0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

VII Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan

Wielkość tekstu:

ViDA, KSeF, fundacja rodzinna i globalna reforma CIT to niektóre z wielu tematów kolejnej edycji Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Kongres to platforma poświęcona współpracy przedsiębiorców, doradców podatkowych, przedstawicieli nauki i Ministerstwa Finansów. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zdobyć i uporządkować wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wydarzenie jest bezpłatne, już teraz można się zarejestrować.

Konfederacja Lewiatan zaprasza do udziału w VII Kongresie Rady Podatkowej. Panele i debaty odbędą się w dniach 29 -31 maja 2023 r. Tradycyjnie będzie to trzydniowe wydarzenie poświęcone najważniejszym zagadnieniom prawa podatkowego. Pierwszy dzień to ogólnopolska konferencja podatkowa w Warszawie, kolejne dni to szkolenia i warsztaty w formule online dla przedsiębiorców, księgowych i doradców podatkowych.

Jak uprościć system podatkowy

Organizatorzy zainspirują do interesujących dyskusji o najważniejszych tematach związanych ze zmieniającym się otoczeniem prawno-podatkowym. Prawo podatkowe w Polsce podlega ciągłym zmianom. Każdego roku wprowadzane są nowe obowiązki, sankcje, ograniczenia, podatki i parapodatki. Konfederacja Lewiatan zawarła je w raporcie „28 podatków, danin i opłat wprowadzonych w ostatnich latach”. Od wielu lat przedsiębiorcy postulują, aby uprościć system podatkowy, jednak wciąż nie ma gotowości politycznej, aby wspólnie z zainteresowanymi środowiskami przygotować propozycje korekty najbardziej wadliwych przepisów. Opracowanie rekomendacji zmian w systemie podatkowym wymaga współpracy przedsiębiorców, doradców podatkowych, naukowców i Ministerstwa Finansów. Kongres Rady Podatkowej to platforma poświęcona takiej współpracy. Mają nadzieję, że pasjonujące dyskusje będą stanowić początek naprawy polskiego systemu podatkowego. Kongres to także warsztaty poświęcone najważniejszym zagadnieniom podatkowym. Uczestnicy szkoleń będą mieli okazję zdobyć i uporządkować wiedzę z zakresu prawa podatkowego.

Tematy VII Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan

Przed nami kolejne rewolucyjne zmiany takie jak wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur, globalna reforma opodatkowania osób prawnych oraz dostosowanie regulacji w zakresie podatku VAT do postępującej cyfryzacji gospodarki - VAT in Digital Age.

  • Pakiet zmian ViDA jest efektem prac organów UE w ramach tzw. inicjatywy VAT in Digital Age. Obecne działania mają na celu przede wszystkim modernizację i dostosowanie obowiązków sprawozdawczych w zakresie podatku VAT do nowych wyzwań rynkowych oraz dalsze wprowadzanie mechanizmów uszczelniających rozliczenia VAT (przeciwdziałanie tzw. luce VAT).
  • Fundacja rodzinna ściśle wiąże się z aspektami podatkowymi - zwolnieniami podmiotowymi w CIT, w tym wniesieniem aktywów do fundacji rodzinnej oraz prowadzeniem działalności w zakresie przewidzianym w ustawie.
  • Krajowy System e-faktur będzie miał ogromny wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Przedsiębiorcy powinni przygotować się do jego wdrożenia. Obowiązek objęcia KSeF uzależniony jest od stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej przez podmiot, co może okazać się kwestią sporną.
  • Zmiany w podatku CIT w kontekście planowanej globalnej reformy opodatkowania osób prawnych – dyskusja na temat podatku u źródła, badanie statusu beneficjenta rzeczywistego i kwestii warunków dla stosowania zwolnienia.

O tym między innymi będą rozmawiać na tegorocznym Kongresie Rady Podatkowej z przedstawicielami Ministerstwa Finansów, ekspertami podatkowymi oraz przedsiębiorcami.

Rejestracja na VII Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan

Konferencja rozpocznie się 29 maja 2023 r. o godz. 9:00 w centrum konferencyjnym Centralny Dom Technologii, ul. Krucza 50 w Warszawie. Udział w wydarzeniu oraz w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać tutaj.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów