0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Smartfon, tablet, a może notebook - co wybrać?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Wybór sprzętu elektronicznego to bardzo trudne zadanie zwłaszcza, że na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta tego typu produktów. O ile w przypadku prywatnych preferencji wybór jest prostszy, o tyle w przypadku sprzętu dla pracowników nieco więcej aspektów trzeba brać pod uwagę co znacznie komplikuje wybór. Smartfon, tablet, notebook - co wybrać aby razem z komfortem użytkowania  szła w parze zwiększona wydajność pracy korzystających z nich pracowników? Postaramy się zwrócić uwagę na kilka istotnych przy tym wyborze kwestii.

Smartfon, tablet, notebook - co brać pod uwagę?

Kluczowym przy doborze sprzętu do firmy jest bez wątpienia jego przeznaczenie. Wymogi związane z wydajnością i koniecznością obsługi konkretnego oprogramowania to podstawowe i bardzo ważne kryterium. Jednak w przypadku prac biurowych, przy których obsługa niewielu skomplikowanych aplikacji typu arkusze kalkulacyjne, czy przeglądarka internetowa nie ogranicza zbytnio przy podejmowaniu decyzji co do rodzaju sprzętu. Warto jednak pamiętać o odpowiednio pojemnej pamięci oraz energooszczędności, która zagwarantuje dłuższy czas pracy danego urządzenia.

Do pracy w biurze dotychczas najlepszym rozwiązaniem był tradycyjny deteskop, czyli monitor wraz ze stacją robocza. Coraz częściej wykorzystywane są jednak modele typu all-in-one, czyli urządzenia całkowicie zamknięte w obudowie monitora. Bez wątpienia jest to choćby pod kątem gabarytów atrakcyjniejsze rozwiązanie, które oszczędza miejsce na biurku jak i staje się zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem podczas transportu.

Tablet - czyli mały komputer z dotykowym ekranem zdobywa coraz więcej zwolenników. Jest to zjawisko zaskakujące o tyle, że wydajność tych urządzeń nie jest zbyt duża oraz mają one pewne ograniczenia jednak mimo wszystko cieszą się sporym zainteresowaniem. W odniesieniu do prac biurowych jego stosowanie ma uzasadnienie szczególnie w sytuacjach gdy pracownik przebywa poza biurem i z racji jego rozmiarów wykorzystanie tego typu urządzeń staje się o wiele wygodniejsze.

Alternatywą dla tabletów o znacznie większych możliwościach są bez wątpienia nieco popularniejsze laptopy czy notebooki. Te przenośne komputery  są szczególnie przydatne na stanowiskach wymagających częstych podróży służbowych czy też  pracy poza siedzibą biura. Ich wykorzystanie ma swoje plusy, jednak biorąc pod uwagę pracę w biurze niekoniecznie okazują się lepszym od tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Koszty związane z ich użytkowaniem, ale także i ergonomia pracy w tym wypadku mogą wpłynąć na niekorzyść dla ich zastosowania.

W dzisiejszych czasach niemal każdy dysponuje telefonem komórkowym, dla sporej części ich użytkownikiem najlepszym rozwiązaniem jest smartfon. Natomiast trzeba zauważyć, że większość z aparatów swoją funkcjonalnością dorównuje tabletom. Sprzęt ten wprawdzie nie nadaje się do typowej pracy biurowej jednak może być niezmiernie przydatnym gdyż kontakt i dostęp do pewnych danych firmowych dzięki ich smartfonom możliwy jest niemal wszędzie i o każdej porze, albowiem nie ma chyba miejsca w którym telefon nie towarzyszyłby jego posiadaczowi.

Wybór rodzaju urządzenia jakie zostanie wykorzystane do pracy to poważna i nie zawsze prosta decyzją. Przed ostatecznym jej podjęciem warto pamiętać przede wszystkim jakie ma być jego przeznaczenie, a niekoniecznie co jest aktualnie trendem na rynku.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów