0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: nota-ksiegowa

Artykuły:

Nota księgowa - wzór z omówieniem

Nota księgowa może być stosowana w rozrachunkach z kontrahentami najczęściej w przypadku transakcji niepodlegających opodatkowaniu podatkiem VAT. Może ona być podstawą w ewidencji księgowej, jeżeli spełni warunki określone ustawą oraz rozporządzeniem.

10 maja 2023

Nota księgowa - jak rozliczać przychód i koszt?

Szczególnym rodzajem dowodów księgowych są noty księgowe. Wystawiane są w sytuacji, gdy operacja nie podlega opodatkowaniu VAT. Przeczytaj i dowiedz się czym jest nota księgowa i w jaki sposób powinno się rozliczać na jej podstawie przychód i koszt.

24 marca 2023

Nota księgowa (obciążeniowo-uznaniowa) - wzór z omówieniem

Nota księgowa obciążeniowo-uznaniowa stosowana jest przeważnie w sytuacjach, gdy dokumentowana jest transakcja niepodlegająca opodatkowaniu podatkiem VAT. Może być podstawą ujęcia kosztu w KPiR. Pobierz za darmo wzór dokumentu w formacie PDF lub DOC!

10 marca 2022

Nota księgowa a nota korygująca - czym się różnią?

Otrzymując dokument z błędnymi danymi, przedsiębiorca ma prawo zgłosić się do kontrahenta o poprawę błędu. Kiedy powinna zostać wystawiona nota korygująca? Czy można ją zastosować do poprawy błędu? Jakim dokumentem natomiast jest nota księgowa?

2 lipca 2021

Zbiorcza nota korygująca - wzór z omówieniem

Nabywca towaru lub usługi, który otrzymał fakturę zawierającą pomyłki, może wystawić notę korygującą. Przeczytaj, jak sporządzić zbiorczą notę korygującą i pobierz jej wzór!

5 maja 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów