0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: leasing-operacyjny-a-finansowy

Artykuły:

Leasing operacyjny a finansowy - jaki wybrać?

Umowa leasingu jest często podpisywana przez przedsiębiorców decydujących się na zakup samochodu. Leasing operacyjny a finansowy? Czym różnią się te dwie formy leasingu? Który jest korzystniejszy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

26 lutego 2020

Cesja umowy leasingu operacyjnego w podatkach

Przedsiębiorcy decydujący się na zaprzestanie kontynuowania umowy leasingowej niejednokrotnie przekazują ją innemu podmiotowi. Takie działanie to cesja umowy leasingu operacyjnego. Dowiedz się, jak w prawidłowy sposób należy ją przeprowadzić! Przeczytaj!

5 listopada 2019

Opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu

Przedsiębiorcy często zawierają umowy leasingu. Czasami jednak dochodzi do sytuacji, gdy umowa musi zostać skrócona, co skutkuje poniesieniem dodatkowych kosztów. Czy opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu może być kosztem uzyskania przychodu?

28 marca 2018

Leasing budynku - jak należy go opodatkować?

Umowa leasingu jest często zawierana między przedsiębiorcami. Pozwala na oddanie do użytku przedmiotu lub nieruchomości na czas określony za ustaloną opłatą, zgodnie z zawartą umową. Jakie zasady opodatkowania obowiązują leasing budynku?

28 marca 2018

Raty leasingowe - jak je rozliczać w firmie?

W większości firm najczęstszą metodą zakupu samochodu jest leasing. Istnieją jednak różne jego formy oraz sposoby księgowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczać raty leasingowe w księdze przychodów i rozchodów.

17 października 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów