0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: przychody-z-nieodplatnych-swiadczen

Artykuły:

Odroczenie spłaty odsetek a przychód w PIT

Odroczenie spłaty odsetek może nastąpić w sytuacji, gdy kontrahent nie dokonuje zapłaty w terminie, a wierzyciel zgadza się na uregulowanie powstałych odsetek w późniejszym terminie. Odpowiadamy czy takie odroczenie generuje przychód na gruncie PIT!

28 kwietnia 2021

Rozliczenie otrzymania terminalu dla płatności bezgotówkowych

Czym zajmuje się Fundacja Polska Bezgotówkowa i w jakim celu została powołana? Kto może wnioskować o wsparcie Fundacji i jakie warunki należy spełnić by otrzymać pomoc? Jak wygląda rozliczenie otrzymania terminalu dla płatności bezgotówkowych od FPB?

30 października 2020

Umorzenie długu przez firmę windykacyjną a obowiązek zapłaty PIT

Czy umorzenie długu przez firmę windykacyjną skutkuje powstaniem przychodu do opodatkowania? Czym są przychody z nieodpłatnych świadczeń? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie skutki podatkowe po stronie dłużnika wywołuje umorzenie długu!

30 lipca 2020

Nieodpłatne świadczenie w działalności gospodarczej

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy, którzy otrzymali nieodpłatne świadczenie zobowiązani są do wykazania uzyskanego przychodu w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ustalić wartość otrzymanego świadczenia!!

11 września 2019

Wyjazd szkoleniowo-integracyjny a przychody pracowników

Organizujesz dla swoich pracowników wyjazd szkoleniowo-integracyjny? Zastanawiasz się, czy w związku z nieodpłatnym świadczeniem po stronie pracowników powstanie przychód ? Czy jesteś zobowiązany odprowadzić zaliczki na podatek z tego tytułu? Sprawdź!

29 grudnia 2017

Przychody z nieodpłatnych świadczeń na gruncie PIT i CIT

Podatnik, który prowadzi działalność gospodarczą oraz otrzyma świadczenie częściowo odpłatne lub nieodpłatne, musi z tego tytułu wykazać przychód podatkowy. Jakie są przychody z nieodpłatnych świadczeń na gruncie PIT i CIT? Przeczytaj i sprawdź!

17 stycznia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów