0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: pelnomocnik

Artykuły:

Czy dopuszczalna jest umowa o pracę podpisana przez pełnomocnika?

Przedsiębiorca może ustanowić swojego pełnomocnika. Czy dopuszczalna jest umowa o pracę podpisana przez pełnomocnika? O jakich formalnościach należy pamiętać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się umowę z pracownikiem zawsze musi podpisywać pracodawca!

20 lipca 2022

Zawieranie umów w imieniu spółki – kto może tego dokonać?

Czy wiesz, jak udzielić pełnomocnictwa ogólnego i szczególnego w spółce? Dowiedz się czym jest prokura. Sprawdź, jak wygląda zawieranie umów w imieniu spółki i jakie są konsekwencje za brak odpowiedniego upoważnienia w tym celu!

27 kwietnia 2022

Pełnomocnik a czynności których nie można mu powierzyć

Pełnomocnik jest osobą fizyczną, który reprezentuje swojego mocodawcę, czyli osobę, która wyraziła na to zgodę w postaci oświadczenia woli. Zakres pełnomocnictwa nie jest jednak nieograniczony. Sprawdź, jakich czynności nie można powierzyć pełnomocnikowi!

27 stycznia 2022

Pełnomocnik do podpisywania deklaracji - kto nim może zostać?

Pełnomocnik do podpisywania deklaracji to osoba fizyczna, która ma upoważnienie do działania w imieniu mocodawcy. Czy pełnomocnik ma możliwość składania e-deklaracji na potrzeby rozliczeń podatkowych oraz różnego rodzaju zeznań? Przeczytaj nasz artykuł!

12 lipca 2021

Odpowiedzialność pełnomocnika za podatki - czym ryzykuje pełnomocnik?

Sprawami podatkowymi przedsiębiorcy może się zajmować pełnomocnik. Jak wygląda odpowiedzialność pełnomocnika za podatki? Co jeśli pełnomocnik popełni błąd? Kiedy urząd skarbowy może żądać zapłaty zaległości od pełnomocnika?

11 stycznia 2019

Kiedy skorzystać z pomocy radcy prawnego, a kiedy adwokata?

Każdemu mogą się przytrafić problemy w kwestiach prawnych. Warto wówczas wiedzieć do kogo się zgłosić. Poznaj najważniejsze różnice kiedy skorzystać z pomocy radcy prawnego, a kiedy z pomocy adwokata.

18 sierpnia 2017

Pełnomocnik czy współwłaściciel do konta bankowego

Zakładając rachunek bankowy jest możliwość dodać inną osobę jako pełnomocnika do konta osobistego czy oszczędnościowego. A także zdarza się, że decydujemy się na założenie wspólnego konta z drugą osobą.

19 lipca 2017

Wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu - wzór z omówieniem

Gdy nie możemy pozwolić sobie na wypłacenie wynagrodzenia fachowemu pełnomocnikowi, który reprezentowałby nas podczas postępowania sądowego, warto złożyć wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu. Poznaj szczegóły i pobierz wzór w formacie pdf i docx!

19 sierpnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów