0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-11-29

Artykuły:

Gdzie reklamować sklep internetowy?

Prowadzisz sprzedaż przez internet i chciałbyś zachęcić klientów do zakupów? Najwyższy czas dowiedzieć się, jak reklamować sklep internetowy. Czy reklama wystarczy? Jakie nietypowe rozwiązania reklamowe oferuje InPost? Czytaj dalej!

29 listopada 2023

Szkodliwe czynniki w środowisku pracy a skierowanie na badanie

Pracodawca przed dopuszczeniem pracownika do pracy ma obowiązek skierowania go na badania kontrolne, wstępne lub okresowe. Jak powinno wyglądać skierowanie jeśli występują szkodliwe czynniki w środowisku pracy? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

29 listopada 2023

Łączenie urlopu rodzicielskiego z pracą a organizacja pracy

Łączenie urlopu rodzicielskiego z pracą to rozwiązanie, które pozwala pracownikom na połączenie opieki nad dzieckiem z kontynuacją kariery zawodowej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak można skorzystać z tego rozwiązania!

29 listopada 2023

Rejsy jachtem a miejsce świadczenia usług w VAT - co warto wiedzieć!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad określeniem miejsca świadczenia dla usługi? Jeśli nie, to ciekawym tematem do rozważenia są rejsy jachtem a miejsce świadczenia usług w VAT! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakimi przepisami się kierować!

29 listopada 2023

Zakup samochodu przekazanego w leasingu zwrotnym a formularz VAT-23

Przedsiębiorcy w celu poprawy płynności finansowej mogą skorzystać z mechanizmu leasingu zwrotnego. Czy zakup samochodu przekazanego w leasingu zwrotnym wymaga złożenia VAT-23 przez nabywcę? Jak rozliczyć taką operację na gruncie podatku VAT? Sprawdź!

29 listopada 2023

Emerytura pomostowa – komu przysługuje i na jakich warunkach?

Osoby, które pracują w szczególnych warunkach lub wykonują pracę o szczególnym charakterze, mogą ubiegać się o emeryturę pomostową. Czym jest emerytura pomostowa i jakie warunki należy spełnić, aby móc się o nią ubiegać? Przeczytaj w artykule!

29 listopada 2023

Nieprawidłowo naliczone składki w firmie a kontrola ZUS-u

Do zadań ZUS należy kontrolowanie prawidłowości naliczania składek i innych należności. Co jaki czas możemy spodziewać się kontroli? Jak skorygować nieprawidłowo naliczone składki? Czy w przypadku nadpłaty otrzymamy jej zwrot? Dowiedz się więcej!

29 listopada 2023

Kara umowna – czy zawsze trzeba ją płacić?

Prowadząc własny biznes możemy napotkać różnych kontrahentów. Dlatego, aby się zabezpieczyć stosujemy skrzętnie sporządzone umowy, które są naszym zabezpieczeniem przed uchylaniem się od płatności. Kara umowna - sprawdź co powinieneś wiedzieć!

29 listopada 2023

Różnice kursowe w VAT - jakie skutki podatkowe?

Różnice kursowe powodują wiele wątpliwości wśród podatników w zakresie sposobu ich rozliczenia. Zwłaszcza jeśli różnice kursowe powstają na podatku VAT. W artykule omawiamy różnice kursowe w VAT oraz jakie wywołują skutki podatkowe. Przeczytaj i sprawdź!

29 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów