0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-09-28

Artykuły:

Do kiedy obowiązuje status ucznia po maturze na cele ZUS?

Uczniowie i studenci do 26 roku życia zwolnieni są z opłacania składek ZUS jeśli zatrudnieni są na podstawie umowy zlecenie. Do kiedy obowiązuje status ucznia po maturze na cele ZUS? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

28 września 2022

Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej

Co do zasady, jeśli przedsiębiorca spełni warunki to ma on prawo do prowadzenia działalności gospodarczej. Warto mieć jednak na uwadze, że prawo to może zostać odebrane. W artykule przedstawiamy, kiedy możliwy jest zakaz prowadzenia działalności!

28 września 2022

Czy możliwe jest zasiedzenie przedsiębiorstwa?

Zasiedzenie jest jedną z form nabycia prawa własności rzeczy ruchomych lub nieruchomości. W artykule skupimy się na kwestii zasiedzenia w kontekście prowadzonego przedsiębiorstwa. Sprawdziliśmy zatem, czy możliwe jest zasiedzenie przedsiębiorstwa!

28 września 2022

Zajęcie wynagrodzenia za pracę - czy komornik może zająć zasiłek?

Z czym wiąże się zajęcie wynagrodzenia pracownika dla podmiotu zatrudniającego? Jakie obowiązki wobec komornika ma pracodawca? Czy komornik może zająć zasiłek? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej na ten temat i poznaj odpowiedzi na te pytania!

28 września 2022

Przyuczenie do wykonywania pracy a nauka zawodu – poznaj różnice

Młodociani mogą być zatrudnieni na zasadach ogólnych lub też przyuczać się do zawodu. Czy przyuczenie do zawodu a nauka zawodu to jest to samo? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat nauki zawodu oraz wynagrodzenia w trakcie przyuczenia!

28 września 2022

Jak liczyć 183 dni pobytu pracownika w kraju oddelegowania?

Za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium RP uważa się osobę fizyczną, która przebywa na terytorium RP dłużej niż 183 dni w roku podatkowym. Jak liczyć 183 dni pobytu pracownika w kraju oddelegowania? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

28 września 2022

Jak rozliczyć sprzedaż udziałów w zagranicznej w spółce?

Polscy rezydenci podatkowi posiadający udziały w zagranicznych spółkach z o.o. mogą mieć problem z rozliczeniem podatku w momencie zbycia udziałów w takiej spółce. Dowiedz się, jak podatkowo rozliczyć sprzedaż udziałów w zagranicznej w spółce z o.o.!

28 września 2022

Ukaranie pracodawcy za niewykonanie obowiązków względem komornika w związku z zajęciem wynagrodzenia

W związku z zajęciem wynagrodzenia za pracę pracodawca zobligowany jest do dopełnienia odpowiednich formalności. Niewykonanie obowiązków względem komornika może grozić nałożeniem zakład pracy dłużnika kary grzywny. Dowiedz się więcej!

28 września 2022

Preferencyjne składki ZUS a zatrudnienie na etat

Czy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę wpływa na preferencyjne składki ZUS opłacane z działalności? Sprawdź w artykule!

28 września 2022

Zbycie nieruchomości a rozdzielność majątkowa - rozliczenie PIT

Jak rozliczyć przychód z odpłatnego zbycia przy ustanowionej rozdzielności małżeńskiej? Jaką deklarację należy złożyć w przypadku zbycia nieruchomości przy rozdzielności majątkowej? Zbycie nieruchomości a rozdzielność majątkowa na gruncie PIT - sprawdź!

28 września 2022

Inwestycje w obcym środku trwałym w formie nieruchomości mieszkalnej

Czy wiesz jak rozliczyć nakłady poniesione na cudze nieruchomości mieszkalne, które kwalifikują się jako inwestycje w obcym środku trwałym? Czy istnieje możliwość amortyzacji inwestycji w obcym środku trwałym? Więcej informacji znajdziesz w artykule!

28 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów