Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: normy-czasu-pracy

Artykuły:

Nadgodziny dobowe i średniotygodniowe - ile wynosi ich limit?

Praca w godzinach ponadwymiarowych zwykle skutkuje nadgodzinami, za które pracownik powinien otrzymać rekompensatę w postaci czasu wolnego lub dodatkowego wynagrodzenia. Ile mogą wynosić nadgodziny dobowe i średniotygodniowe? Sprawdź!

30 września 2024

Normy czasu pracy osoby zatrudnionej na część etatu

Kodeks pracy określa normy czasu pracy dla pracowników zatrudnionych na cały etat. Z kolei dla pracowników pracujących na część etatu, normy czasu pracy powinny być pomniejszone proporcjonalnie. Przeczytaj i sprawdź, jak je wyliczyć!

29 maja 2024

Rozliczenie czasu pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego

Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy. Jak powinno wyglądać rozliczenie czasu pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego? Sprawdź!

19 września 2023

Okres rozliczeniowy przy nadgodzinach - podstawa prawna

Aby firma zatrudniająca pracowników mogła sprawnie funkcjonować, należy we właściwy sposób określić normy czasu pracy oraz okresy rozliczeniowe. Dowiedz się czytając nasz artykuł poniżej, jak wygląda okres rozliczeniowy przy nadgodzinach pracownika!

6 kwietnia 2023

35-godzinny tydzień pracy - od kiedy będziemy pracować krócej?

Posłowie lewicy zgłosili projekt zmiany Kodeksu pracy i innych ustaw, który wprowadza 35-godzinny tydzień pracy. Czy to oznacza, że będziemy pracować krócej? Jakie normy będą obowiązywały? Od kiedy można spodziewać się nowych przepisów? Sprawdź!

13 stycznia 2023

Rozliczanie czasu pracy w przypadku przepracowania niepełnego okresu rozliczeniowego

Prawidłowe rozliczanie czasu pracy ma istotne znaczenie, gdyż na tej podstawie ustalane jest należne pracownikowi wynagrodzenie. Co w przypadku gdy pracownik nie przepracuje pełnego okresu rozliczeniowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 listopada 2022

Minimalny okres odpoczynku łączny dla wszystkich umów o pracę

Wykonywanie pracy musi odbywać się w określonych ramach czasowych. Jeśli pracownik zawiera kilka umów o pracę z tym samym pracodawcą, powstaje pytanie, jak obliczyć łączny minimalny okres odpoczynku. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

10 lutego 2022

Praca w ruchu ciągłym - jak ją zaplanować

Praca w ruchu ciągłym to praca, która musi być wykonywana bez przerwy przez 24 godziny. Przy planowaniu harmonogramu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Na co w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

29 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów