0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Termin rozliczenia podatku CIT 2020 będzie przesunięty!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Pojawiła się dobra wiadomość dla księgowych oraz przedsiębiorców! Ministerstwo Finansów przedłuży termin rozliczenia podatku CIT-8 i zapłaty tego podatku za 2019 r. do 31 maja 2020 r. Ogłoszone zmiany zostaną wprowadzone w drodze rozporządzenia.

Termin rozliczenia podatku CIT-8

Ustawowy termin na rozliczenie CIT-8 za 2019 rok minie we wtorek 31 marca 2020 roku. Jak poinformowało Ministerstwo Finansów m.in. na swoim Twitterze, termin złożenia zeznania i zapłaty tego podatku, zostanie przedłużony do 31 maja 2020 roku. W przypadku organizacji pozarządowych - przesunięto do 31 lipca 2020 roku. Wprowadzone zmiany terminów dotyczą postanowień tzw. "Tarczy antykryzysowej", która zgodnie z zapowiedziami, ma ona zostać uchwalona przez Sejm jeszcze w tym tygodniu. Wprowadzone regulacje będą mogły wejść w życie już od 1 kwietnia 2020 r.

Przedłużono nie tylko termin rozliczenia podatku CIT

Oprócz wydłużenia terminów Ministerstwo Finansów poinformowało na swoim Twitterze o wydłużeniu terminów składania sprawozdań finansowych.

Jak stwierdziło ministerstwo:
,,W drodze rozporządzenia zostaną odroczone obowiązki jednostek sektora prywatnego, publicznego, organizacji pozarządowych związanych m.in. ze sporządzeniem sprawozdań finansowych, ich badaniem przez firmy audytorskie, zatwierdzaniem oraz udostępnianiem do wiadomości publicznej”.

Tarcza antykryzysowa w walce z epidemią

Tarcza antykryzysowa ma składać się z pięciu filarów. Pierwszy ma dotyczyć zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, drugi finansowania firm, trzeci - ochrony zdrowia, czwarty - wzmocnienia systemu finansowego, piąty - programu inwestycji publicznych. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie firmom i pracownikom przetrwanie najtrudniejszego czasu, spowodowanym epidemią. Utworzony w celu walki z wirusem fundusz, ma być zasilony wolnymi środkami - z obligacji skarbu państwa oraz tymi emitowanymi przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Celem jest zapewnienie jak największej płynności budżetu.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów