0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: rozliczenie-zaliczki

Artykuły:

Zaliczka na poczet wynagrodzenia – jak ją rozliczyć?

Zaliczka na poczet wynagrodzenia jest rozwiązaniem pozwalającym na elastyczne podejście do terminów wypłaty wynagrodzenia za pracę. Jaka powinna być forma wypłaty zaliczki? Czy zaliczka powinna być opodatkowana? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

13 listopada 2023

Zaliczka objęta różnymi stawkami VAT - jak rozliczyć w podatku VAT?

Rozpoczynając współpracę z nowymi kontrahentami, podatnicy często wymagają wpłaty zaliczki przed realizacją zamówienia. Zdarzają się sytuacje w których towar opodatkowany jest różnymi stawkami VAT. Czy zaliczka objęta różnymi stawkami VAT jest poprawna?

15 lipca 2022

Zaliczka na kasie fiskalnej - jak ją prawidłowo ująć?

Przedsiębiorco ewidencjonujesz sprzedaż na kasie fiskalnej? Czy wiesz, w jaki sposób powinna zostać ujęta zaliczka na kasie fiskalnej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak poprawnie przeprowadzić takie działania! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

27 sierpnia 2021

Rozliczenie zaliczki na 100% wartości zamówienia

Otrzymana na poczet przyszłej dostawy zaliczka od kontrahenta powoduje powstanie określonych konsekwencji. Sprawdź, jak wygląda prawidłowe rozliczenie zaliczki na 100% wartości zamówienia według przepisów podatkowych na gruncie VAT i podatku dochodowego!

14 czerwca 2021

Rozliczenie zaliczki - jak wypełnić druk?

Pracownik pobierający zaliczkę na wydatki firmowe musi pamiętać, że rozliczenie zaliczki należy uregulować wypełniając specjalny druk. Osoba odpowiedzialna za rozliczenia sprawdza czy wszystkie dane się zgadzają. Zobacz, jak się poprawnie rozliczyć.

29 marca 2017

Rozliczenie zaliczki

Pracownicy z różnych powodów pobierają zaliczki z firmowych pieniędzy na wydatki firmowe, które muszą opłacić gotówkowo poza siedzibą firmy. Osoba zajmująca się kasą w danej firmie “zawiesza” wypłacone środki na koncie danego pracownika, a co za tym idzie

16 lutego 2017

Rozliczenie zaliczki - wzór z omówieniem

Każdego pracownika pobierającego zaliczkę na wydatki firmowe opłacane gotówkowo, poza siedzibą firmy, należy rozliczyć. Dowiedz się, jak powinno wyglądać rozliczenie zaliczki i pobierz darmowy wzór w dwóch formatach pdf i docx.

23 października 2015

Jak rozliczyć zaliczkę w podatku dochodowym?

Czym jest zaliczka? Czy wiesz, jak rozliczyć zaliczkę w podatku dochodowym? Czy możliwe jest uregulowanie należności w pełni przed wykonaniem usługi? Sprawdź! Odpowiedzi na pytania znajdziesz w naszym artykule!

19 stycznia 2015

Jak będzie wyglądało rozliczenie zaliczki po zmianach?

Wiesz, że nadchodzą zmiany w ewidencjonowaniu zaliczek? Sprawdź, jak będzie wyglądało rozliczenie zaliczki i obowiązek podatkowych przy nim w 2015!

28 października 2014

Rozliczenie zaliczki na poczet przyszłych transakcji

Wziąłeś zaliczkę? Sprawdź, jak ją podatkowo rozliczyć!

21 października 2014

Jak ująć na kasie fiskalnej otrzymane zaliczki za rezerwacje?

Jak zaksięgować łączny raport okresowy w sytuacji nabicia na kasę fiskalną zaliczek otrzymanych od osób prywatnych?

12 maja 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów