0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-09-29

Artykuły:

Separacja – jakie są skutki jej orzeczenia?

Czy wiesz, że separacja pełni funkcję pojednawczą? Jakie jednak przesłanki muszą być spełnione, aby sąd orzekł separację? Jakie są skutki separacji dla małżonków? O tym, kiedy orzeka się separację oraz jakie skutki ona wywołuje odpowiadamy w artykule!

29 września 2022

Pracownik z długami – jakie są obowiązki pracodawcy?

Nowy pracownik lub taki, który jest już zatrudniony z czasem może popaść w długi. Jeśli należności będą ściągane przez komornika, pracodawca będzie miał określone obowiązki w tym zakresie. Pracownik z długami - jak go rozliczyć? Sprawdź!

29 września 2022

Zakup garażu jako wydatek na własne cele mieszkaniowe

Sprzedając nieruchomość przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego nabycia możesz uniknąć podatku jeśli środki ze sprzedaży przeznaczysz na cele mieszkaniowe. Czy możemy potraktować zakup garażu jako wydatek na własne cele mieszkaniowe?

29 września 2022

Limit transakcji gotówkowej a obowiązek płatności przelewem

Codziennie przedsiębiorcy regulują swoje zobowiązania wykorzystując różne formy płatności. Czy wiesz, ile wynosi obecnie obowiązujący limit transakcji gotówkowej w transakcjach B2B i B2C? Jakie są konsekwencje przekroczenia tego limitu? Sprawdź!

29 września 2022

Jakie świadczenia uwzględnia się przy ustalaniu dochodu rodziny na potrzeby ZFŚS

Obowiązki pracodawców w zakresie tworzenia i wydatkowania funduszu socjalnego określają przepisy ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak prawidłowo ustalić dochód pracownika dla celów ZFŚS!

29 września 2022

Ryczałt czy kilometrówka za jazdy lokalne – kiedy stosować, jakie są różnice, jak opodatkować i oskładkować?

O tym, kiedy lepiej korzystać z ryczałtu, a kiedy z kilometrówki, decyduje liczba przejazdów pracownika w skali miesiąca. Czy zawsze? Co bardziej się opłaca ryczałt czy kilometrówka? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 września 2022

Wynagrodzenie brutto-netto - jak obliczyć ile dostaniesz na rękę?

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2022 roku wynosi 3010 zł brutto. Jednak wiele osób nie wie jak poprawnie obliczyć wysokość wynagrodzenia "na rękę"? Od czego ono zależy? Sprawdź, czym się różni wynagrodzenie brutto od wynagrodzenia netto!

29 września 2022

Godziny ponadwymiarowe niepełnoetatowca

Praca w godzinach nadliczbowych może być rekompensowana w formie dnia wolnego lub wynagrodzenia. Czy przy zatrudnieniu na część etatu pracownik też może skorzystać z tej rekompensaty? Sprawdź, jak rozliczyć godziny ponadwymiarowe niepełnoetatowca!

29 września 2022

Przeniesienie niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego - wzór wniosku

Jeżeli umowa zawarta z pracownikiem wygasła lub uległa rozwiązaniu, a została zawarta kolejna, w przypadku niewykorzystania urlopu możliwe jest przeniesienie niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego na kolejną umowę o pracę. Koniecznie przeczytaj!

29 września 2022

Umowa pożyczki w spółce cywilnej a PCC - czy istnieje konieczność zapłaty?

Czy możliwe jest aby spółka cywilna była stroną umów cywilnoprawnych? Kto jest stroną umowy w przypadku pożyczki między wspólnikami spółki cywilnej? Czy umowa pożyczki w spółce cywilnej podlega pod PCC? Umowa pożyczki w spółce cywilnej a PCC - sprawdź!

29 września 2022

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej za długi podatkowe

Jak wygląda odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej na gruncie podatku VAT? Czy wspólnicy odpowiadają za długi podatkowe spółki? Na czym polega solidarna odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej? Na zadane pytania odpowiadamy w artykule!

29 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów