0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: znaki-towarowe

Artykuły:

Jak chronić nazwę firmy lub produktu - skutki błędów przy ich wyborze

Wybierając nazwę firmy czy produktów trzeba wziąć pod uwagę to, czy i jak chronić nazwę przed wykorzystaniem przez konkurencję. Wiele firm popełnia błąd i wybiera nazwy opisowe. Po fakcie dowiadują się, że nie można ich zastrzec jako znaku towarowego.

15 listopada 2018

Opisowe znaki towarowe - jak je zarejestrować?

Opisowe znaki towarowe zwane też jako ogólnoinformacyjne są trudne do chronienia, jeśli chodzi o rejestrację w Urzędzie Patentowym. Tyczy się to zakazu monopolizacji pewnych słów i użycia nazwy jedynej w swoim rodzaju, opisującej produkt czy usługę.

21 lutego 2018

Na czym polega monitorowanie znaków towarowych?

Na czym polega monitorowanie znaków towarowych i jakie są formy ich ochrony? Jak to wygląda w praktyce? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? W naszym artykule odpowiadamy na te i inne pytania. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

11 stycznia 2018

Znak towarowy - co warto o nim wiedzieć?

Dlaczego w obecnych czasach tak ważny jest znak towarowy firmy i jego ochrona? Czy patent to to samo, co ochrona wynikająca z przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych ? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

5 stycznia 2018

Jak amortyzować znaki towarowe - podstawowe informacje

Znaki towarowe stanowią składnik majątku firmowego. Znak towarowy może być amortyzowany tylko, jeżeli w świetle prawa autorskiego może zostać uznany za utwór, czyli nie zostało mu nadane prawo ochronne. Dowiedz się więcej na ten temat czytając artykuł!

24 stycznia 2017

Znaki towarowe - jaką należy zastosować amortyzację?

Amortyzacji podlegają jedynie ściśle określone wartości niematerialne i prawne, w tym również znaki towarowe. Jednakże, czym jest w rozumieniu prawa o własności przemysłowej jest znak towarowy? Jak należy go zamortyzować? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

1 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów