0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: urlop-na-zadanie

Artykuły:

Urlop na żądanie - czy pracodawca może odmówić?

Urlop na żądanie jest zagwarantowany pracownikowi przez Kodeks pracy. Są jednak sytuacje, kiedy pracodawca może odmówić udzielenia takiego urlopu. W jakich przypadkach jest to uzasadnione? Przeczytaj o tym w naszym artykule i dowiedz się więcej!

23 maja 2023

Nieobecność w pracy? Usprawiedliwienie jest niezbędne

Różne zdarzenia losowe mogą spowodować, że niemożliwym będzie stawienie się w pracy. W takim przypadku bezwzględnym obowiązkiem pracownika jest zgłosić nieobecność w pracy pracodawcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się w jaki sposób poinformować pracodawcę!

19 sierpnia 2022

Jaki urlop przysługuje pracownikowi? Poznaj osobnicze rodzaje urlopów!

Pracodawca musi wiedzieć, kiedy udzielić pracownikowi urlop, a kiedy nie jest do tego zobowiązany. Zatrudniony natomiast powinien znać swoje prawa i obowiązki obowiązujące na tej płaszczyźnie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

13 czerwca 2022

Niewykorzystany urlop na żądanie w ciągu roku

Czy niewykorzystany urlop na żądanie może przejść na następny rok i zwiększyć limit urlopowy pracownika? Sprawdź!

29 stycznia 2021

Urlop na żądanie - jak z niego korzystać?

Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę ma prawo do wykorzystania urlopu na żądanie. Są to 4 dni wydzielone z urlopu wypoczynkowego. Kiedy i w jaki sposób pracownik powinien zgłosić urlop na żądanie? Czy można odmówić udzielenia tego urlopu? Sprawdź!

30 sierpnia 2017

Plany urlopowe - wszystko co warto wiedzieć

Plany urlopowe powinny być tworzone w każdej firmie. Pozwoli to na zaplanowanie w optymalny sposób funkcjonowania zakładu pracy. Jakie wady i zalety posiada plan urlopów w firmie? Jakie rodzaje urlopów pracowniczych należy w nim zawrzeć? Sprawdź!

25 lipca 2017

Urlop na żądanie bez terminu ważności - czy to możliwe?

Urlop na żądanie pochodzi z limitu urlopu wypoczynkowego. Jego wymiar jest taki sam bez względu na posiadany staż urlopowy i wynosi 4 dni w ciągu roku. W jakim czasie można wykorzystać ten urlop? Co z zaległym urlopem na żądanie? Przeczytaj i sprawdź!

13 sierpnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów