęściej prowadzona działalność w Polsce, która stanowi prostą formę prowadzenia działalności gospodarczej. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się czym charakteryzuje się ten rodzaj działalności i komu się opłaca!

23 czerwca 2021

Jednoosobowa działalność gospodarcza a PIT-11 - wszystko, co musisz wiedzieć

Jednoosobowa działalność gospodarcza a PIT-11. Do 1 lutego płatnicy muszą sporządzić i przesłać do urzędu skarbowego informację PIT-11. Sprawdź, czy samozatrudnieni również zobowiązani są do dostarczania urzędowi skarbowemu informacji PIT-11.

21 stycznia 2021

Jak założyć firmę - ważne informacje, które należy wiedzieć o CEIDG!

Przedsiębiorcy często decydują się na założenie działalności gospodarczej i w związku z tym zadają sobie pytanie, jak założyć firmę, aby było to zgodne z przepisami? Jakich obowiązków należy dopełnić? Czy wystarczające będzie złożenie wniosku CEIDG-1?

28 września 2020

Forma prawna działalności gospodarczej - wszystkie rodzaje

Zakładając działalność, należy wybrać formę prawną firmy. Wśród najbardziej popularnych wyróżnia się jednoosobową działalność, spółkę cywilną, spółkę z o.o. oraz akcyjną. Dowiedz się, jakie wady i zalety ma każda forma prawna działalności gospodarczej.

12 lutego 2020

Jakie są uprawnienia osoby fizycznej w świetle przepisów prawa?

Kim jest osoba fizyczna i czy w świetle przepisów prawa może stać się podmiotem gospodarczym prowadzącym własną działalność? Jakie są uprawnienia osoby fizycznej w tym zakresie i jakie obowiązki się z tym wiążą? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

18 lipca 2019

Prokura dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność

Prokura dla przedsiębiorcy jest rodzajem pełnomocnictwa i musi zostać udzielona na piśmie. Prokurentem może zostać osoba fizyczna, nie będąca członkiem rady nadzorczej ani komisji rewizyjnej spółki z o.o. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

13 września 2018

Dane przedsiębiorcy w umowie – jednoosobowa działalność

Dane przedsiębiorcy w umowie - jakie należy wpisać aby umowa była ważna? Dlaczego warto w umowie dopisać dodatkowe informacje, których nie znajdziemy w CEIDG, dotyczące m.in. adresu zamieszkania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

8 czerwca 2018

Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej w CEIDG czy w KRS?

Zastanawiasz się, czy firma prowadzona przez osobę fizyczną podlega wpisowi do Rejestru przedsiębiorców prowadzonego w ramach KRS? Dowiedz się, kiedy jest konieczna rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej. Odpowiedź znajdziesz w artykule.

23 kwietnia 2018

Jednoosobowa działalność gospodarcza a odpowiedzialność przedsiębiorcy

Charakterystycznym elementem prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej jest pełna odpowiedzialność przedsiębiorcy. Co w przypadku wspólności małżeńskiej a długu przedsiębiorcy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

18 września 2016

Przedsiębiorca z UE może prowadzić działalność w Polsce

Zniesienie granic przyczynia się do zwiększonego przepływu osób. Czy przedsiębiorca z UE może w Polsce prowadzić działalność? Jakie są różnice między oddziałem a przedstawicielstwem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

28 lutego 2015

Uważaj na pułapki, które możesz napotkać na początku prowadzenia działalności

Sprawdź, jakie pułapki możesz napotkać na początku prowadzenia działalności!

17 grudnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów