0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: zatrudnianie-mlodocianych

Artykuły:

Urlop bezpłatny pracownika młodocianego

Urlop bezpłatny pracownika młodocianego może zostać udzielony na podstawie wniosku. Czy pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu bezpłatnego? Ile wynosi maksymalny czas jego trwania i jakie warunki należy spełnić, aby go dostać? Przeczytaj o tym w artykule

1 lutego 2023

Zatrudnianie młodocianych - podstawowe informacje

Pracownikiem młodocianym może być osoba od 15. do 18. r.ż., która ukończyła szkołę podstawową i posiada orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy. Zatrudnianie młodocianych - na co należy zwracać uwagę? Przeczytaj o tym w artykule!

25 stycznia 2023

Zatrudnianie młodocianych - co należy do obowiązków pracodawcy?

Na rynku pracy coraz częściej pojawiają się oferty pracy skierowane do osób poniżej 18 roku życia. Co należy do obowiązków pracodawcy zatrudniającego małoletnią osobę? Przeczytaj i dowiedz się, jak powinno wyglądać zatrudnianie młodocianych pracowników.

23 stycznia 2023

Urlop wypoczynkowy pracownika młodocianego – zasady przyznawania

W pierwszym roku pracy wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika młodocianego wynosi w sumie 38 dni roboczych. Dlaczego i na jakich zasadach przysługuje mu tak długi urlop wypoczynkowy? Sprawdź jakie uprawnienia urlopowe mają młodociani!

4 lipca 2022

Jakie są świadczenia chorobowe po zakończeniu nauki zawodu?

Pracownik uczący się zawodu lub odbywający przyuczenie do wykonywania określonej pracy jest zatrudniony na czas nieokreślony. W tym okresie podlega chorobowemu na ogólnych zasadach. Dowiedz się jakie są świadczenia chorobowe po zakończeniu nauki zawodu!

11 kwietnia 2022

Zatrudnienie osób niepełnoletnich - zasady

Zatrudnienie osób niepełnoletnich - proces, który odbywa się na odmiennych zasadach w porównaniu do zwykłych pracowników. O czym warto pamiętać podczas zatrudnienia niepełnoletnich? Od czego zależą normy zatrudnienia osób młodocianych? Wyjaśniamy!

1 lutego 2022

Wynagrodzenie minimalne a zasiłek chorobowy pracownika młodocianego

Kim jest pracownik młodociany? Ile wynoszą kwoty składek na jego ubezpieczenie społeczne? Czy zasiłek chorobowy pracownika młodocianego ma wpływ na jego wynagrodzenie minimalne? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

12 października 2021

Obniżona granica wieku czyli zatrudnianie młodocianych

Od 1 września 2018 roku zmieniła się dolna granica wiekowa dla pracowników młodocianych. Sprawdź jak zmieniły się przepisy i czy zatrudnianie młodocianych niesie ze sobą wiele obowiązków ze strony pracodawcy? Przeczytaj nasz artykuł!

19 marca 2019

Zatrudnianie młodzieży w okresie wakacyjnym

Zatrudnianie młodzieży w okresie wakacyjnym jest coraz bardziej popularne. Jest to doskonała okazja do zdobycia pierwszych praktyk oraz zarobienia dodatkowych pieniędzy. Zobacz, jakich zasad należy przestrzegać zatrudniając pracowników młodocianych!

18 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów