0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wydłużony termin rozliczeń deklaracji PIT za 2019 rok do maja!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W związku z panującą epidemią koronawirusa rząd podejmuje kroki, aby pomóc przedsiębiorcom w dopełnieniu obowiązków podatkowych w późniejszym terminie. Z tego powodu rząd wydłużył termin rozliczeń deklaracji PIT i CIT za 2019 rok. W obliczu obecnej sytuacji to dobra wiadomość dla przedsiębiorców oraz księgowych!

Wydłużenie terminu składania deklaracji rocznych za 2019 rok

Minister Finansów Tadeusz Kościński poinformował na konferencji prasowej dotyczącej rządowego pakietu antykryzysowego, że terminy składania deklaracji podatkowych zostaną przesunięte o miesiąc lub dwa. Skorzystanie z wydłużonego terminu złożenia deklaracji nie będzie się wiązać z żadnymi dodatkowymi kosztami, jak zapewnił minister.

Termin rozliczeń deklaracji rocznych PIT i CIT

Termin na rozliczenie podatkowe za 2019 rok przypada do 30 kwietnia 2020 roku, w przypadku osób fizycznych składających deklaracje roczne PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Natomiast jeszcze wcześniej trzeba rozliczyć się z CIT-8 i złożyć sprawozdanie finansowe za 2019 rok, gdyż termin obowiązuje do końca marca. W szczególności te terminy przypadające na koniec marca najbardziej martwiły podatników i księgowych.

Potrzebny dodatkowy czas na rozliczenia podatkowe

Głosy ze strony podatników, księgowych, jak również doradców podatkowych w sprawie przesunięcia terminu składania deklaracji podatkowych w związku z panującą epidemią koronawirusa pojawiały się już w ubiegłych tygodniach. Wołania zostały wysłuchane i zeznania PIT, CIT-8 i zapłata podatku za 2019 rok obowiązywać będzie do końca maja 2020 roku zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Finansów. Termin do którego należało sporządzić sprawozdania finansowe również ma ulec wydłużeniu.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów