0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-09-30

Artykuły:

Potrącenie z wynagrodzenia za czas wyjścia prywatnego

Za prywatne wyjścia pracownika w godzinach pracy nie przysługuje mu wynagrodzenie. Zwykle czas ten jest przez pracownika odpracowywany, jednak nie zawsze. Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda potrącenie z wynagrodzenia za czas wyjścia prywatnego!

30 września 2022

Kto i kiedy musi sporządzić protokół powypadkowy?

Wszelkiego rodzaju nieszczęśliwe zdarzenia, które mogą mieć miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych, muszą zostać dokładnie przeanalizowane. Do tego służy protokół powypadkowy. Przeczytaj i dowiedz się więcej na jego temat!

30 września 2022

Powrót do pracy podczas zwolnienia lekarskiego - czy to możliwe?

Pracownik, który zgodnie z orzeczeniem lekarza o czasowej niezdolności do pracy przebywa na zwolnieniu, ma możliwość powrotu do pracy przed upływem okresu zwolnienia. Sprawdź, jak powrót do pracy podczas zwolnienia lekarskiego wpływa na zasiłek chorobowy!

30 września 2022

Jakie skutki podatkowe ma konwersja wierzytelności na kapitał?

Konwersja wierzytelności została uregulowana w Kodeksie cywilnym. Czy wiesz na czym ona polega? W artykule przeanalizujemy, czy konwersja wierzytelności na kapitał może stanowić wkład niepieniężny oraz czy zdarzenie to podlega opodatkowaniu PCC. Sprawdź!

30 września 2022

Zakup nieruchomości przez niespokrewnione osoby fizyczne

Czy wiesz, kiedy należy zapłacić PCC przy zakupie nieruchomości. W artykule przeanalizujemy, czy zakup nieruchomości przez niespokrewnione osoby fizyczne zobowiązuje je do zapłaty PCC. Odpowiemy również, kto wówczas jest zobowiązany do zapłaty podatku!

30 września 2022

Ryczałtowiec także musi przechowywać faktury dotyczące zakupów!

Ryczałtowiec mimo tego, że nie rozlicza kosztów uzyskania przychodu powinien przechowywać faktury zakupowe. Jakie jeszcze dowody księgowe powinien przechowywać ryczałtowiec? W jakim celu należy przechowywać te dokumenty? Przeczytaj i sprawdź!

30 września 2022

Wizy i dokumenty pobytowe cudzoziemców

Osoby pochodzące z zagranicy, które chcą legalnie przebywać oraz podejmować zatrudnienie na terenie Polski powinny posiadać odpowiednie pozwolenia. Jakie wizy i dokumenty pobytowe są najpopularniejsze i jaki je uzyskać? Przeczytaj i sprawdź!

30 września 2022

Zwolnienie chorobowe osoby współpracującej

Członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą prowadzącą działalność należy zgłosić do ZUS jako osobę współpracującą. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak rozliczyć zwolnienie chorobowe osoby współpracującej i składki ZUS.

30 września 2022

Zagraniczna umowa zlecenie na gruncie PIT

Jaki PIT złożyć w przypadku uzyskania dochodów transgranicznych? Jak rozliczyć dochody z zagranicy w Polsce? W jaki sposób uniknąć podwójnego opodatkowania? Zagraniczna umowa zlecenie na gruncie podatku dochodowego - wszystko, co musisz wiedzieć!

30 września 2022

Ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu w biurze rachunkowym – wzór z omówieniem

Jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona przez instytucje obowiązane ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu? Czy biuro rachunkowe należy do instytucji obowiązanych? Przeczytaj i pobierz darmowy wzór z omówieniem!

30 września 2022

Odrzucenie oferty - czym może być spowodowane?

Czym dokładnie jest oferta i jakie są przesłanki do jej odrzucenia przez zamawiającego? Jakie skutki powoduje odrzucenie oferty? W jakiej formie powinna być sporządzona oferta i co powinna zawierać? Wszystko co warto wiedzieć na temat oferty w artykule!

30 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów